Padlina rm 250 strzela z tłumika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » pn, 12 kwie 2010, 18:14

Witam wszystkich mam problem ze swoją padliną rm 250 93r otóż kupiłem go w zeszłym roku w maju na chodzie,zrobiłem nim z 15km i poszedł tłok więc dla pewności zrobiłem remont.Zostało wymienione: wszystkie łożyska -//- uszczelki -//- zimeringi szlif cylka pod nowy tłok wiseco nowa korba,planowanie głowicy regeneracja skrzyni biegów nowe tarcze sprzęgła nowa świeca wg katalogu czyszczony i regulowany gaznik,płyny oleje i z elektryki cały stojan (zapłon) i moduł,rzeczy elektryczne używane ale wykręcone ze sprawnego motoru, a ta padlina jak nie paliła tak nie pali Strzela tylko z tłumika,myślałem że to wina ele więc wymieniłem zapłon i moduł a to dalej to samo mechanik walczy już z nim 8 miesięcy i nie może go ogarnąć. sprawdzałem też króciec łączący gaźnik z cylkiem i tam też wszystko dobrze wygląda...brak słów i sił na padlinę,dziś ma przyjechać elektryk i sprawdzić kable itp.jak komuś nawinie się jakiś pomysł to proszę pisać z góry dzięki. Jak ktoś podpowie prawidłowo i ruina w końcu ożyje to stawiam dużego Johnnie Walkera Black Label :drinkers:

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: mckwadrat89 » pn, 12 kwie 2010, 19:08

A jak iskra? Jest w ogóle? Czy wygląda na normalna tzn. czy jest wyraźna i czy jest regularna? Może podczas składania ktoś znacznie przestawił wyprzedzenie zapłonu zapłon. Czy świeca jest mokra, czy w ogóle paliwo dochodzi?
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: magi » pn, 12 kwie 2010, 19:39

A zawor wydechowy sprawdzales wszytsko z nim ok??W starszych motorach typu wsk,romet itp szczelanie z tlumika badz tez z gaznika zmusze do ustawien zaplonu lub gaznika.Moze cos z zaplonem

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Birthday
Kontakt:
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: solaris » pn, 12 kwie 2010, 19:41

Jak strzela to problem z kompresją czyli - źle spasowany tłok, problem z korbą, uszkodzony cylinder (problem z nikasylem?)

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: pytlar » pn, 12 kwie 2010, 20:10

może tłumik końcowy sie rozwalił?? mi w gasgasie rozpadła sie końcówka w środku a efekty takie były jak by padał silnik - stukanie w silniku, strzelanie i prykanie w wydechu, moto traciło mocy...
:)

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: andy2208 » pn, 12 kwie 2010, 20:20

Może jestem przewrażliwony na tym punkcie i w co drugim poście o tym piszę, ale motor strzela z tłumika między innymi wtedy, gdy do cylindra dostanie się płyn chłodniczy i nie ma szans wtedy na odpalenie (nawet na popych). W jakimś simsonku to mógłby byc za późny zapłon, ale w nowszych crossach nie ma możliwości regulacji zapłpnu (chyba, że masz jakiś stary, to tam jest regulacja). Ale nawet na za późnym zapłonie i tak powinien zagadać... Jest też możliwość, że do cylka dostaje sie paliwo (nawet może w nadmiernej ilości) i jest coś nie tak z iskrą, za słaba albo coś i co któregoś kopniaka tylko zapala nazbierane sie paliwo ale silnik nie zapala...

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » pn, 12 kwie 2010, 21:20

Ale moto po kupnie chodziło normalnie nie było żadnych oznak że coś się dzieje z tłumikiem, a z tym płynem to nic na to nie wskazuje bynajmniej nie widać żeby się zbierał płyn sama benzyna w cylku,a poza tym są nowe uszczelki i głowica planowana. Zapłon i moduł jest wyciągnięty ze sprawnego moto a iskra jest porządna bo była sprawdzana przez elektryka,zapłon ma regulację i po próbach ustawienia go nie ma kompletnie żadnej reakcji kompletnie nic nawet jak się go ciągnie za autem to tylko kicha,zawory wydechowe chodzą bez najmniejszego oporu,kompletnie nie ma się do czego przyczepić. lewego powietrza nie łapie wszystko szczelne itp blaszki mębramy ładnie dolegają. Powinien chociaż zapalić i koślawo chodzić a on nic tylko kicha prycha.Cały czas jest wałkowany temat elektryki już nawet moduł z zapłonem wymieniłem bo było podejrzenie że od stania na dworze przez nie cały rok elektryka zawilgocona.Jak nic tak nic..... :cry: rozważam nawet zmianę mechanika 2 z kolei przez ten okres co przy nim grzebał,ale ten jest wiarygodny bo sam jeździ na crossie,ma swój warsztat i tym się zajmuje na co dzień...

