Ktm sx 250 99r.Niechodzi tak jak powinien

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ktm sx 250 99r.Niechodzi tak jak powinien

Post autor: magi » śr, 31 mar 2010, 18:50

Witam tak jak w temacie kumpel ma 250 sx,ktory nie chodzi jak rasowa cwiara.W poprzednim sezonie byl generalnu remoncik silnika(korba,tlok,lozyska,oleje)motor byl jezdzony sporadycznie.Remont odbyl sie niestety u "mechanika"ktory uwazal ze zrobil wszytsko tak jak nalezy.Motorek ma dosc mocny dol lecz brakuje mu gory.Zostal wyrzuczony guzik od gaszenie i troche sie poprawlo ale nieznacznie.Co to moze byc??Moze cos z gaznikiem?Za kazda pomoc Dziekuje

backflip199
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 57
Rejestracja: pn, 4 sty 2010, 22:04
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolny śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm sx 250 99r.Niechodzi tak jak powinien

Post autor: backflip199 » śr, 31 mar 2010, 20:15

witaj PRAWDOPODOBNIE zawór wydechowy nie działa lub sie zablokował w pozycji zamkniętej i nie daje mocy ja miałem tak w swoim sx 125 tyle że mi spadła dzwigienka sterująca i zawór był otwarty na max przez to moto mial bardzo słaby duł a jak wskoczył na wysokie to juz miał kopa jak powinien odkręć dyfuzor i napisz co tam zobaczyłeś pewnie zawór będzie zamknięty nie wiem jak tam jest w 250 ale w 125 z boku cylindra jest takie okienko i tam można zobaczyć jak chodzi zawór przy dodaniu gazu . pozdrawiam

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm sx 250 99r.Niechodzi tak jak powinien

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 31 mar 2010, 20:58

Sprawdź działanie zaworu wydechowego, na 99% masz tak jak w secie, czyli podkowa w przedniej części cylindra. Jak śruby sie poluzują, to ta podkowa może spaść i nie kręcić zaworem. Albo też mechanik źle ustawił sam zawór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”