Sprzęgło KX 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kaspa
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 13 wrz 2009, 22:20
Motocykl: Kawasaki Kx 125 2002r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Sprzęgło KX 125

Post autor: Kaspa » ndz, 16 maja 2010, 23:50

Witam. Kupiłem sobię Kawasaki Kx 125 i dziwi mnie działanie sprzęgła a nie chce rozsypać skrzyni dlatego się pytam. Sprzęgło wysprzęgla dobrze(nie ciągnie) ale bardzo gwałtownie daje moc na skrzynie wystarczy niewielki ruch klamką i albo jest wysprzęglone albo już nie. Jak oglądałem inne crossy coś takiego nie występowało. Czy to już pora wymienić sprzęgło i czy aby wymienić sprzęgło trzeba całkiem rozkręcać silnik czy wystarczy zdjąć jeden karter?

Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: Kyio » pn, 17 maja 2010, 11:17

w crossowkach jest bardzo maly skok sprzegla, wiec to co opisujesz to raczej normalne. Co do remontu sprzegla to wystarczy zdjac pokrywe sprzegla i masz dostep do wszystkiego.

gadzina
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 17:49
Motocykl: Crf 450'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: gadzina » pn, 17 maja 2010, 16:39

Jeżeli działa włącz wyłącz bez płynnego przejścia to najprawdopodobniej kosz sprzęgłowy już do wymiany i komplet tarczek. Kosz ok 1000 zł. Zdejmij obudowe sprzęgła, wyjmij tarczki i zobacz czy na listkach na koszu są duże rowki. Jak tak to potwierdzi to co napisałem wyżej.

Autor tematu
Kaspa
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 13 wrz 2009, 22:20
Motocykl: Kawasaki Kx 125 2002r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: Kaspa » pn, 17 maja 2010, 19:24

Mam nadzieje że to tylko tarcze. A jeszcze zastanawiam się czy jak wymieniam sprzęgło to musze kupić:
-Newfren przekładki sprzęgła KX 125 94-... 109zł
i
-Newfren tarcze sprzęgła KX 125 94-... 229zł
Trzeba kupić i to i to czy wystarczą same tarcze? to jest do kx z 1994r+ ciągle były takie same? Do mojej kx z 2001r będzie pasować? To jest opis ze sklepu internetowego motox

gadzina
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 17:49
Motocykl: Crf 450'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: gadzina » wt, 18 maja 2010, 12:00

Jak by to były tylko tarcze to objawiałoby się to ślizganiem sprzęgła a nie szarpaniem. Obejżyj dokładnie ten kosz!

ArekMx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: śr, 5 sie 2009, 11:16
Motocykl: Kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Burzyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: ArekMx » wt, 18 maja 2010, 14:24

sprawdź czy kosz nie ma rowków

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: renner250 » wt, 18 maja 2010, 14:34

po pierwsze nie wyglada mi to na kosz bo jak kosz jest zuzyty to sprzet ciagnie caly czas. Gdy wcisniesz sprzeglo i nie dasz gazu wrzucisz bieg to zgasnie. Jesli wysprzegla dobrze a mowisz ze tak jest to nie kosz. Po drugie grubosci tarcz jednych jak i drugich masz podane w manualu jak chcesz wiedziec czy trzeba wymienic to rozbieraj bierz mikrometr i do roboty. Ze sprezynami sprzegla to samo. Slyszam ze sa sportowe tarcze z powloka metalu ktore lapia od razu ale nie wiem czy to sie stosuje w tych sprzetach to inny kolega sie musi wypowiedziec. Dzwignia sprzegla chodzi plynnie? Jesli nie to musisz obejrzec linke, klmke, popychacz...
I think I can fly! MX it's my life <3

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: Mikser » wt, 18 maja 2010, 16:56

Ale kombinacje.
Jeśli klamka sprzęgła chodzi płynnie, to tylko zmień olej na prawidłowy i po krzyku.

gadzina
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 17:49
Motocykl: Crf 450'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: gadzina » wt, 18 maja 2010, 17:11

Niestety Renner nie mogę się z Tobą zgodzić. Jak kosz jest zużyty i ma rowki to normalnie silnik pracuje na włączonym biegu i wciśniętym sprzęgle a jak starasz się łagodnie ruszyć to od razu klei. Nie pisze czegoś co słyszałem od kolegi tylko sam osobiście zmieniałem już 2 razy kosz sprzęgłowy i dobrze wiem jak to się objawia. Krótko: bez rozebrania sprzęgła niczego się nie dowie.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: renner250 » wt, 18 maja 2010, 19:59

sam tez mialem taki prblem ze ciagnal ciagle, u kumpli to widzialem no i tez tak slyszalem ze jak na koszu sa "zeby" to ciagnie nie wysprzegla. Nie wiem moze tez czasem jest tak ze wysprzegla a potem lapie od razu nigdy o tym nie slyszalem ale moze tak jest nie bede sie klocil. Wiec radze autorowi postu sprawdzic kosz, pomierzyc tarze jedne i drugie, sprezyny, sprawdzic linke, klamke i popychacz.
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
Kaspa
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 13 wrz 2009, 22:20
Motocykl: Kawasaki Kx 125 2002r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: Kaspa » wt, 18 maja 2010, 21:34

Linka chodzi normalnie więc to nie wina linki. Problem musi tkwić w silniku. Może faktycznie zły olej? Chociaż chyba aż tak przez zły olej by nie było. Sprzęgło po prostu albo wysprzęgla całkowicie albo daje całą moc na skrzynie bez środkowych faz(pół sprzęgło). Trzeba ruszać na zrywie.

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło KX 125

Post autor: metalbeast » śr, 19 maja 2010, 01:33

U mnie w KXie było podobnie. Pytałem o te objawy w zeszłym sezonie. Zajrzałem do środka i rowków na wewnętrznym koszu jak i zewnętrznym prawie nie widac. Są ślady nacisku, ale nie można powiedziec, że to wyżlobienia. Tarcze mogą poruszac się swobodnie.
Za to jest problem z wysprzęglaniem po rozgrzaniu silnika. Na poczatku można sobie spokojnie zrzucac na luz, wrzucac 1ke i nic się nie dzieje. Po rozgrzaniu bez dodania gazu po wrzuceniu 1ki moto schodzi mocno z obrotów. Kiedy już jest bardzo rozgrzany bez dodawania gazu przy zapiętej jedynce i wcisniętym sprzegle po prostu zgaśnie. No i luzu prawie nie daje się wtedy wbic (bo ciągnie).
Olej jaki używam to MOTUL TRANSOIL. Może to on robi takie problemy? Jeśli zmienic to na co? ktoś mi sugerował najtańszy minetal 10w40 silnikowy i częste wymiany.
BANDIT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”