YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Lord
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 15:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: Lord » pn, 7 gru 2009, 17:08

Witam kolegów.

Pozwólcie że przejdę od razu do sedna sprawy, mianowicie siadają mi świece w YZ 250 98 rok.
Kupuje nowe NGK Racing BR8EG za około 25 zł, kupowałem też NGK B9EG za około 14 zł, i na każdej jeździłem około 3 godziny :( Motocykl pracuje fajnie, aż tu nagle gaśnie, świeca dostaje przebicia i jest problem z wróceniem do domu :cry: Nie wiem jakie świece mam kupować, może ktoś z was wie jaka jest najlepsza świeca do tego moto?? a jaka przychodzi oryginalna??

Myślałem że problem może być w mieszance, olej który wlewam to MOTUL 800 2t w proporcji 1:40, więc jest troszkę bogatsza i czy to może być tego wina??

Myślałem również że problem może być w moim stylu jazdy, gdyż czasem z górek zjeżdżam na biegu i bez gazu, silnik nie przepala wszystkiego i świeca jest bardziej zabrudzona??

A może problem tkwi w zapłonie lub ustawieniach gaźnika?? lecz tam nigdy nic nie było ruszane.

Możliwe że z mojego myślenia nic nie wynika :D i proszę o pomoc, o porady co zrobić, jaką świece kupować i gdzie :)

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam. Lord :)

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: Mateusz_MX » pn, 7 gru 2009, 17:51

Witaj,

Zacznijmy od tego, że robisz za ubogą mieszankę. Proporcje benzyny do oleju mają wynosić 30:1. Zapłon w tym motocyklu nie może się przestawić. Seryjnie idzie świeca platynowa, koszt ok. 50zł. Jaki ma ona kolor po jeździe? Jeżeli odcień kawy z mlekiem to gaźnik jest dobrze ustawiony.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: adas12 » pn, 7 gru 2009, 18:40

1:40 to też jest dobra proporcja mieszanki
Kup droższa świece ja też miałem taki problem jak kupowałem słabe świece ale raz zaszalalem i kupiłem irydowa i działa cały czas jak trzeba;)
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 7 gru 2009, 18:45

Miałem ten sam problem, padała każda świeca - zwykła jak i irydowa.

Załóż jakąś starą dobrze przepaloną świece od golfa :wink: i moto musi chodzić.

michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: michallyz » pn, 7 gru 2009, 19:06

i jeszcze jedna uwaga w 2T nie zjeżdża sie z górek na biegu bez gazu!!! nie hamuj silnikiem!!! jeśli wiesz coś o budowie 2T to powinieneś wiedzieć dlaczego. szkoda silniczka

rumenige
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 21:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: rumenige » pn, 7 gru 2009, 19:45

Problem tkwi w zbyt bogatej mieszance i nie chodzi o olej tylko paliwo-powietrze.
Z doświadczenia z dokładnie takim samym motorem wiem, że nie należy odpalac go z włączonym ssaniem na choc troche już rozgrzanym silniku, własnie wtedy padały mi świece.
Nie warto kupowac drogich świec puki nie usuniesz problemu.

Autor tematu
Lord
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 15:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: Lord » pn, 7 gru 2009, 20:52

wiem właśnie bo przemyślałem to zjeżdżanie, mała dawka benzyny a to z niej pochodzi smarowanie w 2t, a są większe obroty silnika i moto się zaciera :? Po prostu sprzęgło wciśnięte i rura w duł, a jak coś to hamulce.

adas12 czy mógłbyś mi podać dokładny symbol i nazwę tej świecy, tak aby spasowała do yz 250?? Proszę ślicznie :) bo widzę że są NGK irydowe, tylko nie z jakim symbolem spasują do 250 2T ??

A może zna ktoś symbol platynowej??

Gdy wykręcam świece to jest przeważnie jakby zalana, czyli nie ma ceglastego nalotu czy koloru kawy z mlekiem, tylko jest lekko czarna, czyli mieszanka 1:40 może nawet być za bogata, bo normalnie powinno być 1:50, ale ja uważam że jak troszeczkę więcej oleju jest to nie zaszkodzi, wiec może być coś z ustawieniami w gaźniku?? Czy po prostu stosować się do 1:50??

danzel
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 222
Rejestracja: czw, 20 lis 2008, 22:42
Motocykl: minimum jeden
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: danzel » pn, 7 gru 2009, 20:59

przepal ja czesciej na prostym odcinku ew na stojaku
LIDZBARK WARMIŃSKI -
STOLICA MOTOCROSS'u!

kubas1994
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 19 lip 2008, 21:19
Motocykl: KTM SX-F 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: kubas1994 » pn, 7 gru 2009, 21:46

Załóż polska iskrę od poloneza a nie żadne NGK (choć sam mam NGK) kumpel ma yz 250 i na żadnej nie chodził co chwile przebicie albo zalewało a na polskiej iskrze jeździ juz chyba pół sezonu :D :shock: :shock:
Serwis motocyklowy Tarnow 791 547 160

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: amator » wt, 8 gru 2009, 01:01

Jak często myjesz motocykl po jeździe i czym?, Jak często czyścisz filter powietrza ?
Czy nie ubywa płynu w chłodnicy?. Stosunek B:O 1:50? chyba ze w pile motorowej a nie w motocyklu crossowym . Mateusz podał ci prawidłowe dane. Żadna platynowa , irydowa, pozłacana , itp, normalna taka jaką miałes BR8eg. Swieca 9 jest przeznaczona do motocykli 125.

Autor tematu
Lord
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 15:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: Lord » wt, 8 gru 2009, 14:54

motocykl myję po każdej jeździe czyli raz w tygodniu, filtr jest tez myty i nasączany olejem co każdą jazdę, a w chłodnicy płynu nie ubywa.

Możliwe są złe ustawienia gaźnika?? ponieważ gdy wykręcam świece, nie ma ona ceglastego nalotu czy kawy z mlekiem, tylko jest czarna. tak jakby leciutko zalana.

Moim zdaniem silnik nie da rady przepalić mieszanki 1:30 takiej jak w starych rometach i wsk, bo moto kopci i dławi się. ja stosuję 1:40 ( moto nie dławi się, jest lekki dymek z tłumika), a powinna być 1:50, niektórzy nawet leją 1:55

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 250 problem z świecami- Pomocy!

Post autor: Mateusz_MX » wt, 8 gru 2009, 16:15

Lord pisze: Gdy wykręcam świece to jest przeważnie jakby zalana, czyli nie ma ceglastego nalotu czy koloru kawy z mlekiem, tylko jest lekko czarna, czyli mieszanka 1:40 może nawet być za bogata, bo normalnie powinno być 1:50, ale ja uważam że jak troszeczkę więcej oleju jest to nie zaszkodzi, wiec może być coś z ustawieniami w gaźniku?? Czy po prostu stosować się do 1:50??
Źle rozumujesz. Świeca nie zalewa się od nadmiaru oleju w benzynie (stosunek 30:1 jest prawidłowy, ewentualnie 32:1). Może mieć mokry, czarny nalot, gdy gaźnik podaje za dużo tej mieszanki w stosunku do powietrza. Wtedy ma miejsce nieprawidłowe spalanie (źle ustawiony gaźnik, brudny filtr powietrza, uszkodzona membrana lub komora spalania (tłok-cylinder).
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”