Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Post autor: Gresus » sob, 12 gru 2009, 17:54

Więc tak moto na zimno przy włączonym ssaniu chwile chodziło i zavzynało się przyduszać zawsze wył ssanie i trzymałem chwile na obrotach żeby sobie zaskoczyło. Rozkręciłem zbiornik bo myślałem ze może syf jest itp. Filterek na kraniku przeczyściłem i zbiornik przedmuchałem a w węzykiem od paliwa przedmuchałem gaźnik. No i moto po tej operacji przestało trzymać wolne obroty nawet jak je rozgrzałem.
Dzisiaj rozebrałem spód gaźnika dysza główna i od wolnych drożna. Poskładałem i efekt taki że moto nie reaguje na ssanie wogole sie nic nie dzieje czy otwarte czy zamkniete. Rozebrałem jeszcze raz ssanie tez i nic nie jest pozatykane. Niestety nic sie nie poprawiło. Moto nie trzyma wolnych i nie reaguje na ssanie :/ nie mam pojęcia o co chodzi. Jakie ma być położenie przepustnicy bo u mnie linka jest jakos chyba dziwnie poprowadzona ze przepustnica jest lekko otwarta ale to chyba nie wplywa na wolne obroty :/

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Post autor: amator » ndz, 13 gru 2009, 00:21

Gresus pisze:Więc tak moto na zimno przy włączonym ssaniu chwile chodziło i zavzynało się przyduszać zawsze wył ssanie i trzymałem chwile na obrotach żeby sobie zaskoczyło. Rozkręciłem zbiornik bo myślałem ze może syf jest itp. Filterek na kraniku przeczyściłem i zbiornik przedmuchałem a w węzykiem od paliwa przedmuchałem gaźnik. No i moto po tej operacji przestało trzymać wolne obroty nawet jak je rozgrzałem.
Dzisiaj rozebrałem spód gaźnika dysza główna i od wolnych drożna. Poskładałem i efekt taki że moto nie reaguje na ssanie wogole sie nic nie dzieje czy otwarte czy zamkniete. Rozebrałem jeszcze raz ssanie tez i nic nie jest pozatykane. Niestety nic sie nie poprawiło. Moto nie trzyma wolnych i nie reaguje na ssanie :/ nie mam pojęcia o co chodzi. Jakie ma być położenie przepustnicy bo u mnie linka jest jakos chyba dziwnie poprowadzona ze przepustnica jest lekko otwarta ale to chyba nie wplywa na wolne obroty :/
No niestety ale linka bardzo wpływa . przeciez jesli przepustnica będzie podniesiona to wtedy własnie ssanie nie działa. Normalnie jak palisz to gaz zamknięty , ssanie włączasz i kopiesz nie? gazu nie dodajesz. :rolleyes:

Autor tematu
Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Post autor: Gresus » ndz, 13 gru 2009, 06:28

ale jak bym ssanie włączał to by obroty rosły a tu nic moto pyrka dosłownie i zaraz gaśnie wogole wolnych nie trzyma :/

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Post autor: amator » ndz, 13 gru 2009, 22:09

Gresus pisze:ale jak bym ssanie włączał to by obroty rosły a tu nic moto pyrka dosłownie i zaraz gaśnie wogole wolnych nie trzyma :/
Jeszcze raz.
1 linka gazy musi iśc prawidłowo po ramie i nie może podnośić przepustnicy.
2 wykręc dyszę w.o. i cienkim drutem przepchaj , to nic że światło przechodzi , przez drobine kwarcu też będzie przechodzić ale paliwo nie poleci.
3. który rocznik hondy? w starszych modelach włacznikiem ssania kręciło sie i regulowało wolne obroty.
powodzenia

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Post autor: BartekJ » czw, 17 gru 2009, 21:25

Gresus pisze:...a w węzykiem od paliwa przedmuchałem gaźnik... :/
Nie bardzo rozumiem, jak wężykiem od paliwa przedmuchałeś gaźnik? Czy zrobiłeś tak, że nie rozbierając gaźnika dmuchnąłeś w wężyk od paliwa założony do gaźnika?

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 problem z wolnymi obrotami

Post autor: acid » czw, 17 gru 2009, 22:05

Rozbierz ten gaźnik jak nie wiesz o co kaman i nie masz serwisówki to znajdź lub poproś kolegów w odpowiednim temacie o serwisówkę i powinieneś podołać temu problemowi . Jak nie to pomożemy .
Wolne obroty jak wcześniej wspomniał "amator" reguluje się wykręcając ssanie .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”