Oryginalny tłok yamaha yz 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
laik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 15 sie 2009, 09:30
Motocykl: jadźka jeden dwa pięć 04'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Oryginalny tłok yamaha yz 125

Post autor: laik » śr, 16 wrz 2009, 23:48

Witam;)
Mam dokladnie taki sam tłok http://allegro.pl/item740719428_yamaha_ ... ginal.html
Ciekaw jestem czy ktos mial z nim wczesniej do czynienia?.Jak z jego trwaloscia?Czy oplaca sie go wkladac?czy lepiej od razu zainwestowac w jakis vertexa lub inny?(jesli bedzie potrzeba moge zrobic jakies dokladniejsze foty)
Mam jeszcze jedno pytanie, co do seryjnego tłoka w yz 125 z 2004 r.Jak z jego trwaloscia?czy warto byloby wczesniej sprawdzic jego stan lub wymienic?Kupilem yz 125 z 2004 ktora miala przejechane okolo 5mth od nowosci i najprawdobodobniej caly czas znajduje sie w niej seryjny tlok.(dodam tylko ze kupilem ja w polowie zeszlego miesiaca).
z gory dzieki;]
laik

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oryginalny tłok yamaha yz 125

Post autor: wardzioch » czw, 17 wrz 2009, 08:18

laik pisze:Witam;)
Mam dokladnie taki sam tłok http://allegro.pl/item740719428_yamaha_ ... ginal.html
Ciekaw jestem czy ktos mial z nim wczesniej do czynienia?.Jak z jego trwaloscia?Czy oplaca sie go wkladac?czy lepiej od razu zainwestowac w jakis vertexa lub inny?(jesli bedzie potrzeba moge zrobic jakies dokladniejsze foty)
Mam jeszcze jedno pytanie, co do seryjnego tłoka w yz 125 z 2004 r.Jak z jego trwaloscia?czy warto byloby wczesniej sprawdzic jego stan lub wymienic?Kupilem yz 125 z 2004 ktora miala przejechane okolo 5mth od nowosci i najprawdobodobniej caly czas znajduje sie w niej seryjny tlok.(dodam tylko ze kupilem ja w polowie zeszlego miesiaca).
z gory dzieki;]
laik
Dobrze ze wiemy do których roczników jest tłok. Przychodzą wylatane motogodzinki i wymieniasz ten tłok nie ważne oryginał, seryjny czy inny. Kupujesz prox, vertex, wossnera przychodzi czas i wymieniasz tu sprawa jest jasna. Kupiłeś yamahę pięcioletnią która ma 5 mth, u mnie na działce stoi tarcza antyrakietowa. Skoro ma tyle mth to poco ci tłok.
Masz tu trochę napisane.
http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=21&t=2950
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oryginalny tłok yamaha yz 125

Post autor: Takisobie021 » czw, 17 wrz 2009, 10:16

Nie ma cudów albo z salonu go wyjęli i tam jeździł te 5 mth albo ktoś ci pocisnął ściemę bo po co komu motor który przez 5 lat przejechał by 5 godzin???Chyba że jeszcze jedna opcja ktoś przy wymianie wstawił po prostu seryjny tłoczek.
HUSQVARNA RACING 2T POWER

Autor tematu
laik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 15 sie 2009, 09:30
Motocykl: jadźka jeden dwa pięć 04'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oryginalny tłok yamaha yz 125

Post autor: laik » czw, 17 wrz 2009, 10:27

Witam Cie serdecznie wardzioch
W ironizowaniu tez jestem dobry;],ale staram sie trzymac pierwotnych zalozen tego forum.("u mnie na działce stoi tarcza antyrakietowa'')
Moja yz zakupilem od szkota.Zrobil on na niej pare godzin,po czym mial jakis wypadek w pracy i musial miec oparowana reke.A wiec jak domyslasz sie wardzioch'u uniemozliwialo mu to jazde.
Dlaczego tyle lat stala u niego w garazu?Pewnie on sam nie wie;]Ale moim zdaniem to na pewno chodzi tu o inna MENTALNOSC i przede wszystkim ZAROBKI;](mieszkalem troche na wyspach wiec wiem co mowie)
Zakladalem juz tutaj na forum posta ze zalaczonymi zdjeciami i prosba o kilka wskazowek i chlopaki stwierdzili ze mniej wiecej moje moto ma przejechane ok 5mth.(temat zostal juz skasowany przez moderatora).
A co do tłoka to dostalem go od poprzedniego wlasciciela,ktory dostal go wraz z YZ.
Wardzioch fajnie by bylo jakbys odpowiedzial chodziasz na ktorekolwiek pytanie z 1 posta.;]
Pozdrawiam

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Oryginalny tłok yamaha yz 125

Post autor: Mateusz_MX » czw, 17 wrz 2009, 15:37

laik nie przejmuj się ironią w wypowiedziach kolegów. Jeżeli właściciel sprzedał Ci ten motocykl mówiąc, że stał 5 lat nie używany i przejechał na nim kilka mth to trzeba to po prostu sprawdzić. Wiem że na wyspach jest inaczej. Jest wiele takich przypadkach w Stanach, że ludzie kupią nowy sprzęt, pojeżdżą trochę i następnie stawiają go w garażu. Motocykl stoi tam parę lat, aż w końcu idzie na handel. Zrzuć cylinder, zobacz w jakim stanie jest tłoczek, powłoka nicasilowa, czy wszystko trzyma rozmiar i będziesz wiedział. Do nowego motocykla fabryka daje zestaw nominalny, który trzeba wymienić po określonym czasie pracy silnika. Prawdopodobnie tłoczek, który posiadasz jest od tego zestawu. Śmiało zakładaj ten tłoczek (Yamaha) i śmigaj. Za 30mth zmienisz na PROX'a sel. A i będziesz latał dalej.

Pozdrawiam,
Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Oryginalny tłok yamaha yz 125

Post autor: wardzioch » czw, 17 wrz 2009, 15:44

Wybacz Laik :partyman: coś mi tam sie przypomina podobny temat ale kiedy to było...
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”