Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
AxE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 10 paź 2009, 15:26
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: AxE » ndz, 4 kwie 2010, 17:19

Elo.
Jestem posiadaczem Hondy CR 125 ,silnik po generalnym remoncie przelatane 3 pełne baki(tłok,korka,wsadzona nowa tuleja,przewijane na nowo cewki ...)Spotkała mnie już z 2 razy ta sama niespodzianka, jade sobie dzisiaj na 5 biegu na wysokich obrotach i co? motor zgasł koło zablokowało, a co najdziwniejsze stracił kompresje "na biegu sobie go normalnie pchałem..."Myśłe sobie no jaja już drugi raz to samo ale wcześniej kompresja była,już rozpłakiwałęm trzeba będzie nowy tłok, lecz wziąłem go na popycha i odpalił pochodził z 1 min zgasiłem silnik i kompresja wróciła jest taka sama jak wcześniej!!!Dodam jeszcze ze silnik nie był dobrze zagrzany bo przed startem pochodził zaledwie 1 min i rura tak samo było wcześniej silnik tez nie był zagrzany na zagrzanym jeszcze mi się to nie zdarzyło.Ja obstawiam ze przyczyną było to ze silnik nie był zagrzany ale kurcze nie wiem, może zapłon,albo za bogata mieszanka ?Mieszankę jaką robiłem to 1:30 dosyć bogata bo silnik na dotarciu nie żyłowałem motoru dopiero po 3 bakach zacząłem ostrzejszą jazdę...Jak myślicie co może być przyczyną?
Z góry dzięki za pomoc.
PS.Najbardziej dziwi mnie to czemu stracił kompresje?
Ostatnio zmieniony pn, 12 kwie 2010, 16:33 przez AxE, łącznie zmieniany 1 raz.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: amator » ndz, 4 kwie 2010, 19:30

wszystko wskazuje na to ze juz drugi raz silnik zatarł się na tłoku. KOniecznie trzeba zdjąć cylinder.

Autor tematu
AxE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 10 paź 2009, 15:26
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: AxE » ndz, 4 kwie 2010, 20:05

Tak sobie rozmyślam i myślę ze zatarcie odpada, silnik był chłodny, ale nie wiem . A i jeszcze jedno bo wywala mi olej i pluje na wahacz może dlatego coś się stało, dawałem bogatą mieszankę a mot za bardzo nie kręciłem...?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: amator » ndz, 4 kwie 2010, 20:35

AxE pisze:Elo.
silnik po generalnym remoncie przelatane 3 pełne baki(tłok,korka,wsadzona nowa tuleja,przewijane na nowo cewki ...)Spotkała mnie już z 2 razy ta sama niespodzianka, jade sobie dzisiaj na 5 biegu na wysokich obrotach i co? motor zgasł koło zablokowało, a co najdziwniejsze stracił kompresje "na biegu sobie go normalnie pchałem Najbardziej dziwi mnie to czemu stracił kompresje?
amator pisze:wszystko wskazuje na to ze juz drugi raz silnik zatarł się na tłoku. KOniecznie trzeba zdjąć cylinder.
AxE pisze:Tak sobie rozmyślam i myślę ze zatarcie odpada, silnik był chłodny, ale nie wiem . A i jeszcze jedno bo wywala mi olej i pluje na wahacz może dlatego coś się stało, dawałem bogatą mieszankę a mot za bardzo nie kręciłem...?
Widze ze temat nie dociera do Ciebie, powtórze jeszzce raz zatarty, trzeba zdjąć cylinder.

Autor tematu
AxE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 10 paź 2009, 15:26
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: AxE » ndz, 4 kwie 2010, 20:37

Nawet jak kompresja jest taka sama jak poprzednio?, i silnik normalnie chodzi na wolnych obrotach czy podczas jazdy!

Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: Bzyka » ndz, 4 kwie 2010, 20:41

Coś wpadło i pierścionek ci przyskrzypło a jak ostygł to odpuściło, ale to że chodzi to i tak nie zmienia znaczenia, że trzeba rozkręcić silnik !!! Bo podczas pracy może się tam zrobić niezła imprezka i ona będzie bardzo droga :axe:
CZ 125/516 :(

mati2608
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 19:06
Motocykl: YZ250/RM125/KDX125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: mati2608 » ndz, 4 kwie 2010, 21:49

Mieszanka 1:30 to stosunkowo "mała". Ja do sety lałem 1:25 i nic nie wskazywało że za dużo oleju leję, tak samo do ćwiartki, leję również 1:25 i nie pluje, nie kopci, nie przerywa - tzn że ma dość oleju ale nie ma za dużo. Najlepiej zdejmij cylinder i będziesz widział co było przyczyną tego.

I <3 KADETT

Autor tematu
AxE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 10 paź 2009, 15:26
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: AxE » ndz, 4 kwie 2010, 21:55

Ściągnąłem na szybko dyfuzor i pierścionek nie porysowany tak więc zatarcie chyba odpada(motor normalnie palii jeździ kompresja dyza ładnie się zbiera)...Teraz myślę ze to wina skrzyni bo w sumie zawsze to się dzieje na 5 biegu;/ Gdy przyblokuje koło i wcisnę luz to koło normalnie luzuje...

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: Joker » pn, 5 kwie 2010, 17:38

lol gościu zrób jak uwarzasz ale nic sie nie dzieje bez jakieś przyczyny rozbierz silnik, koszt ok 100 zł. uszczelki i bd wszystko wiedział. Jak już Ci doradzają goście którzy w MX siedza kilkanaście lat i już nie jednego sprzęta zjeździli to ja bym na twoim miejscu ich posłuchał :)
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: Bzyka » pn, 5 kwie 2010, 20:09

Po jakiego grzyba sie pytasz na forum co to mogło być jak teraz się mądrzysz, że to nie od tłoka czy pierścionka którego nawet nie obejrzałeś :!: :axe: tylko od skrzyni... Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie które zadałeś a w dodatku nie słuchasz rad doświadczonych Rajderów... Jestem ciekaw za ile będzie temat "Tragedia z moją Cr 125" czy tam "Moja Cr 125 znów sie zatarła" lub jakiś inny w którym będzie pytanie co mogło być przyczyną ? Hmmmmm... Ciekawe... :axe:
PozDro.
CZ 125/516 :(

Autor tematu
AxE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: sob, 10 paź 2009, 15:26
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: AxE » śr, 7 kwie 2010, 18:22

Mieliście racje silnik zatar sie na tłoku, tak to jest jak się daje rodzinie przejechać już nigdy nie dam nikomu motoru... Mowić do kuzyna że motor jest na dotarciu to jak do bałwana, porostu za wysoko go wkręcił na obroty a silnik miał przejechane dopiero z 2 baki...Jestem na maksa wkurwiony,bo robiłem generalny remont nowy tłok miał przejechane dopiero dwa baki ,a wygląda jak by miał przejechane 60Mh (tłok strasznie porysowany trzeba będzie go zmienić)Teraz zbieram kasę na nowy tłok myślę ze kuzyn się dorzuci bo jemu pierwsze się to stało...Pozdro
PS. dobrze ze mam tuleje i wystarczy zrobić szlif,strach myśleć co by było jak bym miał nowo nałożony nicasil...

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cr 125 zgasła na wysokich obrotach...

Post autor: Mateusz_MX » czw, 8 kwie 2010, 11:44

Gdybyś miał nowo nałożony nicasil nie byłoby takiego problemu. W tym przypadku rację miał amator, to jemu należą się podziękowania i szacunek na przyszłość. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”