Regulacja zaworów - co i jak?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
colorsdesign
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 21 wrz 2011, 12:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja zaworów - co i jak?

Post autor: colorsdesign » ndz, 17 cze 2012, 12:05

Witam,

Może przyda się dla potomnych rozwianie mojego problemu (zapadnięte zawory wydechowe, brak możliwości ustawienia luzu)
Po zrzuceniu głowicy i obejrzeniu całości okazało się, że podczas wymiany zaworów ssących (20 mth temu) jakiś wspaniałomyślny mechanik pomyślał że kupi dwa razy więcej części, tj. uszczelniacze i zamki i przy okazji wymieni je przy zaworach wydechowych, które były w dobrym stanie. Niestety mechanik nie sprawdził, że przy zaworach wydechowych są zupełnie inne uszczelniacze i zamki niż w ssących ! Nie muszę chyba dopowiadać że założył te niepasujące elementy :)
Po wymianie elementów zaworów wydechowych na dedykowany oryginał hondy moto chodzi jak szalone.

Panowie, zawsze sprawdzajcie 10 razy części które ma zamiar kupić mechanik albo kupujcie je sami. Może to zapobiec większym problemom w przyszłości.

Pozdrawiam

tomo200
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: sob, 10 cze 2017, 01:29
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja zaworów - co i jak?

Post autor: tomo200 » pn, 31 lip 2017, 13:24

Siemanko, sory, że odświeżam, ale mam problem dotyczący tego tematu.
Mianowicie wyregulowałem zawory, skręciłem wszystko z odpowiednimi momentami i moto nie pali:/
Złożyłem według znaków i nie wiem gdzie tkwi problem. I pytanko mam czy znak na zębatce wału, które widać przez okienko inspekcyjne musi być równo czy może być jeden ząbek dalej lub wcześniej ? Pytam, bo ustawiając tłoka w GMP [największy opór na kopce] właśnie te znaki o które pytam nie zgrywają się idealnie. Podążając za serwisówką ustawiałem wał idealnie na znaki kluczem.
Pozdro

Pacjent to CRFa 250 z 2009r
Nie trąb, dopiero się uczę! :confusion-seeingstars:
CRF 250R Enduro/Mx

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Regulacja zaworów - co i jak?

Post autor: solaris » pn, 31 lip 2017, 16:36

Czy na pewno wszystkie wpiąłeś na miejsce? Pokaż fotki jak masz ustawiony rozrząd.






tomo200
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: sob, 10 cze 2017, 01:29
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja zaworów - co i jak?

Post autor: tomo200 » wt, 1 sie 2017, 08:40

Wszystko się zgrywało, skręcałem go z 5 razy i nie chciał zapalić... :evil: aż wczoraj złożyłem i pomyślałem, że świeca zalana czy cuś może więc ją wygrzałem, wlałem troche paliwka pod świece i z pierwszego odpalił i jeździ jak szalony, jakiś mocniejszy się wydaje :D :angelic-green: :auto-biker: :auto-nx:

u mnie w serwisówce nie było tego punktu z tym otworem przy wlewie oleju także dzięki wielkie za obrazek! i rozumiem że tam tylko takie dwa wgłębienia są i to jedno musi się pokrywać z tym wcięciem na karterze ?
Nie trąb, dopiero się uczę! :confusion-seeingstars:
CRF 250R Enduro/Mx

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”