łozyska wachacza yamaha yz

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

łozyska wachacza yamaha yz

Post autor: kaczor01 » śr, 19 maja 2010, 21:49

Witam ostatnio jak jezdzilem na yamaszce to cos mi nie pasowalo, a dopiero zorientowalem sie ze na wachaczu nie mam łozyska jednego( nie wiem rozplynelo sie chyba gdzies)...a drugie jest w takim stanie ze jak jebnie to mi tyle klopotu narobi ze nawet nie chce o tym myslec.Ile to moze kosztowac?Nie macie czegos takiego na sprzedaz?Ostatnio byłem na przegladzie i wymianie płynow i jakis typ wymienil olej w silniku i wlal cos takiego http://www.allegro.pl/item1030016374_mo ... mocja.html ja posiadam 2t i nie wiem co jest grane;P
Tak...to ja:P

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: łozyska wachacza yamaha yz

Post autor: andy2208 » śr, 19 maja 2010, 22:12

Rozejżyj się na allegro, sklep motox albo gdzieś za kompletem łożysk do wahacza (też pytanie które łożyska Ci poszły? w kołysce, w ramieniu wahacza, w amorze?). Komplet do kołyski kosztuje ok. 350zł. np. tutaj masz: http://www.sklep.motox.com.pl/index.php?cPath=101_104
Olej motula co masz zalany jest do skrzyni odpowiedni.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: łozyska wachacza yamaha yz

Post autor: solaris » czw, 20 maja 2010, 12:12

Daj sobie spokój z kompletem za 350zł i kup wszystko osobno wyjdzie Ci 2 razy taniej ;-) (polecam sklep: Albeco ew Stozek)

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: łozyska wachacza yamaha yz

Post autor: konon312 » czw, 20 maja 2010, 15:45

solaris pisze:Daj sobie spokój z kompletem za 350zł i kup wszystko osobno wyjdzie Ci 2 razy taniej ;-) (polecam sklep: Albeco ew Stozek)
moze tak zrobic pod warunkiem, ze ma dobre tulejki. Napisal, ze mu niezle zmielilo lozysko, czyli mozna sadzic, ze tulejki nie beda w najlepszym stanie, a dorabianie ich mija sie z celem, musza one byc z hartowanej stali. Zestaw na sam wachacz 200-250zl.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: łozyska wachacza yamaha yz

Post autor: Mateusz_MX » czw, 20 maja 2010, 17:00

Po pierwsze, to nie ma czegoś takiego jak "wachacz". Może być jedynie wahacz. amator, użytkownik tego forum posiada zestawy naprawcze ProX'a w dobrych cenach. Skontaktuj się z nim. Wg. mnie będzie to najlepsza opcja w przypadku wahacza. Są tam cieniutkie łożyska igiełkowe, specyficzne uszczelniacze (YZ 125 '00) oraz pozostałe elementy. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”