YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
pafkom
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pt, 25 cze 2010, 07:00
Motocykl: Yamaha YZ 400 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: pafkom » czw, 1 lip 2010, 19:16

Witam wszystkim kolegów i koleżanki
Proszę pomóżcie!, szukam już parę dni po sieci , być może odpowiedz jest na forum, ...ale nie mogę znaleźć.
mam YZ 400F i z prawej strony cylindra jest mała orginalna dziurka, z której ucieka mi płyn chłodzący, dosyć szybko ubywa, jakieś 300ml na pół godziny!
i wydaje mi si że się silnik przegrzewa. Moc nie spada, płyn czysty, nie kopci, pali idealnie, świeca czysta.Co trzeba wymienić lub uszczelnić żeby przestał ten płyn uciekać? Pomocy!!
Enduro na YZ 400 F

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: Mateusz_MX » czw, 1 lip 2010, 21:59

Witaj,

Musisz poddać regeneracji pompę wody. Wymiana łożysk oraz uszczelniaczy na jej wałku. "Dziurka" o której wspominasz, to tzn. zabezpieczenie, by po uszkodzeniu uszczelniaczy płyn chłodniczy nie przedostał się do oleju silnikowego. Radzę od razu wziąć się do dzieła. Po rozebraniu zwróć szczególną uwagę na stan wałka pompy. Jeżeli posiada wżery oraz "wyjeżdżone" rowki w miejscach styku z uszczelniaczami, wałek należy wymienić na nowy. Szczególnie dzieje się tak, gdy jeździ się na wodzie, zamiast płynie. Woda nie posiada właściwości smarujących, które zapewnia płyn chłodniczy.
pafkom pisze:wydaje mi sie że się silnik przegrzewa
To pozostawię bez komentarza. Jeżeli się jeździ bez płynu, to są tego konsekwencje.

Dołączam schemat pompy wody:

http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Mod ... WATER_PUMP

Pozdrawiam,
Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
pafkom
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pt, 25 cze 2010, 07:00
Motocykl: Yamaha YZ 400 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: pafkom » czw, 1 lip 2010, 22:50

Dziękuję za odpowiedz, ale nie chodzi mi o dziurkę przy pompie wody( tą pomiędzy zimeringami tuż przy łożysku), bo i z niej się polało, skutek: wymieniłem wałek dwa uszczelniacze i łożysko co mnie kosztowało w aso 70 euro. To jest dolna część silnika. Mi chodzi o dziurkę stricte w cylindrze, przypuszczam ze orginalnie została zaprojektowana do zlewania ew. wody znad świecy zapłonowej, skoro tak to dlaczego ucieka mi tamtędy płyn? kolega miał ten sam problem w swojej yz i też nie potrafił mi pomóc ponieważ wcześniej sprzedał motocykl, domniemam że może ktoś u siebie to zdiagnozował i się podzieli spostrzeżeniami? Być może to uszczelka pod głowicą wydmuchana i ten otworek działa na tej samej zasadzie jak otwór przy pompie o której kolega przypomniał?
Enduro na YZ 400 F

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: konon312 » pt, 2 lip 2010, 11:13

Chodzi Ci chyba o dziurke w glowicy? ona jest po to, zeby zlewala sie woda, ktora dostala sie pod swiece od gory, jak juz wspomniales. Ale woda od chlodnicy nie wiem jak sie tam ma dostac, moze glowica pekla, co w yzf 400 nie jest wyjatkiem, pekla akurat w tamtym miejscu i wypycha wode.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: renner250 » pt, 2 lip 2010, 14:01

glowica pekla. Jakby nie mogl sobie poradzic z tym ktorys z Twoich mechanikow to ktorys z moderatorow pisal ze naprawia tekie pekniecia bodajze Fajka to skontaktuj sie pw.
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
pafkom
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pt, 25 cze 2010, 07:00
Motocykl: Yamaha YZ 400 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: pafkom » pt, 2 lip 2010, 14:10

kurczę!, panowie, a może być tak ze wypchało uszczelkę głowicy akurat w tym miejscu gdzie jest ten kanał spustowy?
Tak czy siak, jak nie rozbiorę to się nie dowiem. mam tylko cichą nadzieję ze właśnie tak się stało, bo spawanie głowicy to już chyba koszta?
Enduro na YZ 400 F

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: konon312 » sob, 3 lip 2010, 12:46

Tam nie ma jak sie dostac plyn jakby ci szczelila uszczlka, spawanie to koszta, ale do przelkniecia, gorzej jak peklo w miejscu gdzie nie ma dojscia i sie nie bedzie dalo pospawac...

Autor tematu
pafkom
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pt, 25 cze 2010, 07:00
Motocykl: Yamaha YZ 400 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 400f POMOCY! problem z chłodzeniem i cylindrem

Post autor: pafkom » ndz, 4 lip 2010, 11:14

ok Panowie, dziękuję za pomoc, już mam jakieś pojęcie jak ten problem ugryźć dzięki waszej pomocy. Jak rozbiorę silnik to podzielę się spostrzeżeniami na forum, tymczasem do zobaczenia w terenie i gumowych drzew! dzięki. :arrow:
Enduro na YZ 400 F

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”