Regulacja tylnego amortyzatora White Power [SX 85]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Regulacja tylnego amortyzatora White Power [SX 85]

Post autor: Borek96 » sob, 29 maja 2010, 12:58

Witam. Jak ustawia się tylny amortyzator WP w SX 85 (2005r.) ? Mój jest pode mnie za miękki, potrzebuję go utwardzić. Bo jedyne co na razie zrobiłem, to skręciłem sprężynę (jeszcze muszę bardziej, bo tylko kilka obrotów zrobiłem).

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Regulacja tylnego amortyzatora White Power [SX 85]

Post autor: Mateusz_MX » sob, 29 maja 2010, 13:10

Naciągiem sprężyny reguluje się jedynie ugięcie wstępne (przy okazji staje się nieco twardszy). Jeżeli czujesz, że amortyzator jest wyraźnie za miękki, to chyba konieczna jest wymiana sprężyny. Poprzez jej skręcenie nie uzyskasz odpowiedniej charakterystyki pracy zawieszenia - w tym przypadku twardszego tyłu.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja tylnego amortyzatora White Power [SX 85]

Post autor: renner250 » sob, 29 maja 2010, 13:14

jak jest za miekki to regulacja dobicia czy odbicia nie ma nic do tego. Regulujesz sprezyna. Powinno byc mierzysz od konca wahacza do jakiegos punktu na blotniu. Sprezyna powinna byc tak napieta ze jak zdejmiesz sprzet z podnosnika powinnien opasc okolo 2-3cm a jak siadasz na moto 10cm. Wtedy sie dopiero jakies regulacje. Jesli te dlugosci sie nie zgadzaja to sprezyna padnieta lub nie pod Twoja wage.
I think I can fly! MX it's my life <3

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja tylnego amortyzatora White Power [SX 85]

Post autor: SUCHY95 » sob, 29 maja 2010, 18:48

witam,najpierw ustaw napiecie wstepne sprezyny,dla 85sx wynosi 35mm,nastepnie usiadz na moto i sprawdz ugiecie sprezyny musi wynosic ok 100mm,jezeli wynosi wiecej to musisz zmienic sprezyne na mocniejsza,jezeli jest ok 100mm to dopiero mozesz brac sie za regulacje odbicia i dobicia,inaczej nie ma to sensu, ustawienie fabryczne to gora 15 klikow a dol 22 kliki ,jest to gwarancja ze tyl bedzie pracowal tak jak nalezy, podkrecanie sprezyny na sile zeby bylo ugiecie jak nalezy nic nie daje i nieustawisz tak jak nalezy tylu,a co za tym idzie bedziesz nie zadowolony z jazdy i :butthead: ,przejrzyj na motox dzial garaz i tam tez jest to ladnie opisane(chyba przez sancheza)pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”