SX 125 membrana v-force

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: SX 125 membrana v-force

Post autor: amator » pt, 16 kwie 2010, 21:21

bzyk_na_secie pisze:Jak sie tak wypowiadacie to raczej macie racje.Membrany już nie kupie.Ale teraz tak:
Zębatki mam 13:48 a proponujecie mi 13:51 więc czy wstawienie 12z na przód będzie miało taki sam efekt jak wstawienie 51z na tył?Czy 12z z przodu za mało/dużo da?
Sprawa klocków ma się tak że 6-7 mth temu były wymienione na nowe-nie szajs.Zacisk czyszczony, dobrze się cofa, a klocki równomiernie się ścierają.
Oponka 110 ale ma z 3-4mm kostki więc nie stawia zbytnich oporów(przymierzam się do zakupu 100, ale nie wiem jeszcze jakiej firmy)
Ale pozostaje jeszcze łańcuch. (Jaka firma, model i za jaką cenę można wyrwać coś solidnego?-w sensie co polecacie, bo wiem że jest już temat o łańcuchach)
Jeśli chodzi o przełożenie 12:48 i 13:51 to teoretycznie będzie to samo ale praktycznie nieopłacalne. Dlaczego? z prostego powodu . Zebatka 12 zębów w stosunku do 13 pomimo tego ze jest tylko o jeden ząb mniejsza jednak ma mniejszą średnicę przez co łańcuch chodzi jeszcze bliżej wahacza i w mgnieniu oka wydziera i niszczy plastikowy ślizg łańcucha po którym chodzi łańcuch po wahaczu. To samo dzieje sie ze slizgiem zastępującym rolke pod wahaczem.Ponadto przy mniejszej srednicy łańcuch sie też więcej załamuje i szybciej niszczy. przy dwunastce łańcuch ciągnie 5-6 zębów przy trzynastce 6-7 równiez to powoduje szybsze zużycie przedniej zębatki.
Opona tylna .
Parametr 110 mówi nam o szerokości opony i nie ma dużego znaczenia że kostki maja 3-4mm. opona jest za szeroka do "125" ( teraz wiem dlaczego twój motor tyle pali , ponieważ kolo się kręci ale nie ciągnie bo nie ma kostek a paliwko do silnika leci) Taka opona test przeznaczona dla motocykli 250 2T/ 450 4T ponieważ maja więcej mocy i nie odczuwaja tak masy tej opony. U ciebie trzeba załozyć opone o szerokości 100.
Jeśli nie wiesz jakiej firmy kupić opone albo inne częsci to dam ci radę . Kup taka na jakę cie stać . :drinkers:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”