Odbija kick starter 4T

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Odbija kick starter 4T

Post autor: spartan » pt, 9 paź 2009, 16:07

witajcie!

Temat podobny już był ale w wyszukiwarce go nie mogłem znaleźć więc założyłem nowy.
Mam problem mianowicie podczas próby odpalania motoru(Husaberg FE 600)kopka odbija:/Zaznaczam że klin jest cały,zapłon ustawiałem i w jedna stronę i w drugą i dalej odbija w sumie tak samo,odpalam oczywiście bez gazu,nie odbija gdy kopie na ssaniu(może co któryś kop)za to bez ssania prawie za każdym razem:/nawet zmieniłem benzynę i dalej to samo.Odpalił tylko raz ale to może na 3 sekundy i zdechł.Teraz tylko pomrukuje i ciągle odbija kopkę:/
Może łańcuszek rozrządu jest za luźny i powoduje takie rzeczy kopniak-wał się kręci-nie zapala wał staje-łańcuszek się napręża lecz nie przerzuci i się z deczka cofa o ta wartość luźnego łańcuszka????teoretycznie może istnieć taka możliwość??

Już nie mam pomysłów co to może być.
HUSABERG 4 STROKE FORCE

-Bartas-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 12 cze 2009, 19:12
Motocykl: Yamaha YZ250F 08r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbija kick starter 4T

Post autor: -Bartas- » pt, 9 paź 2009, 17:40

sprawdz czy rozrzad jest dobrze ustawiony, stan lancuszka i napinacza.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbija kick starter 4T

Post autor: pytlar » pt, 9 paź 2009, 20:53

cos było kombinowane przy nim?? remoncik czy cos??
od dawna masz ten motor?? umiesz go napewno dobrze odpalac?? z tego co sie naczytałem to husqe to trzeba umiec odpalic i trzeba miec do tego niezłą krzepe ;) to nie zabawka dla dzieci :P
:)

Autor tematu
spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbija kick starter 4T

Post autor: spartan » sob, 10 paź 2009, 01:40

Kolego pytlar huśka to husqvarna,a hus lub husa to husaberg tylko że większość mówi tak jak ty(za mało jednak czytałeś o Husabergu;)Co do Husaberga to nie było nic kombinowane remont był ale nie "wczoraj".Motocykl mam już ok 2 lat,znam każdą śrubkę i ustawienia na pamięć,co do odpalania to wiem jak się odpala Husa i go odpalam bez różnicy czy na stojąco czy na siedząco.
HUSABERG 4 STROKE FORCE

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbija kick starter 4T

Post autor: pytlar » sob, 10 paź 2009, 14:04

no zle napisałem, chodziło mi własnie o husaberg :] w 600 z rozrusznikami to podobno rozrusznik tez nie jest do odpalania tylko "przepłukiwania silnika"...
ale skoro piszesz, że znasz każdą srubeczke tego husa to rozrząd i łancuszek powinieneś wyeliminować poprzez sprawdzenie go odrazu. Bo odbijanie kopniaka to powód albo za wczesnego zapłonu, albo źle ustawionego rozrządu. Moja WR426 odbija tylko jak za delikatnie ją potraktuje :P jak mocno kopne to nie ma prawa odbic :P
:)

Autor tematu
spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odbija kick starter 4T

Post autor: spartan » sob, 10 paź 2009, 19:34

Dziwna sprawa wyszła:)
Zacząłem od ustawienia zaworów bo chciał zapalić ale jakoś coś go dławiło.No okazało się że na wydechowych było dość za dużo a na ssących trochę za mało.Dzisiaj próba odpalenia ciężko ale coś jęczał,podkręciłem troszkę gaźnik i wrócił do życia:)

Głównie rozmyślałem czemu odbija kopka a nie czemu nie zapala,okazał się taki banał,za zwyczaj spotykałem się z odbiciem kopki podczas zerwanego klinu lub źle ustawionego zapłonu a tu prosze:/

W 600 Husabergach rozrusznik spełnia swoją rolę,ale wydaje mi się że tylko wtedy jak odpala bez problemu od kopa, bo w innym razie szybko rozładowuje akumulator i błendiksy siadają w rozrusznikach.Widziałem Husaberga z rozrusznikiem od Suzuki GSXR(chyba 1000),bo ponoć lepiej kręci.Ale co do Husów z rozrusznikami nic nie mogę powiedzieć i ręczyć za to bo ja nie posiadałem i nie posiadam Husa z rozrusznikiem(a szkoda).

Pozdrawiam
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”