crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
funas
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: wt, 15 wrz 2009, 20:58
Motocykl: Wr250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: funas » czw, 4 lut 2010, 21:47

Tu masz napisane jak pozbyć się wycieku w CRF. Mam nadzieje, że Ci to pomoże.

piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: piotrek20060 » pt, 5 lut 2010, 09:47

Mateusz_MX pisze:Chodziło pewnie o zawory. Sprawdź tę uszczelkę i jak będzie nie dobra to kup oryginał. Nie warto się pakować w zamienniki, bo już kilku kolegów z forum miało z nimi problemy :wink: Pozdrawiam.
Co do uszczelki pod głowicą. Mam od nowości 1 i tą samą- mam patent (prosty i skuteczny) na uszczelke i działa już baaaardzo długo i nie tylko w moim motorze:)

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: acid » pt, 5 lut 2010, 10:16

Mógłbyś się podzielić tym patentem .

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: amator » pt, 5 lut 2010, 19:13

optyx pisze:sprezynka jest na zimmeringu-okragła cienka ale przychylam sie do teorji ze to moze byc uszczelka pod głowica były wymieniane tłoki na stalowe zanim kupiłem i warto sprawdzic uszczelke jaka jest załozona pozdrawiam
Mi nie chodzi o to czy sprezynka jest okragla tylko czy ty masz zalozony simering wodny prawidlowo to znaczy <odwrotnie> sprezynka do wirnika. natomiast nie widze zadnego zwiazku uszczelki pod glowica i wycieku na pompie. jesli masz przedmuchy pod glowica to zgodnie z prawami fizyki bable ida do gory do chlodnic a wiec korek od chlodnicy wypusci ci nadmiar cisnienia przez wezyk

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: weteran » pt, 5 lut 2010, 21:37

Amator mnie uprzedził, jeśli chodzi o nieszczelną uszczelkę pod głowicą to pierwszy objaw (widoczny) jej uszkodzenia to wyciek cieczy chłodzącej z wężyka przelewowego chłodnicy. Można to pomylić z normalnym przelewaniem płynu podczas jego nagrzewania (wzrasta objętość), gdy wcześniej (przed uruchomieniem silnika) został on uzupełniony do pełna (chłodnice). Jednak istnieje taka możliwość, że to co napisał Piotrek20060 też może się zdarzyć, można to zdiagnozować przez sprawdzanie twardości węży w układzie chłodzenia. Jeśli po odpaleniu silnika robią się zdecydowanie twardsze może to świadczyć, że ciśnienie z cylindra przez nieszczelną uszczelkę z pod głowicy dostaje się do całego układu chłodzenia, a w ekstremalnych warunkach może spowodować wyciek cieczy chłodzącej z pompy. Funas link, który podałeś a zawierający zlikwidowanie wycieku płynu chłodzącego z pompy motocykla CRF 450 niema nic wspólnego z problemem Optyxa. Gdybyś przeczytał wszystkie jego posty to byś wiedział, że wymienił nie tylko dwa simeringi, o których mowa w Twoim linku (według mnie pozorna, słaba, krótko trwała naprawa), On wymienił wszystko co możliwe w tej pompie, a więc dwa simeringi, wałek pompy i łożysko. Szkoda, że nie słucha co piszą tu inni. Nawet nie wspomniał, czy sprawdził łożysko, o którym wcześniej pisałem, a wspominali o nim też tu niektórzy. Napiszę tu jeszcze raz, bardzo częstą przyczyną wycieku płynu chłodzącego z pompy (DOTYCZY CRF 450) jest zużycie łożyska wałka wyrównawczego. Dobra napiszę dalej. Ten wałek na końcach posiada ciężarki, a więc ma dość znaczne bicie. Zamontowany jest na dwóch łożyskach. Od strony iskrownika łożysko igiełkowe (najmocniejsze – większy ciężarek), od strony sprzęgła kulkowe 6003 C4. Napęd pompy jest z tego wałka – wałek pompy wchodzi w wałek wyrównawczy. Jeśli to łożysko 6003 jest zużyte to całe bicie z wałka wyrównawczego przechodzi w wałek pompy i nawet 10 nowych simeringów nie jest wstanie uszczelnić tej pompy z tak małym łożyskiem na tym wałku. Mogą wystąpić też inne problemy, ale nie mogę Wam wszystkiego zdradzać przekonacie się sami jak będziecie to naprawiać i tak dużo Wam tu napisałem.

piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: piotrek20060 » pt, 5 lut 2010, 22:41

[quote="weteran"]Amator mnie uprzedził, jeśli chodzi o nieszczelną uszczelkę pod głowicą to pierwszy objaw (widoczny) jej uszkodzenia to wyciek cieczy chłodzącej z wężyka przelewowego chłodnicy. Można to pomylić z normalnym przelewaniem płynu podczas jego nagrzewania (wzrasta objętość), gdy wcześniej (przed uruchomieniem silnika) został on uzupełniony do pełna (chłodnice).

