KTM sx 125 nie wkreca sie

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
LIPEKKTM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 22 lip 2009, 09:32
Motocykl: Yamaha yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kwidzyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM sx 125 nie wkreca sie

Post autor: LIPEKKTM » pn, 10 maja 2010, 23:05

Witam. Mam mały problem ze swoim ktm, motor jest po remoncie(nicasil, korba tlok itp). Problem w tym ze motor wkręca sie na luzie, lecz gdy jade zaczyna przerywać, lub chodzi jakby byl zimny kopci i nie chce wejsc w obroty, na początku myślałem ze to ten zaworek w cylindrze , sprawdziłem to cos bylo nie tak poprawiłem, odpaliłem i chodził nawet na luzie lepiej tzn krecil wieksze obroty lecz gdy wsiadłem dalem 1, 2 ,3 to kazdym biegu robi BOOOO BOOOO jakby byl dopiero odpalony, bawilem sie też powietrzem w gaźniku i jest jakas tam minimalna poprawa, lecz nic wielkiego nie wiem czy mogą być to dysze?. może ktoś miał taki problem i wie cos na ten temat gdzie szukać przyczyny, jest to dosyc pilna sprawa dla mnie. prosze o szybką pomoc...

bzyk_na_secie
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: śr, 18 lis 2009, 16:25
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 nie wkreca sie

Post autor: bzyk_na_secie » śr, 12 maja 2010, 16:39

Miałem tak samo.Też robiłem taki remont. Mechanik wstawił mi dysze 195 gdzie to jest max i większej już nawet serwis ktm nie wstawia.Oczywiście motor spalał ogromne ilości paliwa.Zmieniłem dyszę na 170 (optymalna) i jest gitara tylko że dalej pali więcej w porównaniu do innych- ale może jest taka jego zaleta. Fachowcy mi zaraz wyjadą że przy takiej dyszy to mi sie dziura zaraz w tłoku zrobi, ale powiem ci że jak na zawodach jeżdżą na dyszy 155-160 i jakoś im dziur nie wypala przez te 30-40 godz pracy to taką też można założyć i nic nie bedzie .

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 nie wkreca sie

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 12 maja 2010, 22:15

(...) motor jest po remoncie(nicasil) (...)
Na 90% po nałożeniu nicasylu i przy składaniu moto za mocno dokręciłeś śruby trzymające zawór wydechowy, które znajdują się po każdej ze stron cylindra. Muszą one być luźne.

Gdy masz za mocno skręcone, zawór nie pracuje, nie ma nawet takiej możliwości żeby się ruszył.

No chyba że źle ustawiłeś podkowę zaworu wydechowego(patrz na znaki):

Ustaw sobie gaźnik według serwisówki:


Autor tematu
LIPEKKTM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 22 lip 2009, 09:32
Motocykl: Yamaha yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kwidzyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 nie wkreca sie

Post autor: LIPEKKTM » czw, 13 maja 2010, 23:28

Dzieki wam chłopaki za pomoc, zrobiłem go i już jest OKI, byl to ten zaworek jak pisał "WLD_Wlodi", nie był wsadzony w swoje miejsce, wsadziłem go motor trochę odżył ale nie do końca okazało się ze na iglicy jest maksymalny poziom i zalewało motor, zmiejszylem i odrazu motor żyje lecz i tak pali zbyt dużo paliwa myśle, że mogą być to Dysze.
Poza tym motor jak chodzi i da się raptownie gazu to na początku go zamuli a potem dopiero załapie ale to chyba już przez powietrze?

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 nie wkreca sie

Post autor: WLD_Wlodi » pt, 14 maja 2010, 15:35

wsadziłem go motor trochę odżył ale nie do końca okazało się ze na iglicy jest maksymalny poziom i zalewało motor, zmiejszylem i odrazu motor żyje lecz i tak pali zbyt dużo paliwa myśle, że mogą być to Dysze.
W moim poprzednim poście masz tabelke, ustaw tak gaźnik, kup odpowiednią dysze i moto musi chodzic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”