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: andy2208 » pn, 12 kwie 2010, 21:34

A może takie głupie pytanie :mrgreen: Czy zapłon jest dobrze założony? U kolegi "SUZUKI RM 250" był na odwrót założony z tego co pamiętam, o 180*

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: pytlar » pn, 12 kwie 2010, 21:53

andy2208 pisze:A może takie głupie pytanie :mrgreen: Czy zapłon jest dobrze założony? U kolegi "SUZUKI RM 250" był na odwrót założony z tego co pamiętam, o 180*
to samo jedynie przychodzi mi do głowy jeszcze :]
:)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: amator » pn, 12 kwie 2010, 22:08

ja23 pisze:Witam wszystkich mam problem ze swoją padliną rm 250 93r otóż kupiłem go w zeszłym roku w maju na chodzie,zrobiłem nim z 15km i poszedł tłok więc dla pewności zrobiłem remont.Zostało wymienione: wszystkie łożyska -//- uszczelki -//- zimeringi szlif cylka pod nowy tłok wiseco nowa korba,planowanie głowicy regeneracja skrzyni biegów nowe tarcze sprzęgła nowa świeca wg katalogu czyszczony i regulowany gaznik,płyny oleje i z elektryki cały stojan (zapłon) i moduł,rzeczy elektryczne używane ale wykręcone ze sprawnego motoru,
Mam kilka pytań do punktów na czerwono:
1 Jak , poszedł tłok ? zatarł się , pękł ? czy co innego?
2 jeśli robiłeś szlif to w cylindrze siedzi tuleja, tak?
- podaj symbol tloka wiseco jaki założyłeś
3 w jakim celu planowałes głowice ?
4 dlaczego razem z remontem wymieniłeś zapłon, co było tego powodem? z jakiego motoru (rocznik) wsadziłeś zapłon i inne elementy?, czy wymieniłeś też koło zamachowe?
5 jaka jest ta swieca wedlug katalogu?

WFM-SHL-WSK
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 130
Rejestracja: sob, 26 gru 2009, 02:36
Motocykl: CR 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław !!!
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: WFM-SHL-WSK » pn, 12 kwie 2010, 22:21

andy2208 pisze:A może takie głupie pytanie :mrgreen: Czy zapłon jest dobrze założony? U kolegi "SUZUKI RM 250" był na odwrót założony z tego co pamiętam, o 180*

No racja to Ja:D:D hehe

Jak go kupiłem to był tak właśnie włożony i poprzedni właściciel mnie zapewniał że palił i jest wszystko ok....

a on nawet nie chciał się odezwać....

ale przemieniłem o te 180 i zaczął się szybciej odzywać...

i nawet odpala,zdarza mu się na kopa.....ale przerywa i prycha....i nie wchodzi na obroty....

obiecałem już ze nagram filmik i sami posłuchacie ale teraz muszę skołować wachę....

ale ja też podejrzewam ze to jest elektryka....

Może to głupie ale może zmieć fajkę może ma przebicie...sam już nie wiem....


pozdrawiam i życzę szybkiego rozruchu....
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika ... !

---------------->

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Padlina rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » pn, 12 kwie 2010, 22:42

Podczas jazdy moto zamuliło i zgasło po próbie kopnięcia kopką nie dało się jej ruszyć więc dałem spokój,od razu warsztat i mechanik stwierdził że jeżeli chce nim jeździć to bez remontu się nie obejdzie.po rozebraniu okazało się że tłok się połamał i zablokował korbę.W silniku siedzi tuleja symbol tłoka podaje z kartonika,wymiar Clear:0.0023 (0.058mm) jakieś większe cyfry niż inne z kartonika to: 642m06900 suzuki RM 250Pro-lite 2717cd luz na 5 setek Głowicę planowałem ze względu na nie pewny wygląd i stan po zmieleniu tłoka-została oklepana kawałkami tłoka w okół świecy.Po złożeniu i zamontowaniu kichał prychał,więc znowu na stół i sprawdzanie i wszystko dobrze.Więc padł pomysł że przez okres stania moto mogła zawilgotnieć elektryka więc też wymieniłem zapłon i moduł.Części pochodził z tego samego modelu i rocznik też się zgadzał,przy kupnie modułu i zapłonu moto zostało odpalone i chodziło.Fakt koła zamachowego nie wymieniałem a mogło się z nim coś stać???? A świecę kupiłem w salonie suzuki pod podany model. Efektu nie ma dalej żadnego dziś miał przyjechać elektryk po raz kolejny i posprawdzać wszystkie kable napięcia itp.... EDIT: teraz tak patrze że podałem dziwne wymiary tłoka z opakowania (0.058) a nominał jest 66.34mm a ja mam większy gdzieś koło 69.00mm dokładnie nie pamiętam ale w każdym bądź razie jeszcze został jeden szlif i do tulejowania lub nicasil jak będzie $
Ostatnio zmieniony pn, 12 kwie 2010, 23:28 przez ja23, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”