yz 85 wymiana zawieszenia i juz sie zepsuło????

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
szymian1234
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: wt, 7 lip 2009, 20:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yz 85 wymiana zawieszenia i juz sie zepsuło????

Post autor: szymian1234 » ndz, 4 kwie 2010, 19:08

Witam!!!
W zime robilem generalna wymiane zawieszenia w mojej yamaszce. Po rozebraniu tylu zauwazylem ze jedno ze starych lozysk jest wlozone odwrotnie byl to walek wchodzacy w wahacz (pomyslalem ktos wlozyl go odwrotnie zeby zlikwidowac luzy, zeby nie wydawac kasy na lozyska, a pozniej sprzedac motor i kupic nowy) . Wymienilem na nowe wkladajac dobra strona ale bylo juz za pozno...zaobserwowalem kilkumilimetrowa szparke pomiedzy rama a walkiem wiec wymyslilem zeby wlozyc podkladke w przerwe ktora znalazlem ktora wyzarl wahacz w ramie. Zlozylem wszystko bylo ok ale dzisiaj zauwazylem kolejne luzy przy laczeniach wahacza. Co sie dzieje co mam robic? Pomocy...
Czy to mozliwe zeby w tak krotkim czasie zuzyly sie inne lozyska skoro przed zlozeniem smarowalem wszystkie specjalnym olejem itd.
Pozwole sobie dodac ze motorem od zimy jezdze codziennie w lesie i raczej nie wjezdzalem w jakis mega ciezki teren byl to poligon wiec wiele kamieni tam nie ma ale za to na dziurach troche dowalilem tyl... nie wiem co mam myslec pomocy... czekam i oczekuje szybkich odpowiedzi z gory dziekuje

Szymon

Mod: Używaj klawisza alt ! pojedyncze literówki to ok ale to już przesada

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz 85 wymiana zawieszenia i juz sie zepsuło????

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 4 kwie 2010, 19:44

Witaj,

:rolleyes: Ciężko zrozumieć o co dokładnie chodzi. Poprosimy o jakieś zdjęcia. Podsyłam link do schematu:

http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Mod ... p/REAR_ARM

Rozumiem, że wahacz wytarł ramę i jest teraz luz między tymi dwoma elementami? Przypatrz się schematowi, może ktoś źle złożył zawieszenie. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
szymian1234
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: wt, 7 lip 2009, 20:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 85 wymiana zawieszenia i juz sie zepsuło????

Post autor: szymian1234 » śr, 7 kwie 2010, 08:05

No tak wahacz wyżarł w ramie szparke i zrobił się luz pomiędzy nimi.
No i mówie wczeŚniej ktoŚ odwrotnie włożył wałek z lewej strony.
Ja to wymieniłem i w miejsce gdzie był luz włożyłem dobrej wielkoŚci podkładkę. Luzu nie było i po zimie codziennie po troszkę sobie jeżdżę i czy to możliwe żeby już zrobił mi sie luz? Czego to może być przyczyna? Wahacz wyżarł już podkładke? co mam robić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”