przepustnica wydechu cr 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
macpat1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: czw, 13 maja 2010, 23:29
Motocykl: cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

przepustnica wydechu cr 250

Post autor: macpat1 » pn, 5 lip 2010, 20:47

witam . orietuje sie ktos czy owa przepustnica ( o ile to sie tak nazywa ) powinna sie przekrecic ( otworzyc ) na postoju kiedy sie przegazuje do oporu ?? bo sie nie ruszyla a reka moglem ja bez problemy przekrecic ( sama sie cofala ) tak jak pokazalem na zdieciu . dodam ze silnik byl zimny i sie jeszcze nie wkrecal na maxa chociasz wiele nie brakowalo . Co o tym myslicie ??? Tak czy siak rozbiore to i wyczyszcze ale na chwile obecna tak sie zastanawiam jak jest u Was ... Z gory dziekuje za odp i pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d75 ... a7682.html

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przepustnica wydechu cr 250

Post autor: PO!NT » wt, 6 lip 2010, 20:13

jest to zawor wydechowy :wink: co do otwierania na postoju musi sie otwierac po dodaniu gazu :!: . Mysle ze juz od polowy gazu powinien sie zaczac ruszac.. i po dodaniu do konca gazu powinien sie przekrecic do konca :wink: wtedy motor wejdzie na pelne obroty a jesli tak jak mowisz ze motor nie chcial sie wkrecic do konca tzn ze zawor ci nie dziala.. do tego mowisz ze mozesz nim spokojnie krecic reka.. czyli pewnie brakuje tam polowy mechanizmu.. bo reka mozna go przekrecic ale z wielkim oporem.. sproboj go przekrecic reka i dodac gazu wtedy zobaczysz ze motor wkreci sie na duzo wieksze obroty niż normalnie :wink: zdejmij pokrwyke z cylindra od prawej strony i zrob zdjecie ! pewnie tam czegos brakuje.. ewentualnie w karterach. Moich 2 kumpli mialo ten sam problem w cr i jak sie okazalo po rozebraniu nic tam nie dzialalo bo czegos brakowalo.. a bez tego moto moze ma 30 koni..
Kiedyś będzie zielony :P

Autor tematu
macpat1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: czw, 13 maja 2010, 23:29
Motocykl: cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przepustnica wydechu cr 250

Post autor: macpat1 » czw, 8 lip 2010, 17:01

myslisz ze tak powinno byc czy sprawdzales u siebie ??? i sie ruszala ...

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przepustnica wydechu cr 250

Post autor: PO!NT » sob, 10 lip 2010, 13:21

silniki 2T mam w jednym palcu :wink: tak jestem pewny tego ze musi on otwierać po dodaniu gazu podczas postoju ! bo juz nie raz robilem te silniki i tak jest w kazdym 2t z zaworem. Ja mam troche nowsza CR od twojej bo 2003 i juz mam inny silnik i zawor elektroniczny ale on takze sie otwiera na postoju po dodaniu gazu. Tak jak mowie, odpal moto troche zagrzej. Potem odkrecc gaz do konca bez dotykania zaworu , a za 2 proba przekrec zawor reka i dodaj gazu zobaczysz roznice :wink: aha i jeszcze jedno gdy przekrecisz zawor reka na zapalonym moto powinien on odrazu zmienic odglos pracy silnika , stanie sie duzo glosniejszy :) zrob tak jak napisalem i napisz czy jest roznica .
Kiedyś będzie zielony :P

Autor tematu
macpat1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: czw, 13 maja 2010, 23:29
Motocykl: cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przepustnica wydechu cr 250

Post autor: macpat1 » ndz, 11 lip 2010, 11:51

znalazłem przyczynę , okazało się że jedna śrubka była odkręcona. Przy okazji wszystko wyczyściłem i nie ten motor :) ale się tak zastanawiam czy poprzedni właściciel nie zrobił tego celowo bo się bał że mu wał padnie . ogólnie kompresja jest dobra ale mam wrażenie ze właśnie korbę jest słychać , a teraz gdy poprawie działa zawór to na pełnym gazie jest słychać jakieś metaliczne trzaski :( pewno trzeba będzie zwalić cylinder i sprawdzić łożyska na korbie zanim się wysypią ...

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: przepustnica wydechu cr 250

Post autor: PO!NT » ndz, 11 lip 2010, 22:59

rozbierz sobie silnik i na spokojnie wszystkie lozyska posprawdzaj :wink: lepiej to zrobic predzej niz ma sie cos rozleciec i narobic balaganu.. :axe: A co do śrubek lubią one się od drgań odkręcać :wink:
Kiedyś będzie zielony :P

Autor tematu
macpat1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: czw, 13 maja 2010, 23:29
Motocykl: cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: przepustnica wydechu cr 250

Post autor: macpat1 » pn, 12 lip 2010, 15:09

chcę zrobić remont ale zimową porą , a jeśli się okaże że łożyska na korbie są mocno zużyte to trzeba będzie motorek oszczędzać :( ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”