YZ 125 nietypowy problem ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
zibi_3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 27 lip 2009, 20:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 125 nietypowy problem ?

Post autor: zibi_3 » pn, 31 sie 2009, 14:56

Witam , niedawno wymieniłem tłok w yz125 i prawdopodobnie dobrałem źle mieszanke. Moto już po dotarci dość mocno się grzał. Wczoraj podczas jazdy wypaliła się elektroda w świecy. Wymieniłem swiece ale motor już nie zapalił. Mam też wrażenie że przy kopaniu tłok jakby robił mniej obrotów niż było to zwykle. Kompresja jest jednak dobra. Iskra na nowej świeczce jest. Zdjołem głowice i gładzie cylindra i denko tłoka wyglądają normalnie. Moto przy kopaniu raz na jakiś czas tylko "kichnie" ale nie chce zapalić. Co może być tego przyczyną ?

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 nietypowy problem ?

Post autor: ecik » pn, 31 sie 2009, 15:29

Zdejmnij cylinder i zobacz jak faktycznie wygląda tłok. Zobacz listki membrany także.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 nietypowy problem ?

Post autor: Mateusz_MX » pn, 31 sie 2009, 17:01

zibi_3 pisze:Witam , niedawno wymieniłem tłok w yz125 i prawdopodobnie dobrałem źle mieszanke. Moto już po dotarci dość mocno się grzał. Wczoraj podczas jazdy wypaliła się elektroda w świecy. Wymieniłem swiece ale motor już nie zapalił. Mam też wrażenie że przy kopaniu tłok jakby robił mniej obrotów niż było to zwykle. Kompresja jest jednak dobra. Iskra na nowej świeczce jest. Zdjołem głowice i gładzie cylindra i denko tłoka wyglądają normalnie. Moto przy kopaniu raz na jakiś czas tylko "kichnie" ale nie chce zapalić. Co może być tego przyczyną ?
Jeżeli wypaliło elektrodę, to stosunek powietrza do paliwa (mieszanka) może być zbyt uboga.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

dziku06
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 6 sie 2008, 13:44
Motocykl: Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 nietypowy problem ?

Post autor: dziku06 » pn, 31 sie 2009, 20:08

a w swoim moto masz nicasil czy tuleje?jakiej firmy tłok założyłeś i z jakim luzem spasowałeś????

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 125 nietypowy problem ?

Post autor: bulamoto » wt, 1 wrz 2009, 00:04

wszystkie powyzsze wypowiedzi sa poprawne...ktory rok masz tej yz?? W niektorych modelach lubil ukrecac sie wirnik od pompy wodnej i wystepoway wtedy problemy z chlodzeniem, ale wtedy to tlok sie przedzej przycieral niz wypalala elektroda swiecy...nie probuj dalej go odpalac, rozbierz go, albo oddaj do warsztatu. Pasowanie tloka z cylindrem rowniez i mnie ciekawi :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”