Padlina rm 250 strzela z tłumika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 13 kwie 2010, 16:10

http://cgi.ebay.pl/SUZUKI-RM-250-CDI-NE ... 20b030299a

coś ala takiego potrzebuje tylko coś nie pasuje mi ilość kabli,dzwoniłem do serwisu to chcą he he ponad 2tyś

taki mam zapłon http://img132.imageshack.us/i/dsc04476jc.jpg/
http://img696.imageshack.us/i/dsc04477w.jpg/

do niego potrzebuję moduł,z modułu wychodzi jedna wiązka kabli taka kostka + 3 luźne kable jeden nich to masa.Kupię od ręki tylko sprawny!!!! może być nowy..

bzyk_na_secie
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: śr, 18 lis 2009, 16:25
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: bzyk_na_secie » wt, 13 kwie 2010, 16:43

ja23 pisze:dalej twierdzą że to wina modułu bo daje za słabe napięcie
W moim przypadku słabej iskry powodem były padnięte iskrownik i cewka, tyle że to był chinol

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 13 kwie 2010, 17:09

Ja wymieniałem całą instalacje zapłon i moduł na używki a cewkę miałem 2 pożyczoną na sprawdzenie.elektryk sprawdzał no i niby dalej moduł jest walnięty tak wychodzi z pomiarów. Moduł nie dawno kupiłem i kupiłem szrot za 60zł cena mówi sama za siebie a nowy kosztuje w serwisie suzuki ponad 2tyś :lol: idioci

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: WLD_Wlodi » wt, 13 kwie 2010, 18:41

ja23 pisze: Moduł nie dawno kupiłem i kupiłem szrot za 60zł cena mówi sama za siebie a nowy kosztuje w serwisie suzuki ponad 2tyś :lol: idioci
Po pierwsze nie idioci, a po drugie to nigdzie nie kupisz NOWEGO modułu do RM 250, dlatego cena 2 tys zł jest jak najbardziej odpowiednia.

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: seteman » wt, 13 kwie 2010, 19:12

WLD_Wlodi pisze:
ja23 pisze: Moduł nie dawno kupiłem i kupiłem szrot za 60zł cena mówi sama za siebie a nowy kosztuje w serwisie suzuki ponad 2tyś :lol: idioci
pracuję w Suzuki i nie życzę sobie abyś mnie nazywał idiotą... a może po prostu nie stać Cię na taki motocykl...? oczywiście możesz kupić sobie moduł i każdą inną część gdziekolwiek indziej niż Suzuki a swoje dziecięce frustracje zachowaj dla siebie.
Może gdybym był w podobnym wieku co ty to poniosły by mnie emocje i napisałbym ze ode mnie pomocy żadnej już nie uświadczysz ale swoje lata mam i czegoś przez te lata się już nauczyłem. Więc jeżeli będziesz miał jakieś pytania a propos części to pomogę...

stator do twojego motocykla kosztuje 1571zł
moduł 2130zł.

do twojego modelu motocykla moduł w el-serwis w Ostrołęce kosztuje 350zł. za prawidłowe przewinięcie statora zapłacisz tez 350zł. do tego dojdzie wysyłka. za niecałe 800zł będziesz miał zapłon jak należy.

szukasz jeszcze taniej...?

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 13 kwie 2010, 20:23

Co wy się tak spinacie człowiek napisze jedno słowo nie na miejscu i od razu całe forum huczy,powiedziałem tak bo zostałem lekceważąco i nie na miejscu potraktowany poprzez rozmowę z burakami tego salonu suzuki!!!!! Jeżeli kogoś poniosła duma bo pracuje w suzuki to niech sobie nie myśli że myślałem o wszystkich salonach na całym świecie...Resztę wypowiedzi nie bende kometowa. jak trzeba będzie to i kupie ten za 2tyś......na razie szukam czegoś tańszego ale 100% sprawnego liczę się z tym że może to kosztować ponad 1tyś zł Stator mam sprawny potrzebuje sam moduł...........

