KTM 520, filtr powietrza ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
perhydrol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 28 wrz 2009, 19:14
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM 520, filtr powietrza ?

Post autor: perhydrol » sob, 10 paź 2009, 09:34

Witam,
jestem od niedawna posiadaczem KTM EXC 520, i mam taki mały problem że motocykl po dodaniu gazu, chodząc na wolnych obrotach zanim osiągnie trochę wyższe obroty zaczyna się "dusić" tak jak by paliwo nie dochodziło, ale to tylko w zanim osiągnie jakieś ok 2000obr. na wyższych obrotach chodzi już ładnie, nie mam problemów z odpalaniem, z wolnymi obrotami jedynie z tym przejściem z ok 800obr do 2000obr.

-czy może powodować takie objawy zanieczyszczony filtr powietrza??
Jak czyścić filtr powietrza, gdzieś wyczytałem że należy je myć a następnie zalewać olejem ? Mógł by ktoś mi dokładnie opisać ten proces? Czym myć, jakim olejem zalewać i w jakich ilościach, a może ktoś ma link do filmiku na youtube?

z góry dzięki za pomoc -pozdrawiam.

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 520, filtr powietrza ?

Post autor: Rams » ndz, 11 paź 2009, 13:10

Filtr powietrza myję dwa razy w tygodniu, też zależy ile jeżdżę. Filtr myję w ciepłej (niegorącej) wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń, filtr myję do momentu kiedy wszystkie drobinki piasku czy innego syfu zostaną usunięte z filtru. Olej który używam do nasączania to Valvoline Air Filter Oil. Filtr nasączam w taki sposób, że biorę siatkę i wlewam do niej trzy zakrętki oleju, wsadzam do tej siatki filtr i go wyciskam.
Ostatnio zmieniony ndz, 11 paź 2009, 19:23 przez Rams, łącznie zmieniany 1 raz.

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM 520, filtr powietrza ?

Post autor: spartan » ndz, 11 paź 2009, 18:22

Miałem podobnie jak nie tak samo.Najpierw wyczyść gaźnik,jak był czysty to podnieś iglicę o 1 wcięcie,jak pomoże ale trochę to podnieś więcej.Lub 2 opcja pokręć śrubką od mieszanki i ustaw bogatszą mieszankę.
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”