Husqvarna TC 610

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
tomek426jg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 lis 2007, 20:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Husqvarna TC 610

Post autor: tomek426jg » sob, 9 sty 2010, 12:18

Witam mam pytanko jak prawidłowo powinien być ustawiony rozrząd w motorze husqvarna TC 610 z roku 1999 chodzi mi o odległość tłoka od głowicy (górny martwy punkt) oraz jeśli ktoś ma taka możliwość wrzucenia zdjęcia z fabrycznym położeniem stojana z cewkami pozdrawiam

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna TC 610

Post autor: spartan » sob, 9 sty 2010, 19:34

Hej!
Wkładasz śrubokręt przez gwint na świecę,powoli ruszasz magnetem widzisz kiedy śrubokręt stoi przez ułamek sekundy w miejscu gdy tłok jest na samej górze po czym opada musisz wyczuć ten moment i tak zostawić,następnie zakładasz łańcuszek rozrządu najlepiej po równo z każdej strony tak żeby zapinka była na samej górze zębatki oczywiście krzywki od wałka rozrządu powinny być skierowane w dół dokładnie tak:/\.

Zapłon:zakładam że masz SEMa,masz na nim skalę od 0-30 stopni zdaje się poszukaj jakiegoś manuala ile powinno być stopni ale pewnie ok 33 stopni.Zakładasz magneto i w magnecie masz maluteńką dziurkę wkładasz do niej jakąś cieńką słomkę z farbą i zaznaczasz na alternatorze,ściągasz magneto i patrzysz ile stopni jest zaznaczone jak 30 stopni to alternator przekręcasz w lewą stronę i próbujesz tak żeby wyjść za skalę i podzielić sobie "na oko"ją tak żeby wychodziło ok 33 stopni.

Opisałem ustawienie rozrządu i zapłonu na podstawie Husaberga lecz Husqvarna jest bliźniaczo podobna :)

Jak coś nie jasne to pisz na priva w razie czego mam fotki.

Pozdro!!
HUSABERG 4 STROKE FORCE

Autor tematu
tomek426jg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 21 lis 2007, 20:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Husqvarna TC 610

Post autor: tomek426jg » pn, 11 sty 2010, 17:03

prosiłbym o te fotki jak to wygląda do mniej więcej koja że o co chodzi lecz nie jestem pewien na sto procent fotki by bardzo pomogły

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”