Yamaha WR426F 2001 - jakie łożyska do silnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha WR426F 2001 - jakie łożyska do silnika

Post autor: Mateusz_MX » czw, 31 gru 2009, 14:30

Witaj,

Po numerach katalogowych, nie dojdziemy do wymiarów. Proponuję rozebrać silnik i wyjąć "stare" łożyska na wzór. Oferowane w serwisie, bez problemu kupimy również w hurtowniach (nawet KOYO) Podaję adres strony internetowej, gdzie można dostać bardzo dobre, japońskie łożyska NTN. Kupowałem w tej firmie łożyska wału do YZ 125 za 50zł/szt. Posiadali nawet nietypowe łożyska na wahacze, czy też przegub. Wystarczy się zarejestrować, na stronie jest katalog. Można wyszukać czy dany produkt jest dostępny.

http://www.albeco.com.pl/

Pozdrawiam,
Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha WR426F 2001 - jakie łożyska do silnika

Post autor: Mateusz_MX » czw, 31 gru 2009, 15:40

Jest zima, można to zrobić na spokojnie. Zaopatrz się w uszczelki, simmeringi i inne potrzebne podzespoły (zależnie od Tego co będziesz wymieniał). Zorganizuj sobie ściągacz do magneto, klucz pneumatyczny oraz porządne klucze (jeżeli nie posiadasz), aby potem remoncik był przyjemnością. Łożyska można kupić jak już stare będą na stole.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha WR426F 2001 - jakie łożyska do silnika

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 31 sty 2010, 16:38

Łożysko na wałku zdawczym musi być otwarte z obu stron. Jest ono smarowane olejem z silnika. Wałek również nie może pracować na sucho, bo przytrze simmering. Słusznie, zakładaj takie :wink: Przy okazji dziękujemy za te dane. Przydadzą się innym. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha WR426F 2001 - jakie łożyska do silnika

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 31 sty 2010, 17:07

Jedna rzecz mnie zastanawia, łożysko 830039RUED - to na wałku, który wychodzi na zębatkę było z jednej strony zamknięte, a potem idzie jeszcze uszczelniacz - tak to mia być? - trochę dziwne, bo między łożyskiem - tą stroną zamkniętą, a uszczelniaczem idzie kanał olejowy. Drugie łożysko w zasadzie w tym samym karterze - 6004 też z jednej strony (zewnętrznej - tej od karteru) było zamknięte i również tam idzie kanał olejowy. Czy nie jest to trochę lenistwo mechanika kupił łożyska ZZ i ściągnął zamknięcia tylko od wewnętrznej strony by był dostęp oleju. Co o tym myślicie , bo osobiście to na wałku zdawczym mam otwarte i takie mam zamiar założyć.
Również kupowałem w Albeco i miałem tak samo. Poprostu z oznaczeń wynika że łożysko musi być z jednej strony otwarte, a z drugiej nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”