Crf 250r 04r pytanie o olej.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Massive
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: wt, 9 cze 2009, 00:10
Motocykl: CRF 250r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Crf 250r 04r pytanie o olej.

Post autor: Massive » sob, 24 paź 2009, 00:32

Witam:) Mam pare pytań, bo musze wymienić olej w swojej crfie. Po pierwsze: czy to normalne, że przy jeździe na kole wyrzuca mi olej przez odme? Bo jak jeżdże na gumie do dość dużo mi go wywala. W ciągu 2 tygodni gdzie prawie codziennie po ok. 20 minutach na gumie ubyło mi prawie 3/4 miarki na bagnecie. Odme mam wyciągniętą nad filtr powietrza i przez to strasznie mi rzyga po całym motorze. Jeszcze jedno: Czy olej gdzie wlew jest nad sprzęgłem to ten sam co na silnik? Bo nie widze śruby spustowej od strony sprzęgła. Jakieś rady? Musze zmieniać filtr oleju przy wymianie? Pytam, bo nie chce zrobić czegoś głupiego :D

krynio1987
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 11:47
Motocykl: honda crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250r 04r pytanie o olej.

Post autor: krynio1987 » sob, 24 paź 2009, 19:07

witam. ja przy kazdej wymianie oleju zmieniam filtr. jest to akurat tania rzecz wiec warto to zorbic. olej ktory osobisie stosuje to motul 300v i jest git. pozdrawiam

RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250r 04r pytanie o olej.

Post autor: RafQ » sob, 24 paź 2009, 19:22

Śrube spustu oleju ze skrzyni masz koło wałka zmiany biegów a wlewasz olej do skrzyni od strony sprzęgła (700 ml).
Drugą śrubę masz pod silnikiem i odkręcając ją spuszczasz olej z komory smarowania silnika.Do niej wlewasz olej przez korek znajdujący się po lewej stronie silnika u góry.Ten korek powinien mieć też metalową miarkę kontroli oleju.

A odnośnie wywalania oleju przez odme to gdzieś tu na forum był poruszany ten temat.
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”