YZ250 dziwne zachowanie silnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
pikwas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: wt, 4 maja 2010, 23:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ250 dziwne zachowanie silnika

Post autor: pikwas » sob, 10 lip 2010, 19:11

Witam, zrobiłem remont w mojej YZ i od jakiegoś czasu silnik pracuje przynajmniej dziwnie.
Po przejechaniu około 5km, na wolnych obrotach silnik zaczyna sie dławić po odkręceniu manetki na maxa dopiero po chwili wchodzi na obroty, natomiast na wysokich obrotach jest juz ok, niestety przejscie z niskich na wysokie jest tag tragiczne ze nie da sie moto wyczuc, a za czym idzie normalnie jezdzic, problem ustaje w momencie gdy włącze ssanie, lecz wtedy wyższe obroty nie są do końca płynne ale jest o niebo lepiej. Świeca wymieniana, nic to nie dało, mieszanka zarówno na 1/2 jak i 2 obroty - dalej to samo. Niedawno nawilżałem filtr - może to jest przyczyną że zbyt mocno go nasączyłem, ale nie wydaje mi się bo gdy mi się rozszczelnij airbox i moto lapało lewego powietrza problem nadal istniał wię to chyba nie to?? Nie wiem czy to może nie problem z zaworkiem iglicowym - walcze z nim od jakiegoś czasu i albo mi przelewa albo niedolewa, ostatnio udalo mi sie ustabilizowac poziom paliwa ale moze jest zbyt niski ? Nowy zaworek jest w drodze z Nowej Zelandii u nas nawet w serwisach nie maja.

Matafix383
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: wt, 29 cze 2010, 20:48
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice --Kielc
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250 dziwne zachowanie silnika

Post autor: Matafix383 » śr, 18 sie 2010, 12:20

Gaźnik do ustawienia zakładająć że masz dobrze naciągnięty zawór wydechowy .

Mariusz2108
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 3 sie 2008, 08:36
Motocykl: yz 250 06'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białka Tatrzańska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250 dziwne zachowanie silnika

Post autor: Mariusz2108 » śr, 18 sie 2010, 21:11

W yz 250 nie ustawia się zaworu wydechowego ale faktycznie może z nim być coś nie tak, ja miałem rozsypany zawór wydechowy i moto miał podobne objawy do twoich

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250 dziwne zachowanie silnika

Post autor: grayfox » śr, 18 sie 2010, 22:03

Manual w dłoń i zobacz czy masz odpowiednie ustawienie gaźnika. U mnie zmiana dyszy wolnych obrotów z 40 na 45 dała kolosalny efekt.

Co do zaworu, zdejmij dyfuzor i zobacz czy na zgaszonym silniku zawór zamyka okno w ten sposób że górna krawędź zaworu pokrywa się z krawędzią okna. Załóż dyfuzor odpal motor, daj gazu i zobacz czy się otwiera.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: YZ250 dziwne zachowanie silnika

Post autor: amator » czw, 19 sie 2010, 23:45

Mariusz2108 pisze:W yz 250 nie ustawia się zaworu wydechowego ale faktycznie może z nim być coś nie tak, ja miałem rozsypany zawór wydechowy i moto miał podobne objawy do twoich
od modeli 1999 W yzkach 250 niestety ale minimalnie przestawia sie zawór sluza do tego sróbki na imbus37 przykręcone przez podlużne otwory. w yzkach jest jeden zawór głowny8 nad oknem wydechowym i dwa boczne11 . prawdopodobnie wyskoczyły ci z prowadnikow sterowania32,33 własnie te boczne i taki będzie efekt . Odkręc dekielek z przodu cylindra umyj wnętrze z oleju benzyną i sprawdz to co pisalem . wazne jeszcze sa sprężynki podnoszace zawór glowny31 . do tematu link do serwisówki z w/w częsciami http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Mod ... NDER_HEAD_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”