KTM GS 360 nie wkręca na obroty, pomocy !

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
artipwr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 22 lut 2008, 15:20
Motocykl: KTM SX 450 04r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM GS 360 nie wkręca na obroty, pomocy !

Post autor: artipwr » pn, 21 wrz 2009, 21:53

Witam, mam problem z KTM'em kolegi którego próbujemy reanimować przez dłuższy czas, zrobiliśmy nową tuleje cylindra, nowy tłok, łożyska kompletne silnika i uszczelniacze, przeczyściłem gaźnik, dałem nową świece, jest także nowe magneto, iskra jest dobra, silnik dolne obroty dobrze trzyma, ma dużo mocy na początku ale w ogóle nie wykręca powyżej powiedzmy 7-8tyś obrotów, nie wiem czy za mało paliwa czy zawór wydechowy ? Może membrany ? Co to może być ? Jakieś sugestie ? Z góry dziękuje za pomoc.

Edit: 22.09.2009 19:30

Dzisiaj zdjąłem z lewej i z prawej strony dekielki zaworu wydechowego , było wszystko poluzowane ale i, podokręcałem wszystkie śrubki aż 2 :) ustawiłem zawór na zamknięty zresztą tak był, poruszałem nim ale chodzi płynnie i do końca także zawór jest ok. Wyciągnąłem także membrany żeby sprawdzić ale są wporządku.... :( Może nagrać film jak to chodzi ?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: KTM GS 360 nie wkręca na obroty, pomocy !

Post autor: amator » śr, 23 wrz 2009, 16:52

artipwr pisze:Witam, mam problem z KTM'em kolegi którego próbujemy reanimować przez dłuższy czas, zrobiliśmy nową tuleje cylindra, nowy tłok, łożyska kompletne silnika i uszczelniacze, przeczyściłem gaźnik, dałem nową świece, jest także nowe magneto, iskra jest dobra, silnik dolne obroty dobrze trzyma, ma dużo mocy na początku ale w ogóle nie wykręca powyżej powiedzmy 7-8tyś obrotów, nie wiem czy za mało paliwa czy zawór wydechowy ? Może membrany ? Co to może być ? Jakieś sugestie ? Z góry dziękuje za pomoc.

Edit: 22.09.2009 19:30

Dzisiaj zdjąłem z lewej i z prawej strony dekielki zaworu wydechowego , było wszystko poluzowane ale i, podokręcałem wszystkie śrubki aż 2 :) ustawiłem zawór na zamknięty zresztą tak był, poruszałem nim ale chodzi płynnie i do końca także zawór jest ok. Wyciągnąłem także membrany żeby sprawdzić ale są wporządku.... :( Może nagrać film jak to chodzi ?
Sprawdziłes i wszystko chodzi w zaworze ale musisz uruchomić silnik, dodawac gazu i wtedy patrzec czy wszystko chodzi .zawór musi sie otwierać powyzej 1/2gazu. Membrana odpowiada za dolne obroty.
7-8 tys obrotów to dla takiego silnika maxymalne obroty więcej nie da rady wyciagnąć

Autor tematu
artipwr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 22 lut 2008, 15:20
Motocykl: KTM SX 450 04r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM GS 360 nie wkręca na obroty, pomocy !

Post autor: artipwr » pt, 9 paź 2009, 18:28

Nie no, to jeżeli kręci te 7-8tyś max aczkolwiek myślałem, że kręci więcej bo w końcu to dwusuw, stary bo stary ale żeby tylko tyle kręcił ? :) no mniejsza o to... jak mówisz, że tyle to max to kręci połowe z tego, nie wykręca sie do końca na 10000%, ok, zrobie tak jak mówisz, odkręce dekiel i sprawdze czy się otwiera. Jeszcze podobno zapłon może to robić więc będe próbował zapłon ustawić u kogoś z lampą stroboskopową...

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: KTM GS 360 nie wkręca na obroty, pomocy !

Post autor: amator » sob, 10 paź 2009, 23:07

artipwr pisze:Nie no, to jeżeli kręci te 7-8tyś max aczkolwiek myślałem, że kręci więcej bo w końcu to dwusuw, stary bo stary ale żeby tylko tyle kręcił ? :) no mniejsza o to... jak mówisz, że tyle to max to kręci połowe z tego, nie wykręca sie do końca na 10000%, ok, zrobie tak jak mówisz, odkręce dekiel i sprawdze czy się otwiera. Jeszcze podobno zapłon może to robić więc będe próbował zapłon ustawić u kogoś z lampą stroboskopową...
Daruj sobie tę lampę stroboskopową to nie 4 suw tam nie ma naniesionych żadnych znakow przerywaczem jest wyzwalacz zapłonu etc,etc, etc.

Autor tematu
artipwr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 22 lut 2008, 15:20
Motocykl: KTM SX 450 04r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM GS 360 nie wkręca na obroty, pomocy !

Post autor: artipwr » śr, 28 paź 2009, 14:38

ale da się podobno ustawić, no nie wiem w sumie co już mam robić z nim, zawór wydechowy na 100% pracuje i otwiera się prawidłowo...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”