Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: Lanrets » pn, 16 lis 2009, 18:06

Witam wszystkich otóż podczas jazdy nagle sprzęgło przestało wysprzęglać, po dojechaniu do domu i odkreceniu lewej pokrywy okazało się że ta "wajcha" która pociągana przez linke przez drążek przekazuje siłe do popychaczy i rozdziela tarcze sprzęgłowe wogóle niema styczności ze sprzęgłem bo chodzi całkiem luźno a powinien być bardzo duży opór drążek od tej "wajchy" idzie jakieś 5 cm w strone tylniego koła a potem zakręca w strone sprzęgła pokaże to....

SPRZĘGŁO |
|
SILNIK |
|
|
|
Wajcha--- | <--- na tym zakęcie prawdopodobnie zerwał się ten drążek i teraz pytanie jak go naprawić obejdzie się bez rozpoławiania silnika....? Zaglądałem do sprzęgła i tam ten mechanizm wygląda na sprawny...


BARDZO PILNIE PROSZĘ O POMOC !!!

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: Mateusz_MX » wt, 17 lis 2009, 16:25

Czyli sprzęgło jest uruchamiane poprzez wałek? Gdy poruszasz tą dźwignią (gdzie zaczepia się linkę) to czy mechanizm po stronie sprzęgła pracuje? Może wałek pękł gdzieś po środku silnika, jedna jego połowa się obraca, a druga stoi w miejscu?
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: Lanrets » wt, 17 lis 2009, 16:44

Tak właśnie jest obracam tą strona gdzie linka i się kręci swobodnie a przy sprzęgle nic dodam też ta ta wajcha była zabezpieczona blaszka i ta blaszka teraz jest odgięta i kiedy ruszam wajcha ona tak jakby wyskakuje o jakies 2mm jak cofne to znowu wchodzi do srodka...

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: amator » wt, 17 lis 2009, 22:31

cytat:Tak właśnie jest obracam tą strona gdzie linka i się kręci swobodnie a przy sprzęgle nic dodam też ta ta wajcha była zabezpieczona blaszka i ta blaszka teraz jest odgięta i kiedy ruszam wajcha ona tak jakby wyskakuje o jakies 2mm jak cofne to znowu wchodzi do srodka...Koniec cyt.
Po pierwsze,czasami ta dźwignia popychacza lekko wysunie sie ze swojego gniazda w strone kola zamachowego przez co nie naciska na pręt popychacza. spróbuj tę dźwigienkę lekko wepchnąc dalej w głąb silnika , Tan blaszka zabezpieczajaca mysi działać ja kiedyś u siebie przyspawałem do blaszki w miejscu zabezpieczenia nakrętke m6 zadziałalo a jesli to nie pomoże
Musisz zdjąć koło zamachowe bo inaczej nie wyjmiesz tej dźwigni do której założona jest linka.

Po wyjęciu dżwigni obejrzyj ja czy połowka wałka która popycha pręt popychacza nie jest objechana (zużyta nadmiernie ) Zajżyj pod ten link , http://motocross.10giga.pl/ otwórz cr125/06 i wejdz nz strone 50 . zdjęcia dotycza tematu
zdemontuj też pokrywe kosza(5srubek) wyciągnij pręt popychacza i obejrzyj jego drugi koniec czy nie jest za bardzo zaokrąglony(zaostrzony jak ołowek). Sprawdz grzybek który naciska na pokrywe sprzęgła czy wszystko z nim ok. pisz o efektach .Pozdrawiam amator

Autor tematu
Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: Lanrets » śr, 18 lis 2009, 21:12

Zdjęcie wajchy dzisiaj zamówiłem ściągacz do magneto i w weekend zabieram się za naprawę ;)

Autor tematu
Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: Lanrets » czw, 19 lis 2009, 21:15

Sprzęgło opanowane dzięki wszystkim :)

Wujek17
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 12 maja 2010, 00:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 2001 SPRZĘGŁO

Post autor: Wujek17 » wt, 18 maja 2010, 20:38

Kolego jak moglbys powiedziec czy musiales rozpolawiac silnik, wymieniac te popychacze, sciagac magneto i co bylo przyczyna tej awarii to bylbym ci niezmiernie wdzieczny bo mam identyczny problem w tej chwili i boje sie ze bede musial rozpolawiac silnik. Chcialbym sie dowiedziec na jakie koszta jestem mniej wiecej skazany ze jesli podalbys mi jeszcze ta informacje bylbym nawet nie wiesz jak wdzieczny.
Z gory dzieki. pozdroo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”