Zębatki w cylindrze...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Pawek88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 8 paź 2006, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zębatki w cylindrze...

Post autor: Pawek88 » śr, 25 paź 2006, 15:45

Witam Jestem szczęśliwym posiadaczem Kawasaki kx125 z 94r.

Mam pewien problem zauwazyłem ze cieknie mi olej z gornej czesci silnika po oględzinach zauważyłem ze olej wydobywa sie spod plastikowej osłonki która jest przy cylindrze ze strony sprzęgła odkręciłem ją i tamjest taki wałeczek na którym powinno być takie kółko go nie było tylko pływało w tej osłonce (zawleczka spadła) ciekło mi z uszczelniacza ktory byl luźny z powodu poluzowanj śróbki, już to zrobiłem ale niech mi ktoś powie co to jest i doczego słuzy?? ogladając schematy zauważyłem ze to steruje jakimis zebatkami i wałeczkami w cylindrze, PRzeciesz to przez cały tydzien jak jezdziłem było nie sprawne bo tgo kułeczka nei było a motocykl chodził jak nalezy więc oco w tym wszystkim chodzi?? a moze tam powinmno troche ciec i co cieknie?? bo chyba nei olej tylko co?? bo tojest czarne a płyn chłodniczy jest innego koloru. Sory za tak długą wypowiedź.

Pozdrawiam wszystkich

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » śr, 25 paź 2006, 19:35

zawór wydechowy - sprawia, ze moto ma plynniejsza charakterystyke. W kawasaki nie cieknie tylko wtedy gdy ostro dajesz w palnik. Jest to olej z mieszanki (przepalony).

Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”