Obfity wyciek płynu chłodzącego SX 450 /2004

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
perhydrol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 28 wrz 2009, 19:14
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Obfity wyciek płynu chłodzącego SX 450 /2004

Post autor: perhydrol » wt, 29 wrz 2009, 15:44

Witam wszystkich,
mam taki problem w motorku KTM SX450, 2004r
w miejscu pod pompą wodną znajduje się kanalik (nie jestem pewien, odpowietrzający lub odprowadzający jakiś nadmiar płynu chłodniczego?)
załączam zdjęcie:


problem polega na tym, że płyn chłodniczy wydobywa się z tego kanalika w bardzo obfitych ilościach. W przybliżeniu myślę że jest to około 30-40mililtrów na jakieś 10min pracy silnika.
W dodatku po nagrzaniu się silnika, da się zauważyć wzrost "kopcenia" z tłumika, tak jak by pierścienie przepuszczały olej, zawory wykluczam ponieważ poprzedni właściciel twierdził że niedawno wymieniał zawory ssące na nowe. A może to nieszczelność głowicy, i do cylindra dostaje się płyn chłodniczy i dlatego też jest zauważalne "kopcenie" i problem z odpaleniem?

Przy okazji chciał bym spytać czy przyczyna powodująca objawy opisane wcześniej może wpłynąć na problem z odpalaniem motocykla po nagrzaniu się silnika, a może to bardziej moduł zapłonowy?
Czy ktoś się orientuje może jaka może być cena wymiany zębatki w skrzyni biegów odpowiadającej za trzeci bieg, ponieważ obecnie trójka wyskakuje mi.

Oczywiście sprawą zajmie się mechanik, tyle że chciał bym dodatkowo zasięgnąć Waszej opinii.

Za wszelkie opnie i pomysły z góry bardzo dziękuję.

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Obfity wyciek płynu chłodzącego SX 450 /2004

Post autor: ghollum » wt, 29 wrz 2009, 18:24

Otwór z którego wydobywa się płyn to wylot drenu pompy cieczy którego zadaniem jest odprowadzenie płynu chłodzącego na zewnątrz silnika w przypadku nieszczelności uszczelniaczy lub oringów, prawdopodobnie uszczelniacze na pompie cieczy są już w badrzo złym stanie i dren nie jest w stanie odpowiednio szybko odprowadzić dużych ilości płynu i część dostaje się do głowicy i tam miesza się z olejem. Wymiana uszczelniaczy to prosta i tani sprawa która załatwi problem.

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Obfity wyciek płynu chłodzącego SX 450 /2004

Post autor: spartan » wt, 29 wrz 2009, 22:34

Temat wałkowany do bólu ale ok:)Moim zdaniem uszczelniacze na pompie wody,i uszczelka pod głowicą,dla tego go ciężko odpalić i sam czasami gaśnie jak się zgrzeje w terenie.Już pisałem innemu koledze z forum żeby zwrócił uwagę na wirnik pompy czy nie obrobiony na bolcu na wałku,tobie też radze.

Pozdro
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”