yzf250 olej a sprzęgło ???

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
cyprian115
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 2 lut 2009, 20:06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yzf250 olej a sprzęgło ???

Post autor: cyprian115 » wt, 18 maja 2010, 20:43

witam . nabyłem niedawno yzf250 z 07 roku . wymieniłem olej w silniku , a że nie wiedziałem na jakim jezdził poprzednik wlałem MOTOREX 10 w 50 no ale do sedna . po tej wymianie oleju podczas jazdy mam cos ze sprzęgłem ?? np. stoje wbijam 1 i na wcisniętym sprzęgle motor ciągnie mi do przodu ?? OK podkrencam i jest ok na jedynce stoi w miejscu ale za to pod czas jazdy wyje mi silnik a motor nie jedzie ?? USTAWIC SIĘ NIE DA ?? JAK może byc przyczyna czy faktycznie może byc wina oleju ?? może ktos juz miał takie cuś ?? :D pozdr.

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yzf250 olej a sprzęgło ???

Post autor: konon312 » śr, 19 maja 2010, 12:01

Jak ciagnie sprzeglo na biegu to sa to zuzyte tarcze. Sciagnij pokrywke sprzegla, rozbierz je i zmierz suwmiarka i porownaj z danymi z serwisowki.

Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yzf250 olej a sprzęgło ???

Post autor: Lanrets » czw, 20 maja 2010, 08:31

Może być również walnięty zewnętrzny kosz sprzęgłowy (rowki) lub za gęsty olej i tarcze się sklejają.

Ryjek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: pt, 5 paź 2007, 19:32
Motocykl: kilka
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sanok/ Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yzf250 olej a sprzęgło ???

Post autor: Ryjek » czw, 20 maja 2010, 19:27

Ja tak miałem w swojej wr. Po prostu zmień olej, może być nieodpowiedni, pod warunkiem oczywiście że przed zmianą moto jeździło inaczej

Malec
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 11 paź 2007, 10:26
Motocykl: KTM SXF250 2016
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yzf250 olej a sprzęgło ???

Post autor: Malec » czw, 20 maja 2010, 19:54

Jeśli gdy stoisz z wciśniętym sprzęgłem, po wbiciu biegu motocykl ciągnie, a po dodaniu gazu przestaje, to najprawdopodobniej oznaka zużycia kosza sprzęgłowego. Tarcze wycierają w bocznych ściankach rowki, w których się blokują. Zależnie od stopnia zużycia kosza, można to skorygować delikatnie piłując pilnikiem, aż do uzyskania gładkich ścianek.
Jeśli zaś chodzi o drugi objaw to, jak pisze przedmówca, pewnie olej. Spróbuj Motul 300V. Na świętej, częstochowskiej ziemi używają go prawie wszyscy fani moto i quadów ;) i nikt nie ma problemów ze sprzęgłem.

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yzf250 olej a sprzęgło ???

Post autor: spinaczev » czw, 20 maja 2010, 20:16

U mnie też ciągnie delikatnie sprzęgło jak stoję, dodam gazu to przestaje, ale jak jadę to wszystko ok. WR450 olej Motul 300V 15W50, rozebrałem całe sprzęgło i zużycie podzespołów znikome. Możesz łatwo sprawdzić czy to nie kosz/linka/przypalone tarcze, wystarczy położyć motocykl, odkręcić dekiel i 5 śrub trzymających docisk. Jak wyciągniesz tarcze i przekładki to pamiętaj o kolejności u mnie ostatnia była mniejsza. Przy dokręcaniu to najlepiej kluczem dynamometrycznym, można coś urwać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”