Suzuki RM 125 tłok

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 tłok

Post autor: Mateusz_MX » śr, 24 mar 2010, 14:27

Chyba czas na ostatnią selekcję - 53,97. Luz między tłokiem a cylindrem będzie wynosił 0,07mm - trochę za dużo. Nicasil już na wykończeniu. O-ringi są wielokrotnego użytku, jednak gdy będziesz zmieniał tłok, musisz założyć nową uszczelkę pod cylindrem.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
specialized
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pt, 22 maja 2009, 18:59
Motocykl: SX 250 2T '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 tłok

Post autor: specialized » śr, 24 mar 2010, 14:55

Dlaczego nową uszczelkę pod cylinder ? tamta jest w dobrym stanie, wyjaśnij mi to.

PS: Zawsze na tym forum przed dodaniem postu lub tematu musi go moderator sprawdzić?

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 tłok

Post autor: zielorz » śr, 24 mar 2010, 16:41

Po to, by nie okazało się, że stara jest jednak nie do końca dobra i będziesz musiał rozbierać to jeszcze raz. Przecież ta uszczelka nie kosztuje majątku. Tak ciężko wymienić ten kawałek "tektury" ? Poza tym czytając te posty o mierzeniu luzu tłoka w cylindrze za pomocą filmu i mówieniu czy jest okej czy nie to po prostu mi słów brakuje. Skoro luz mierzy się w setkach milimetra i specjalne przyrządy mierzą go z pewnym błędem, na wynik mierzenia duży wpływ ma temperatura, a wy tutaj (nie wszyscy) oglądając film stwierdzacie, że jest okej lub nie... Ludzie zastanówcie się, aż mi się ostrzeżeń nie chce wpisywać i banów za pisanie takich bzdur.

Pozdrawiam....

marcin180
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: pn, 6 paź 2008, 14:32
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 tłok

Post autor: marcin180 » śr, 24 mar 2010, 19:24

Mateusz_MX pisze:Chyba czas na ostatnią selekcję - 53,97. Luz między tłokiem a cylindrem będzie wynosił 0,07mm - trochę za dużo. Nicasil już na wykończeniu. O-ringi są wielokrotnego użytku, jednak gdy będziesz zmieniał tłok, musisz założyć nową uszczelkę pod cylindrem.
Sory że Cię poprawię ale jest jeszcze jedna selekcja D 53,98 :wink: więc luz 0,06mm myślę że będzie odpowiedni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”