docieranie wału (yz 426)

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

docieranie wału (yz 426)

Post autor: ciekawski1990 » pt, 14 maja 2010, 20:33

siema
mam takie pytanie a mianowicie jestem posiadaczem zepsutej yz 426;p wysadlo lozysko ktore laczy wal z korbowodem . oddaelm wal to regeneracji.Nie kupowalem nowego! moje pytanie brzmi: ile godzin trzeba jezdzic aby wszyskto sie dobrze dotarlo ??

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: konon312 » sob, 15 maja 2010, 14:49

lozysk sie nie dociera. Jak dales do jakies szpeca, ktory zalozyl tam jakies kiepskie lozysko to dlugo nie pojezdzisz.

jasio1991
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: wt, 3 lut 2009, 21:23
Motocykl: Yz400f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Włodawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: jasio1991 » ndz, 16 maja 2010, 13:53

Myślę, że razem z wymianą łożyska wymienisz także korbowód. Trzeba dbać jedynie o regularne wymiany oleju. I nie polecam długiej jazdy na jednym kole w tych modelach, ze względu na budowę miski olejowej. Pozdrawiam :)

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: konon312 » ndz, 16 maja 2010, 16:24

Przeciez wyraznie podreslil, ze juz to zrobil, czyli wymienil samo lozysko bez korbowodu, czytanie ze zrozumieniem sie klania...

Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: ciekawski1990 » ndz, 16 maja 2010, 20:12

okey dzieki :) a mam jeszcze taki problem.. posiadam tłok firmy VERTEX i chce kupic pierscionki do tego tłoka, czy jest mozliwosc kupna samych pierscieni ? jesli ktos wie to prosze dac namiary :wink:

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: renner250 » ndz, 16 maja 2010, 22:12

konon312 pisze:Przeciez wyraznie podreslil, ze juz to zrobil, czyli wymienil samo lozysko bez korbowodu, czytanie ze zrozumieniem sie klania...
czytanie ze zrozumieniem jak czytanie ze zrozumieniem ale tu wyraznie pisze ze wal po regeneracji dolnego lozyska to nie wiem kolega chyba pierwsza linijke postu przeczytal. A co do tematu to jak dla mnie regeneracja korby w wyczynowce to troche odwalanie maniany... Ona tam swoje przezyla i odpowiednio duzo sily przeniosla skoro ma juz luz na lozysku i material jest wystarczajaco zmeczony.
I think I can fly! MX it's my life <3

turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: turtles0 » pn, 17 maja 2010, 00:27

renner250 pisze:
konon312 pisze:Przeciez wyraznie podreslil, ze juz to zrobil, czyli wymienil samo lozysko bez korbowodu, czytanie ze zrozumieniem sie klania...
czytanie ze zrozumieniem jak czytanie ze zrozumieniem ale tu wyraznie pisze ze wal po regeneracji dolnego lozyska to nie wiem kolega chyba pierwsza linijke postu przeczytal. A co do tematu to jak dla mnie regeneracja korby w wyczynowce to troche odwalanie maniany... Ona tam swoje przezyla i odpowiednio duzo sily przeniosla skoro ma juz luz na lozysku i material jest wystarczajaco zmeczony.
Nie to zebym sie czepial tego czytania ze zroumieniem teraz ja, ale regenerowany byl wal, a nie korbowod jak to w pierwszym poscie jest jak byk napisane...

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: renner250 » pn, 17 maja 2010, 02:09

tak kolego turtles0 masz racje... kolega regenerowal wal a NIE korbowod zeby zlikwidowac luz na korbowodzie. Wytlumacz mi prosze bo nie wiem co oni zrobili z tym walem? Pisze ze zostal oddany wal do regeneracji bo jak mial zrobic? zaniesc im sam korbowod i potem sobie poskladac wal na imadle? Wiec tez zeby nie bylo ze sie "czepiam tego czytania ze zrozumieniem". Co z ta polska? xD 2 linijki tekstu a tu ludzie nie rozumieja o co chodzi.
I think I can fly! MX it's my life <3

Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: ciekawski1990 » pn, 17 maja 2010, 12:16

dzieki za nauke czytania ze zrozumieniem :lol: heh. mam jeszcze taki problem.. w mojej yamasze wysiadla zebatka piatego biegu z dłuzszego drazka(skrzynie biegow oczywiscie.) http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0510/100_3133d7bc.jpg . posiada ktos i chce sprzedac ?? najlepiej zeby to byl tylko ten tryb ktory ulegl zniszczeniu czyli 5

turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: turtles0 » pn, 17 maja 2010, 14:15

Regenerował wał, bo moze mial skrzywiony?! Dobra, zreszta niewazne. Powiedz Ty mi jak Ty zmieniasz biegi, ze takie cudo sie zdarzylo... Sprzeglo jest do tego zeby go uzywac, a jak juz bez sprzegla zmieniasz to odpusc troche gazu podczas zmiany :P

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: konon312 » pn, 17 maja 2010, 18:34

Popytaj ludzi co maja na allegro cale 426 na czesci, moze ktos sprzeda osobno, moze byc ciezko. Jak nic nie dopadniesz to ebay.co.uk albo ebay.com
Co do pierscieni to nie wiem czy kupisz do vertexa, wiem ze do wossnera da sie dokupic. Najlepiej znajdz jakies oficjalnego dealera na Polske i zapytaj.

PS. wracajac do tego czytania :wink: to nie wiem gdzie ktos widzi problem. Przeciez napisal "wysadlo lozysko ktore laczy wal z korbowodem . oddaelm wal to regeneracji.Nie kupowalem nowego!" czyli wysiadlo lozysko i je po prostu wymienil, tak jak to sie robili np w WSKach :mrgreen: bo nikt mi nie powie, ze wymianial korbowod we WSCe :lol: ja pamietam, ze dawalo sie wal do goscia co sie tym zajmuje, on wstawial nowe lozysko na korbowodzie, bral jakies 80zl i WSKa hasała jak nowa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Autor tematu
ciekawski1990
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 18 kwie 2010, 15:11
Motocykl: yz 250f 2009r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź / Aleksandrów Łódzki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: docieranie wału (yz 426)

Post autor: ciekawski1990 » wt, 18 maja 2010, 15:14

własnie pytalem na allegro i kazdy kto posiada skrzynie do yz chce sprzedac całą :x ktora warta jest 600zl. + nowy tłok z pierscionkami o ile nie dostane osobnych ? kolejne 600 pln.. no ale tak juz bywa :cry: motocross rox :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”