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: seteman » wt, 13 kwie 2010, 20:43

ja23 pisze:Co wy się tak spinacie człowiek napisze jedno słowo nie na miejscu i od razu całe forum huczy,powiedziałem tak bo zostałem lekceważąco i nie na miejscu potraktowany poprzez rozmowę z burakami tego salonu suzuki!!!!! Jeżeli kogoś poniosła duma bo pracuje w suzuki to niech sobie nie myśli że myślałem o wszystkich salonach na całym świecie...Resztę wypowiedzi nie bende kometowa. jak trzeba będzie to i kupie ten za 2tyś......na razie szukam czegoś tańszego ale 100% sprawnego liczę się z tym że może to kosztować ponad 1tyś zł Stator mam sprawny potrzebuje sam moduł...........
nikt się nie spina... jeżeli nie panujesz nad emocjami to policz do 3... nie wiem z kim rozmawiałeś i z którym salonem ale za tych "buraków" u mnie własnie straciłeś zniżkę 10% na części... nie umiesz uszanować wyciągniętej pomocnej dłoni to płać.
nie musisz już nic więcej komentować.

tak patrzę że nie warto czasami iść na rękę komuś bo cię zakrzyczy...

pozdrawiam i powodzenia w szukaniu modułu.

ps. taki moduł w 100% sprawny (sprawdzone) kupiłem sobie na zapas za 220zł. leży i czeka na swoją szansę.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 13 kwie 2010, 21:48

Seteman jeżeli sądzisz że jestem taki młody to się grubo mylisz,salon który znajduje się w Gdyni źle mnie potraktował i takie mam zdanie o nich,każdy ma prawo do swojego zdania.A pro po szanuje każdego kto ma szacunek do mnie,jak do tej pory żaden z członków salonu nie starał się mi pomoc!!! wręcz przeciwnie......Tak właśnie nie warto czasami iść na rękę bo ci ją zjedzą...Jeżeli nie chcesz mi sprzedać to nie,radziłem i poradzę sobie bez ciebie....pozdro

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: andy2208 » wt, 13 kwie 2010, 21:51

Mam taki przebłysk :D Jeśli mierzył Ci elektryk sprawnośc elektryki i wykrył, że moduł jest coś nie teges, to może wystąpił błąd pomiarowy i sprawdzając przykładowo rezystancję modułu, nie mieściła sie ona w normie przez np. zaśniedziałe styki. Skoro moto stało przez rok w wilgotnym otoczeniu, to o korozje tych zestyków nie trudno. Spróbuj przeczyścić WSZYSTKIE zestyki w motorze, drobnym pilniczkiem wtyczki i wsówki papierem ściernym... Moooże pomoooże. :drinkers:

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 13 kwie 2010, 22:01

Witam wszystkie styki itp było przerabiane itp wszystko jest zrobione na cacy elektryk był już 3 raz i dalej twierdzi że to wina modułu...w silniku mam wymienione naprawdę wszystko,jeżeli elektryka była by sprawna to by chociaż zapalił i koślawo chodził.A w moim przypadku silnik jest kompletnie głuchy 0 reakcji.

marcin180
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: pn, 6 paź 2008, 14:32
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: marcin180 » wt, 13 kwie 2010, 22:32

ja23 przeczytaj ostatni komentarz amatora bo chyba go przeoczyłeś... ,a jest w nim zawarte sporo informacji.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 13 kwie 2010, 22:48

Śledzę wszystko na bieżąco nic nie przeoczyłem,wszystko było sprawdzane po 100razy moduł zamiast dawać około 50v daje 15-18 uwierzcie mi że naprawdę wszystko mam przestudiowane od a do z Sam mechanik mówi że pierwszy raz się z takim czymś spotkał żeby moto tyle czasu stało i nie wyjechało od niego z warsztatu... kwestia kupienia modułu,niestety muszę kupić nówkę za 2 tyś i będzie jasne,jeżeli wymiana modułu nie przyniesie pożądanych rezultatów to zawożę moto do serwisu.....


EDIT:a co sądzicie o wymianie zapłonu na motoplat???? i tu moje pytanie,w związku że jest to full to czy przy tej opcji będzie możliwość montażu oświetlenia????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”