Oczywiście że wzrasta objetość płynu chłodzącego, ale nie podczas odpalenia motoru(płyn musi się troszkę nagrzać). Dlatego też poleciłem sprawdzenie uszczelki pod głowicą.Mam nadzieję, że kolega w końcu dotrze do przyczyny usterki i napisze co jednak było nie tak.

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: acid » sob, 6 lut 2010, 12:45

Pany pany nie róbcie tego błędu w nazwie wałka - wałek wyrównoważający :wink:

Autor tematu
optyx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: śr, 25 lis 2009, 18:46
Motocykl: gsxr 1000 K1 crf 450 2003
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: staszów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: optyx » pn, 8 lut 2010, 16:35

chłopaki dzieki za wskazówki i czas widze ze trza bedzie zainwestowac w łozysko i sprawdzic jeszcze co nieco pozdrawiam

samson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 11:39
Motocykl: kx450f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wycinki Osowskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: samson » pt, 12 lut 2010, 18:53

Pewnie Tobie się nie przyda, ale gdyby ktoś też miał problem z cieknącą pompą wody polecam lekturę:
http://www.enduro-adventure.com/poradni ... f-450.html

turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: turtles0 » pn, 15 lut 2010, 22:12

Dzisiaj odpalilem swojego crf bo chcialem wymienic olej w skrzynii, patrze a tam przez pierwsze sekundy pracy silnika wyciek z dziurki spod pompy wody. Wiec jakie czesci zakupic? Motocykl dosc swiezy, bo z 2007 wiec mysle ze te lozyska o ktorych mowicie powinny byc teoretycznie w porzadku, chyba same uszczelki do wymiany, co? Dwa na lozysko, pokrywe sprzegla i na pokrywke pompy wody? Krucho u mnie z kasa, wiec musze isc po najmniejszej linii oporu i nie wymieniac zbyt duzo, heh. Wiec tak, ktore numerki kupic?

http://w7.wrzuta.pl/obraz/3pUXbfi85Io/pompa_wody_crf450

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: acid » pn, 15 lut 2010, 22:33

Koledzy powyżej bardzo dobrze opisali co moze być złe . Wypowiadaja się na tym forum ludzie bardzo dobrze znajacy się na wielu sprawach ... Nie mówie wszyscy .

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: crf 450 2003r cieknąca pompa wody

Post autor: amator » wt, 16 lut 2010, 10:07

turtles0 pisze:Dzisiaj odpalilem swojego crf bo chcialem wymienic olej w skrzynii, patrze a tam przez pierwsze sekundy pracy silnika wyciek z dziurki spod pompy wody. Wiec jakie czesci zakupic? Motocykl dosc swiezy, bo z 2007 wiec mysle ze te lozyska o ktorych mowicie powinny byc teoretycznie w porzadku, chyba same uszczelki do wymiany, co? Dwa na lozysko, pokrywe sprzegla i na pokrywke pompy wody? Krucho u mnie z kasa, wiec musze isc po najmniejszej linii oporu i nie wymieniac zbyt duzo, heh. Wiec tak, ktore numerki kupic?

http://w7.wrzuta.pl/obraz/3pUXbfi85Io/pompa_wody_crf450
Przyjacielu sezon jeszcze sie nie zaczął a ty juz masz krucho z kasą ?Nikt jej nie ma za dużo ale jakieś podstawowe standarty serwiowe muszą być zachowane . Czytajac wszystkie posty w tym temacie uzyskasz wszystkie odpowiedzi na Twój problem .Co będzie później jak trzeba będzie kupić paliwo , wymienić olej , filtry, napęd .Nie będziesz tego robił ?, to że motocykl ma 3 lata nie świadczy ze łożysko jakieś nie moze się popsuć .
przy takim podejsciu do sprawy najtaniej będzie kupić litr płynu i dolewać co chwile no i rolkę papieru toaletowego zeby wycierac dziurke od spodu jak płyn będzie wyciekał zeby było i tanio i ekologicznie. Dobrego samopoczucia życze . :axe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”