Husqvarna WRE 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
r4mz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: śr, 2 cze 2010, 19:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna WRE 125

Post autor: r4mz » pn, 7 cze 2010, 13:25

Witam. Mam problem z moją huską. Ma ona założony racingowy kit od Husqvarny (dyfuzor, dysze), oraz tłumik Doma Racing. Niedawno było jeszcze wszystko w porządku, jedynie ciężko się ruszało z 1 (przy mocniejszym odkręceniu manetki robiła buuuu) wyżej wkręcała się już ładnie. Od niedawna, nie chce się wkręcać w ogóle. Dodam, że problem znika podczas jazdy na ssaniu. Świecę nie dość, że zalewa, to jeszcze na czarno. Nie wierzę, że tłok może być już przytarty, na górnych obrotach zbiera się jak nienormalna.

Póki, co, to wiem, że mam założoną złą świecę. Odstęp elektrod powinien wynosić 0,5mm a założona ma 0,8. No i ciepłota jest trochę niższa niż powinienem mieć. Zauważyłem też, że fajka ma przebicie.

Z tego co wyczytałem na stronie NGK - okopcona świeca powoduje właśnie problem z ruszaniem

Teraz pytanie, czy to właśnie świeca może być przyczyną tego mulenia podczas gwałtownego odkręcania manetki i zalewania świecy na czarno?

Z góry- wielkie dzięki

Pozdrawiam

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna WRE 125

Post autor: Enduras93 » pn, 7 cze 2010, 19:56

Na Twoim miejscu kupiłbym właściwą świecę, taką jaką zaleca producent w manualu. Jeżdżenie dwusuwem na niskich obrotach mocniej zasyfia świecę, podobnie jak odpalanie i gaszenie w kółko. Swieca nie jest zbyt drogim a za to bardzo ważnym elementem dla dobrych osiągów w silniku. Miałem ten sam problem w dt i gdy zmieniłem świecę na nową moto znowu się pięknie wkręcało :D Także wymień świeczkę i jazda :wink:
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

Autor tematu
r4mz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: śr, 2 cze 2010, 19:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna WRE 125

Post autor: r4mz » czw, 10 cze 2010, 13:18

To tak: wymieniłem świecę i fajkę. Niestety nadal to samo. Motor przy nagłym odkręceniu manety robi buuu. Sporo szukałem na ten temat, dowiedziałem się, że to raczej przez zbyt ubogą mieszankę (w paliwo). Całkiem sporo ludzi miało ten problem, lecz nie znalazłem, żeby ktoś to na 100% naprawił ani żadnej innej konkretnej informacji co trzeba w takim wypadku zrobić. Regulacja gaźnika na śrubie od mieszanki poprawia jazdę, lecz nieznacznie. Osobiście gaźnik i wszystkie dysze niedawno przeczyszczałem. Możliwe, że trzeba będzie wymienić dyszę na większą, ew. sprawdzić też ustawienie iglicy i pobawić się pływakiem. Słyszałem też, że może to być wina zaworu wydechowego, lecz w moim motocyklu jest on regulowany elektronicznie. Czy mimo tego powinienem go sprawdzić?

W takim wypadku pływak powinien być ustawiony niżej czy wyżej? Tak samo z iglicą.

Albo może już ktoś zna po prostu odpowiedź na te pytanie, dlaczego motor zwalnia z obrotów przy gwałtownym dodaniu gazu?

Pozdrawiam ;)

Duriv
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 158
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 20:34
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna WRE 125

Post autor: Duriv » czw, 10 cze 2010, 18:31

Iglica,

Sprawdź watę w tłumiku. Huski mają to do siebie że bardzo lubią pluć.
Rysunki techniczne, projekty CAD i inne. Polecam się ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”