Honda CR 250 99r Olej w skrzyni

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
berkaOff
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: sob, 27 lut 2010, 15:38
Motocykl: CR 250 99r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 250 99r Olej w skrzyni

Post autor: berkaOff » pt, 2 kwie 2010, 00:19

Witam mam problem . Kupilem ok 2 miesiace temu w/w honde troszke pojezdzilem i pozniej stala. dzisiaj postanowilem wymienic w niej olej w przekladni . odkrecam srube spustową a tam wycieklo moze z 50 ml oleju a zostawilem na dobre 10 min . mysle nic moze poprostu nie bylo . zalałem skrzynie nowym olejem az z tej srubki od poziomu wyciekał olej zakrecilem wszytsko i jazda . przejechalem dobre 10km moze nawet nie i to spokojnie po ok 15 min odkrecam srubke od poziomu a tam nic nie leci , dolałem ponad 100ml oleju nadal nie leci ...
i tu moje pytanie , czy uszczelniacze na wale sa az tak walniete ze tak wpier... olej?? czy moze zrobilem cos nie tak , ew. jakas inna przyczyna? czekam na jakas odp bo troche sie tym zaniepokoilem . pzdr

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 99r Olej w skrzyni

Post autor: pytlar » pt, 2 kwie 2010, 07:34

jak by olej leciał do układu korbowego w takich ilościach to prawdopodobnie byś motoru nie odpalił, a jak byś odpalił to twój motor robił by za świece dymną!! :D może coś przytkało miejsce spustu oleju?? ale cholercia ciężko o tak duże ciało obce w silniku :]
:)

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 99r Olej w skrzyni

Post autor: wardzioch » pt, 2 kwie 2010, 07:37

Ile wlałeś na oko oleju do skrzyni, zanim pojawił się na śrubie poziomu ?
Jak by brał olej przez symering na wale to by bardzo mocno kopcił.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
berkaOff
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: sob, 27 lut 2010, 15:38
Motocykl: CR 250 99r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 99r Olej w skrzyni

Post autor: berkaOff » pt, 2 kwie 2010, 10:14

oleju wlalem ok 800ml na karterze jest 850 ale juz sie przelewało wiec zostawilem. ide spuszcze olej całkowicie i zobacze ile go wyjdzie , dam znac za jakis czas. co do dymienia do jak jest zimny troszke dymi ale ale chwila i juz jest w normie wiec nie wiem . dobra niedlugo napisze co i jak . pozdro


spuscilem olej i wyszło go ok 650ml ... czyli wlałem 800 pozniej jeszcze 100ml, wiec gdzie sie podzialo te 250ml?? silnik niby bez wycieków moze minimalne na uszczelniaczu od wajchy biegów... nie czaje juz tego całkowicie. da sie jakos zdiagnozowac przyczyne bez rozbierania silnika?

Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 99r Olej w skrzyni

Post autor: Bzyka » pt, 2 kwie 2010, 23:40

Moim zdaniem nigdy nie wylejesz całego oleju ze skrzyni przez śrubkę... A jak wlałeś te 800ml to olej ci zaczął wypływać bo nie rozszedł się dobrze po silniku (po skrzyni i sprzęgle :) I po krótkiej jeździe należy sprawdzić ile go jest jak nie wypływa to znaczy że trzeba dolać :wink: Na twoim miejscu dolał bym jeszcze tego oleju i pojeździł trochę a później sprawdził czy jest ten olej czy nie. :wink: Jeśli go znowu ubyje to pewnie podczas jazdy jakieś mikro organizmy go wpierdzielają i spierniczają zanim sie zatrzymasz żebyś przypadkiem nie odkrył ich podłego plany :rolleyes: <------ JOKE :rolleyes:



Pozdro. :drinkers:
CZ 125/516 :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”