honda XR400 chyba dekompresor + nagranie

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda XR400 chyba dekompresor + nagranie

Post autor: ghollum » śr, 3 lut 2010, 12:42

W tych silnikach zarówno XR600 jak i XR400 zużyty łańcuch rozrządu wydaje bardzo podobne odgłosy, więc radzę rzucić okiem.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: honda XR400 chyba dekompresor + nagranie

Post autor: pytlar » śr, 3 lut 2010, 13:14

a jak mówisz, że tak w XR tłuką łańcuchy to tam zaglądaj. Zależy jaki naciągacz do tego łańcucha - czy hydraulik, czy manualny który może poprostu być luźno... A na łańcuszek wskazuje to jeszcze, że na wolnych obrotach lata luzem, a przy wyższych obrotach cały czas naciągnięty jest przez obciążenie i jest cicho, aż w końcu przeskoczy :P
:)

Autor tematu
marcin1184
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 00:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda XR400 chyba dekompresor + nagranie

Post autor: marcin1184 » śr, 3 lut 2010, 16:35

Zadzwoniłem do mechanika i powiedziałem o tym problemie. On nadal uważa że to prawdopodobnie dekompresor, ale sprawdzi też inne ewentualności. Niedługo odstawiam do niego motor. Jak tylko dowiem się co było przyczyną tego hałasu to napiszę o tym na forum.

Mechanik sprawdził dekompresor i okazało się, że to nie on jest przyczyną tych dźwięków. Winowajcą jest rozrząd. Nie wiem co dokładnie było nie tak, ale niestety trzeba wymienić napinacz i łańcuch. Szkoda, że części są dość drogie- o ile łańcuch można kupić za ok. 160zł to napinacz można dostać tylko w serwisie Hondy za 360zł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”