Samozapłon?? WTF??

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Samozapłon?? WTF??

Post autor: Mike_CR » wt, 27 paź 2009, 19:20

Jakiś czas temu miałem taką sytuację... Śmigamy namiętnie z kumplami po poligonie w Winowie, po kilkudziesięciu minutach jazdy przyszła kolej na przerwę, wciskam kill switcha motor gaśnie.. w momencie puszczenia przycisku motor znowu się odpalił.... nieco się zdziwiłem, ale mój kuzyn (Honda CR 500) stojąc obok mnie miał dokładnie to samo, słyszałem ze w 2T tak się zdarza, chciał bym zapytać czy mam się tego wystrzegać?? i czy jest to szkodliwe dla motocykla?? jeśli tak to w jakim stopniu??

GucioMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: wt, 13 maja 2008, 14:58
Motocykl: Suzuki RM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sokółka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: GucioMX » wt, 27 paź 2009, 19:51

W momęcie wciśnięcia kill switcha odcinasz iskre od świecy i moto gaśnie, a jak puszczasz i moto jeszcze sie toczy iskra znowu się pojawia ;p Czy jest to szkodliwe? Raczej nie, a napewno nie wpłynie to negatywnie na części mechaniczne, na elektryce zabardzo się nie znam.
Albo Suzuki, albo nic...

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: pytlar » wt, 27 paź 2009, 19:58

jak byś mu sciągnął fajke a motor dalej by chodził to wtedy można mówić dopiero o samozapłonie :rolleyes:
:)

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: adas12 » wt, 27 paź 2009, 21:38

nasz kolega chyba myślał ze ten przycisk działa na zasadzie kluczyka w samochodzie;)
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

Autor tematu
Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: Mike_CR » wt, 27 paź 2009, 23:25

adas12 pisze:nasz kolega chyba myślał ze ten przycisk działa na zasadzie kluczyka w samochodzie;)
nie, nie myślałem tak :P myślałem ze to może być przez przegrzanie czy coś... było ok 30 stopni ciepła a my się nie oszczędzaliśmy, nie wpadłem na to żeby zdjąć fajkę :P ale w każdym bądź razie był problem ze zgaszeniem silnika, a suzuki kumpla (jakiś czterosuw nie pamiętam nazwy modelu) zgasł normalnie.... za to nasze CR'ki nie chciały zamilknąć :P no i później usłyszałem o czymś takim jak samozapłon i że ponoć w dwusuwach się zdarza, chciałem żeby ktoś mi to potwierdził, albo wyprowadził mnie z błędu :P nigdy nie mieliście czegoś podobnego??

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: mały » wt, 27 paź 2009, 23:27

Trzymasz kill switch aż do samego zatrzymania silnika? Bo jeśli jeszcze ma trochę obrotów to nic dziwnego, że pali nadal.

Autor tematu
Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: Mike_CR » wt, 27 paź 2009, 23:38

mały pisze:Trzymasz kill switch aż do samego zatrzymania silnika? Bo jeśli jeszcze ma trochę obrotów to nic dziwnego, że pali nadal.
taa... trzymałem do końca.. aż silnik stanął.. zgasł dopiero jak go przydusiłem, miałem tak tylko raz, nigdy więcej mi się to nie powtórzyło, odczekaliśmy jakąś chwilkę i później było normalnie.

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: enduroguy » śr, 28 paź 2009, 01:37

trzymales, az przestal sie krecic, pusciles i motocykl odpalil? dobrze rozumiem? ja bym poszukal ukrytego rozrusznika. musi gdzie byc! :)
pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

Mr.CroSs
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: pn, 19 paź 2009, 16:57
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa / Poraj
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: Mr.CroSs » śr, 28 paź 2009, 10:41

ja mialem kilka razy to samo w cr'ce ... poprostu za wczesnie pusciles przycisk i silnik zdołał jeszcze zaskoczyc... nic w tym dziwnego .. xD :P wystarczy trzymac do puki nie przestanie kompletnie działac :)
Zapraszam do oglądania moich filmików
http://www.youtube.com/user/BartekQuad
M o t o C r o S s

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: amator » śr, 28 paź 2009, 22:40

Mike_CR pisze:Jakiś czas temu miałem taką sytuację... Śmigamy namiętnie z kumplami po poligonie w Winowie, po kilkudziesięciu minutach jazdy przyszła kolej na przerwę, wciskam kill switcha motor gaśnie.. w momencie puszczenia przycisku motor znowu się odpalił.... nieco się zdziwiłem, ale mój kuzyn (Honda CR 500) stojąc obok mnie miał dokładnie to samo, słyszałem ze w 2T tak się zdarza, chciał bym zapytać czy mam się tego wystrzegać?? i czy jest to szkodliwe dla motocykla?? jeśli tak to w jakim stopniu??
Jeśli to zdarzyło sie dla ciebie i dla kuzyna (honda CR500),który stał tuż obok ciebie i miał dokładnie to samo to podejrzewam że jest to sprawa trójkąta poligonu Winowskiego (odpowiednik trójkąta Bermudzkiego). A jesli nie to myslę że naciskałeś jakiś nie odpowiedni przycisk [-X przynajmniej dla wielu z nazwy nie znany . Do unieruchomienia silnika służy wyłącznik zapłonu http://www.allegro.pl/item787681527_wyl ... cr_xr.html a nie "kill switch ". Co to za nazewnictwo :?: :lol: . Ja wiem że to po angielsku ale mieszkamy w Polsce i używamy Polskich nazw z wyjątkiem tych, których nie mozna przetłumaczyć bezpośrednio. \:D/

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: gajowy » czw, 29 paź 2009, 12:00

Możesz mieć duuuuuuużo nagaru w głowicy i na denku tłoka-jak sie rozrzaży to ani wyłacznik zapłonu ani kill switch nie pomoże, po prostu benzyna zapala sie żarzącego sie nagaru, historia notuje takie przypadki :)
Może też być świeca, jeśli jest z niewłasciwą ciepłota to elektroda tez moze sie żarzyc i w ten sposób po wyłaczneiu zapłonu silnik przestawia sie jakby na zapłon żarowy.
To tak z grubsza.
Pozdrawiam.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Autor tematu
Mike_CR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 20:26
Motocykl: Honda CR 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Samozapłon?? WTF??

Post autor: Mike_CR » czw, 29 paź 2009, 17:43

w końcu jakiś konkret ;) Bo robienie ze mnie idioty już mnie irytowało.... tez podejrzewam ze może to być od świecy... jest nie oryginalna, to jeszcze spadek po poprzednim właścicielu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”