Yamaha YZ 125 2003r - problem prawdopodobnie ze sprzęgłem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125 2003r - problem prawdopodobnie ze sprzęgłem

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 4 kwie 2010, 13:15

Kolega mieszka w Anglii. Jak widać na zachodzie dba się o sprzęt. Im częściej wymieniasz olej, tym lepiej. Zaleca się wymianę co 5mth w przypadku 4T. Pozdrawiam kolegę bajktomi :wink: Nie wiedziałem, że liczba 3 zrobi na Was takie wrażenie :rolleyes:
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125 2003r - problem prawdopodobnie ze sprzęgłem

Post autor: superpimp » ndz, 4 kwie 2010, 13:24

W 2t olej jest po to żeby skrzynia nie latała na sucho i sprzęgło , trzeba tylko zmieniać zanim się opiłków narobi. Silnik na tym oleju nie pracuje wiec nie trzeba zmieniać jak w 4t co maks 10mtg (tam olej silnikowy odpowiada także za smarowanie układu korbowo tłokowego a w 2t od tego jest olej w benzynie). Ja polecam zawsze najtańszy olej byleby o tych właściwościach jakie maja być czyli najczęściej 10w40 pełen syntetyk i zmienić sobie częściej niż lać 3x droższy motul i zmieniać rzadziej.

Kolega mówiący o 3mtg jeździ 250 4t gdzie wymiana oleju jest im częściej tym lepiej w 2t to strata pieniedzy.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125 2003r - problem prawdopodobnie ze sprzęgłem

Post autor: renner250 » ndz, 4 kwie 2010, 13:46

superpimp pisze:Kolega mówiący o 3mtg jeździ 250 4t gdzie wymiana oleju jest im częściej tym lepiej w 2t to strata pieniedzy.
to samo mialem na mysli... w 2t trzeba wymienic nim nazbiera sie opilkow i syfu... w 4t jak kogos stac na wymiane co 3mth to rozumiem... Ogolnie czym czesciej sie wymienia olej to tym lepiej ale kolego MateuszuMX liczba 3 nie robi na mnie wrazenia ale czy to nie przesada wymieniac olej w skrzyni w 2t co 3mth?
I think I can fly! MX it's my life <3

bzyk_na_secie
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 95
Rejestracja: śr, 18 lis 2009, 16:25
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125 2003r - problem prawdopodobnie ze sprzęgłem

Post autor: bzyk_na_secie » wt, 6 kwie 2010, 22:12

No ja wymieniałem tak co 20 mth a na koniec sezonu poszły mi łożyska od dźwigni zmiany biegów.Ale to raczej normalne :) bo miały już 10 lat.
Zawsze zalewałem castrol taf-x i było wszystko dobrze a teraz po generalce wlałem motula i tak sie dzieje.Tyle że taf-x jest zalecany do skrzyń wielosprzęgłowych czyli automatycznych.
P.S. Kumpel w husce 450 chciał zaoszczędzić na olejach i wymieniał je co 20-25 mth, a po dwóch miesiącach wał, korba, cylinder, głowica do wymiany bo sie przegrzało i pozacierało.Dlatego w 4T zaleca się wymianę oleju co kilka mth, żeby zapłacić te paredziesiąt zł więcej i być pewnym że wszystko jest ok i że nie bedzie trzeba 7 tyś w remont pakować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”