rm 250 strzela z tłumika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » pt, 23 paź 2009, 23:22

witam jak w temacie,odebrałem dzisiaj silnik po remoncie kapitalnym i miałem go tylko zamontowac i odpalic. zamontowałem silnik wszystko jak się należy a on strzela z tłumika po 4-6 kopnięciu.mechanik powiedział że wszystko jest ustawione gaznik zapłon itp tylko zamontowac i jeżdzic. paliwo dostaje iskre ma wiec co go boli???????????? z gory dzięki...

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » ndz, 25 paź 2009, 22:23

a tak to ogolnie to wymieniłem tłok wiseco+szlif pod niego +swieca wg katalogu korbe hot road wszystkie łozyska zimeringi uszczelki regeneracja skrzyni płyny i oleje.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: pytlar » pn, 26 paź 2009, 07:33

elektryka napewno wszystko dobrze podłączona?? nie brakuje gdzieś masy??
gaźnik był coś roszany?? przestawiany albo coś?? czy sobie wisiał na lince luzem pewien czas i może sie zabrudził...
spróbuj delikatnie może go na pych może odpalic....
:)

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » pn, 26 paź 2009, 19:05

witam powiem tak wszystko było czyszczone gaznik itp zapłon ustawiony zapłon tak samo a z ele nic nie było ruszane tylko tyle co 3 kable od silnika.podejrzewam ze pierscienie na tłoku mam zle założone bo je sam zakładałem przed wizytą u mechanika,z tego co sie orietuje to 1 pierscien powinien byc albo ciemniejszy albo z literką n a te moje są identyczne. a na dokłatke w starym tłoku był tylko 1 pierscien a na nowym sa 2. oddałem dzisiaj moto do mechanika zobaczymy.

damiii
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 128
Rejestracja: pt, 5 wrz 2008, 21:58
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: damiii » wt, 27 paź 2009, 18:37

Mialem podobny problem po remoncie w RM 250 Ja sam wyienialem tlok i u mnie byl gorny pierscien na odwrot zalozony, tzn ta literka N przy zakonczeniu pierscienia byla do dolu zamiast do gory, jak to zmnienilem to wszystko gralo. Jezeli tobie robil remont mechanik ktory ma doczynienia z crossami i ma jakies doswiadczenie to raczej mozesz to wykluczyc, ale warto spytac. Jak nie to, to moze jakies lewe powietrze ssac, ewentualnie uszczelka pod glowica nie dokladnie zalozona i plyn ucieka, ale to mozesz latwo sprawdzic. (odkrec korek od chlodnicy, kopnij pare razy i zobacz czy bulki leca i czy plynu nie ubywa). Ewentualnie zawiez go do tego mechanika i niech sie meczy jak zle zrobil. :) Pozdro!

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » wt, 27 paź 2009, 21:34

witam własnie go zawiozłem do mechanika,a tłok tzn pierscienie sam zakładałem bo sam kupiłęm tłok.Na tych pierscieniach własnie nie było żadnej literki N. wiec to chyba nie ma znaczenia ktory gdzie idzie??????. zobaczymy co mechanik wymodzi jak naprawi to powiem co było grane.pozdro

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: wardzioch » śr, 28 paź 2009, 07:08

ja23 pisze:witam własnie go zawiozłem do mechanika,a tłok tzn pierscienie sam zakładałem bo sam kupiłęm tłok.Na tych pierscieniach własnie nie było żadnej literki N. wiec to chyba nie ma znaczenia ktory gdzie idzie??????. zobaczymy co mechanik wymodzi jak naprawi to powiem co było grane.pozdro
Zawsze znak jest na pierścieniach !!! lupę w rękę i szukaj , najczęściej znajduje się na końcach pierścienia
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » śr, 28 paź 2009, 18:34

witam na wczesniejszych tłokach fakt widziałęm literke N albo 1 z pierscieni miał inny odcień. A ten z wiseco naprawde nie miał zadnego znaku.2 pierscienie były identyczne wiec wziołem 1 z brzegu, moze to byc przyczyną, powiem o tym mechanikowi bo jeszcze sie do mnie nie odezwał. pozdro

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 250 strzela z tłumika

Post autor: ja23 » ndz, 1 lis 2009, 11:13

witam a wiec powodem strzelania i nie odpalania był zapłon jakis tam punkt zapłonu był przestawiony i to na tyle.Powiem jeszcze ze sam probowałem ustawic ten zapłon kręcąc w lewo i prawo ale bez skutku. mechanik ustawił go w 5min. motorek teraz chodzi tak jak powinien. POZDRAWIAM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”