płukanie silnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
marcin_g2
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pt, 16 kwie 2010, 14:51
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

płukanie silnika

Post autor: marcin_g2 » pt, 7 maja 2010, 05:52

Witam
Mam taki problem: podczas zdejmowania cylindra w mojej YZ125 nie spuściłem płynu chłodniczego z pompy wody i poleciało go trochę na wał:/ teraz pytanie jak go stamtąd usunąć?? trzeba rozdzierać silnik? czy może odwrócić go do góry kołami i jakoś wyleci czy coś?? później czymś trzeba będzie przesmarować czy jak?? z góry dzięki za odpowiedzi.

marcin180
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: pn, 6 paź 2008, 14:32
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: płukanie silnika

Post autor: marcin180 » pt, 7 maja 2010, 12:10

marcin_g2 pisze:Witam
Mam taki problem: podczas zdejmowania cylindra w mojej YZ125 nie spuściłem płynu chłodniczego z pompy wody i poleciało go trochę na wał:/ teraz pytanie jak go stamtąd usunąć?? trzeba rozdzierać silnik? czy może odwrócić go do góry kołami i jakoś wyleci czy coś?? później czymś trzeba będzie przesmarować czy jak?? z góry dzięki za odpowiedzi.
Nie widzę konieczności rozbierania silnika wystarczy że wszystko starannie wylejesz dokładnie wydmuchasz sprężonym powietrzem i najwyżej możesz przepłukać komorę korbową denaturatem, dokładnie nasmarować: łożyska wału, korbowodu żeby przypadkiem rdza ich nie pokryła i tyle.
Niezły spec z ciebie żeby zapomnieć o płynie chłodniczym :wink:
Ostatnio zmieniony pt, 25 cze 2010, 12:45 przez marcin180, łącznie zmieniany 1 raz.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: płukanie silnika

Post autor: Mateusz_MX » pt, 7 maja 2010, 12:23

Płyn chłodzący (nie woda) ma właściwości smarujące. Jeżeli jest to duża ilość to trzeba go usunąć, np. spuścić wężykiem jak wino. Następnie przesmaruj łożyska korbowodu olejem do mieszanki i załóż z powrotem cylinder (również smarując jego powierzchnię olejem). Nic złego nie powinno się stać.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

yamaha88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: czw, 15 paź 2009, 21:58
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: qqq
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: płukanie silnika

Post autor: yamaha88 » pt, 7 maja 2010, 13:52

Wez strzykawke naloz wezyk i poprostu wyciagaj go, albo sprezonym powietrzem tak jak pisza :)
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności...

Autor tematu
marcin_g2
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pt, 16 kwie 2010, 14:51
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: płukanie silnika

Post autor: marcin_g2 » pt, 7 maja 2010, 17:22

no widać jaki spec:) po prostu nie wiedziałem gdzie sie spuszcza płyn z pompy:) a na forum dopiero pozniej sie zarejestrowałem:) po wyciagnięciu tego plynu przeleciec to olejem?? czy benzyna i do sucha?? smarowane to jest czym?? olejem z mieszanki??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”