Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: xPatryKx » pn, 5 lip 2010, 10:50

Witam! 8) Od niedawna mam problem ze swoją CR-ką. Co jakiś czas przy wyhamowaniu do zera na wciśniętym sprzęgle silnik mi zgaśnie. Nie często, ale zdarza się. Potem jak go odpalę to przy spokojnym ruszaniu po prostu gaśnie. Dopiero jak mu pokręcę manetą i szybciej puszczę sprzęgło to ruszy i jedzie. Dodam, że kosz sprzęgłowy mam w dobrym stanie. Może na to mieć wpływ ilość oleju w skrzyni biegów? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

P.S. Czy normalne jest, że po jakiejś minucie jazdy na pełnej manetce na ostatnim biegu po bardzo nierównej drodze moto mi się zadławi i muszę mu na chwilę skręcić gaz, żeby znowu chwycił?

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: PO!NT » wt, 6 lip 2010, 20:00

xPatryKx pisze: P.S. Czy normalne jest, że po jakiejś minucie jazdy na pełnej manetce na ostatnim biegu po bardzo nierównej drodze moto mi się zadławi i muszę mu na chwilę skręcić gaz, żeby znowu chwycił?
po minucie pewnie ci paliwa w gazniku zaczyna brakowac :wink: biedny sprzet :roll:

moze masz za gesty olej w skrzyni lub za duzo i nie rozprzęgła ci dobrze.. dlatego gaśnie na malych obrotach :wink:
Kiedyś będzie zielony :P

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: pytlar » wt, 6 lip 2010, 20:36

po tej minucie na pełnej manecie motor ma cię po prostu dość ;)
:)

Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: xPatryKx » wt, 6 lip 2010, 21:07

Dzięki wielkie za odpowiedzi. :wink: Przynajmniej można się czasem uśmiechnąć przy pozytywnie nastawionych wypowiedziach. :) Tak raczej nie katuję sprzęta, tylko jak czasem się przelecę poza torem nad jeziorko po polnych drogach. Wracając do tematu to faktycznie olej spuściłem i gęsty i brudny jak cholera. Czarny! I mam do was pytanie, czy jak spuszczę ten czarny olej na ciepłym silniku, potem naleję znowu trochę świeżego i dobrze rozgrzeję i ponownie spuszczę to czy silnik mi się trochę przeczyści, czy muszę go rozbierać? :wink: Bo ten olej co teraz spuszczałem to niedawno był lany. Pozdrawiam! 8)

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: Joker » wt, 6 lip 2010, 23:28

haha potem sie robią wybuchy i nie wiadomo dlaczego :) Weź ja na tor to po 3 kółkach bd pokorny ;p

A może masz za niski poziom paliwa w komorze pływakowej, a najlepiej wykreć świece i powiedz jaki ma kolor
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

alexiorek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: sob, 26 cze 2010, 22:55
Motocykl: Suzi rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin>Puławy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: alexiorek » śr, 7 lip 2010, 13:51

Kosz sprzeglowy nowy, czy to znaczy ze tarcze tez masz nowe? Jesli tak to warto wymienic olej? Sprawdz w serwisowce zalecany i wymien:)

Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: xPatryKx » sob, 10 lip 2010, 14:17

Ponawiam pytanie panowie. Czy jak spuszczę ten brudny, czarny olej na ciepłym silniku, potem naleję znowu trochę świeżego i dobrze rozgrzeję i ponownie spuszczę to czy silnik mi się trochę przeczyści, czy muszę go rozbierać? Pozdrawiam! 8)

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: PO!NT » ndz, 11 lip 2010, 13:21

xPatryKx pisze:Ponawiam pytanie panowie. Czy jak spuszczę ten brudny, czarny olej na ciepłym silniku, potem naleję znowu trochę świeżego i dobrze rozgrzeję i ponownie spuszczę to czy silnik mi się trochę przeczyści, czy muszę go rozbierać? Pozdrawiam! 8)
Tak przeczysci. mozesz 2 razy przelukac silnik nowym olejem :wink:
Kiedyś będzie zielony :P

Autor tematu
xPatryKx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: wt, 23 lut 2010, 15:13
Motocykl: Honda CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 2000r. Gaśnie przy zatrzymaniu.

Post autor: xPatryKx » śr, 21 lip 2010, 23:31

Witam ponownie! :) Przepłukałem silnik z 3 razy takimi ilościami po 300-400ml i potem mi się olej skończył to już zalałem ostatecznie 750ml. Przy spuszczaniu za każdym razem leciał brudny olej, przy ostatnim może trochę mniej. Także dzięki za pomoc, jeszcze dokupię oleju i powtórzę tą czynność. A teraz pytanie z innej beczki.
Co może stukać w silniku? Możliwe, żeby to miało coś wspólnego z zaworem wydechowym, bo tak perfidnie mi ten dźwięk od tłumika się jakoś niesie. Ktoś mi powiedział, że wał, ale bardziej mi już korba pasuje. Postaram się nagrać jakiś filmik to może będziecie wiedzieć coś więcej. Dzięki, pozdrawiam! 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”