problem z ktm sx 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
backflip199
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 57
Rejestracja: pn, 4 sty 2010, 22:04
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolny śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

problem z ktm sx 125

Post autor: backflip199 » sob, 13 lut 2010, 16:28

witam wszystkich na moto latam od czerwca ur więc doświadczenie mam niewielkie mam problem z mym ktm sx 125 2002r odpaliłem go wczoraj po miesiącu stania w garażu moto odpalił ładnie na ssaniu lecz moto gasnie na wolnych jak go nie bede trzymał jak puszcze manete to popyrka i gasnie tak było tez dzisiaj jak jezdziłem po sniegu temp otoczenia ok -1 stopnia nawet po jezdzie gdy jest ciepły gasnie i odpala tylko na ssaniu raz na jakiś czas normalnie bez ....czy przyczyna tego morze być zużyty olej w skrzyni bo nie był wymieniany od remontu czyli jakieś 7 baków temu

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z ktm sx 125

Post autor: Joker » sob, 13 lut 2010, 17:26

jak nalałeś HIPOLU 20w40 który pod wpływem ujemnej temp. robi sie jak smar to tak haha , ale jeśli zwykły to nic, a wgl jak to w silniku 2t [ inny niz 4t ] olej w skrzyni nie ma styczności z układem tłokowo korbowym wiec napewno nie jest winny, problemem moze być złe paliwo, zatkana jakaś dysza, zużyta ta swieca itd.

mogłes ten temat utworzyć w dziale "sprzęt/serwis"
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

diego
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 21:55
Motocykl: sx125 / YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z ktm sx 125

Post autor: diego » sob, 13 lut 2010, 17:44

Te gaśnięcie jest spowodowane temperaturą, uwierz mi że jak temperatura wróci do <+15 to będzie dobrze. A olej nie ma z tym nic wspólnego, gdyby coś się działo z olejem to np. ciągną by ci motor na sprzęgle, albo by sprzęgło w ogóle nie łapało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”