Ogień z wydechu YZ 250F

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
blazej1616
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 133
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006, 18:32
Motocykl: WR 125 / EXC 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chybie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: blazej1616 » pt, 7 maja 2010, 12:39

Witam
Problem wygląda następująco :YZ 250f 2005r
Kolega zakupił motor zrobił nim z 4 wypady do lasu i na wysokich obrotach przerywał, kupiłem nowa świece założyłem, wyczyściłem gaźnik bo rewelacyjny nie był. Odpaliłem motor i na wolnych obrotach strzela cały czas ogniem i nawet przy dodaniu gazu jeszcze więcej. Możliwa jest zła mieszanka paliwo-powietrze według serwisówki mało co z niej wiem. Jeśli tak to byłbym wdzięczny za podanie wszystkich danych ustawienia i oczywiście co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: pytlar » pt, 7 maja 2010, 13:19

po pierwsze zawory - za małe luzy na ssących napewno, a może na dodatek źle ustawiony rozrząd bądź przeskoczył np. o ząbek. Gaźnik sporadycznie sie przestawia - u mnie np. pompka przyspieszająca sie zacięła i też strzelał z wydechu jak głupi...
:)

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: renner250 » pt, 7 maja 2010, 13:24

strzelanie z wydechu moze powodowac duzo rzeczy tez to mialem xD po pierwsze sprawdz tak jak mowi kolega rozrzad czy masz ustawione dobrze luzy i lancuszek... jesli masz oryginalny wydech ustaw zgodnie z serwisowka mieszanke paliwo powietrze. Bardzo mozliwe ze masz nieszczelny wydech u mnie byl nieszczelny i walil ogniem a strzaly na pol wsi byly no i u mnie przyczyna tez byl zle ustawiony gaznik.
I think I can fly! MX it's my life <3

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: konon312 » pt, 7 maja 2010, 14:14

U mnie tak samo, poskrecalem motor i chyba zapomnialem przykrecic kij, tzn jedna srube przykrecilem, ale tej drugiej z gorszym dostepem chyba juz nie :ANAL: i jade sobie zaraz sie widocznie odkrecila i tak walilo z tlumika, ze masakra, ogien na pol metra :wink: , dokrecilem i wszystko ok. Tylko, ze mi szczelal jak sie puscilo gaz, wtedy masakra.

Autor tematu
blazej1616
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 133
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006, 18:32
Motocykl: WR 125 / EXC 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chybie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: blazej1616 » pt, 7 maja 2010, 16:01

ale motor jeździł, brak mocy nie odczuwałem bo smigałem na nim tez, przyjechałem do domu założyłem nowa swiece, gaźnik i wtedy takie cuda. Przeskok rozrządu ? sprawdziłem jest mocno napięty i wygląda na nowy łańcuszek.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: renner250 » pt, 7 maja 2010, 18:12

strzelanie z rury moze byc spowodowane glowica gaznikiem lub wydechem moze jeszcze zaplonem ale to czesciej w maluchu spotykane... moga byc tez wypalone gniada lub zawory i tez bedzie strzelal ale jak mowisz ze chodzi jak powinien to raczej odpada. Wiec jak mowisz ze z rorzadem wszystko gra to wez przez szmate podmuchaj w wydech zobbacz czy gdzies na laczeniu nie ma jakis przedmuchow i ustaw tloka zeby zawory byly pozamykane xD troche amatorskie ale sprawdzone :D jak wydech dobry to zostaje gaznik...
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
blazej1616
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 133
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006, 18:32
Motocykl: WR 125 / EXC 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chybie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: blazej1616 » pt, 7 maja 2010, 19:12

Dla ustalenia bo czytałem serwisówke i nie rozumiem opisu. Dolna śruba pod gaźnikiem jest od paliwa czy powietrza ? bo już zgłupiałem przy tym wszystkim. Napiszcie jak byście to regulowali.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ogień z wydechu YZ 250F

Post autor: renner250 » pt, 7 maja 2010, 19:55

blazej1616 pisze:Dla ustalenia bo czytałem serwisówke i nie rozumiem opisu. Dolna śruba pod gaźnikiem jest od paliwa czy powietrza ? bo już zgłupiałem przy tym wszystkim. Napiszcie jak byście to regulowali.
srubka jest od mieszanki paliwowo-powietrznej (wiecej lub mniej paliwa) jesli masz oryginalny wydech tak jak juz pisalem ustaw wedlug serwisowki tam pisze ile obrotow ja wykrecic bo jak sobie pokrecisz ja tak jak nie trzeba to tez mozesz narobic zamieszania w silniku.
I think I can fly! MX it's my life <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”