Wywala płyn chłodzący cr 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Pawelek9133
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 19 cze 2009, 13:52
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Super Enduro
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Pawelek9133 » śr, 26 sie 2009, 16:04

Witam , podczas ostatniej jazdy zdarzył mi się niemiły incydent: przejechałem od domu może z 3km po czym motor nie chciał wejsc na najwyższe obroty, zatrzymałem się ,przygazowałem i dalej to samo. Pochodził chwile na wolnych obrotach i zgasł,zsiadłem z niego i zobaczyłem że w tym miejscu koło korka w chłodnicy gdzie jest ten "dzyndzel" wylewa się płyn. Motor nie chciał na pych odpalić więc zacząłem pchać do domu, po kilku minutach odpalił ,wkręcał się juz normalnie i wróciłem do domu. Odczekałem chwile, dolałem płynu i wyjechałem zobaczyć czy nadal coś jest nie tak. Gdy jade na niskich obrotach wszystko jest ok, ale gdy tylko wejdzie na maksymalne wylewa się płyn tak jak wcześniej , widać że tworzy się tam jakieś ciśnienie bo nie leje się on delikatnie tylko mocno. Nie czuć żadnej zmiany w mocy , odpala od buta , ale na wyższych obrotach jest problem z tym co opisałem.

Może mi ktoś pomóc i poradzić co mogło się stać?

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Mateusz_MX » czw, 27 sie 2009, 14:16

Uszczelka pod głowicą.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

michallyz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: ndz, 15 lut 2009, 22:50
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Raków k/ Staszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: michallyz » czw, 27 sie 2009, 20:46

zalezy, moze być pierdoła, sparciała uszczelka w korku i tez bedzie sie sączyć płyn bo przecez jak sie przygazuje to ten płyn tak buzuje jak visolwit XD

Autor tematu
Pawelek9133
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 19 cze 2009, 13:52
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Super Enduro
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Pawelek9133 » czw, 27 sie 2009, 23:24

mnie też wydawało się że to przez uszczelkę pod głowicą,ale wolałem zapytać .Korek jest szczelny. Czeka mnie wydatek 100zł na uszczelke jak z kawałka puszki heheh

Autor tematu
Pawelek9133
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 19 cze 2009, 13:52
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Super Enduro
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Pawelek9133 » pt, 28 sie 2009, 23:11

wiem wiem ,wymienić trzeba :P

PS nie wiecie czy tokarz da rade wyrównać głowicę?
bo jak już ją zdjąłem przyłożyłem do szyby i delikatnie krzywa jest, można by przy okazji wymiany uszczelki ją wyrównać. :wink:

Autor tematu
Pawelek9133
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 19 cze 2009, 13:52
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Super Enduro
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Pawelek9133 » sob, 29 sie 2009, 12:57

dzięki wszystkim za odp

piotrek7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 18:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: piotrek7 » pn, 7 wrz 2009, 13:43

siema.
mam taki sam problem ze swoją CR... jutro przyjadą uszczelki itd itp...
mam tylko pytanie... z jaką siłą dokręcić śruby?? bo o tyle o ile się znam na mechanice to będzie mi potrzebny klucz dynamometryczny...tylko nigdzie nie mogę znaleźć na ile go ustawić??

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: wardzioch » pn, 7 wrz 2009, 14:39

piotrek7 pisze:siema.
mam taki sam problem ze swoją CR... jutro przyjadą uszczelki itd itp...
mam tylko pytanie... z jaką siłą dokręcić śruby?? bo o tyle o ile się znam na mechanice to będzie mi potrzebny klucz dynamometryczny...tylko nigdzie nie mogę znaleźć na ile go ustawić??
Siła z jaką należy dokręcać nakrętki głowicy w 125.
28 Nm (2.8 m•kg, 20 ft•lb)
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
Pawelek9133
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 19 cze 2009, 13:52
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Super Enduro
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Pawelek9133 » pt, 12 mar 2010, 00:08

Witam ponownie, odświeżam temat ponieważ mój problem powrócił.
Zrobiłem remont ,początkowo wszystko było ok ,ale po kilku wyjazdach przez odpowietrzenie chłodnicy znowu zaczęło mi wybijać płyn.Wymieniłem tłoczek, głowice oddałem do splanowania,uszczelka pod głowicą nowa, głowica dokręcona równomiernie a mimo to wybija płyn. Po odpaleniu i przygazowanie w węzach ciśnienie mocno się podnosi, gdy odkręcam korek chłodnicy po zgaszeniu moto słuchać ze było tam duże ciśnienie i przez odpowietrzenie wylatuje troche płynu i powietrza.
Czy za duże ciśnienie w chłodnicy może się tworzyć z innego powodu niż przez uszczelkę pod głowicą? bo jeśli to przez nią to nawet nie wiem co jeszcze można by zrobić zeby to naprawić.
Proszę o pomoc :?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: amator » pt, 12 mar 2010, 14:10

Pawelek9133 pisze:Witam ponownie, odświeżam temat ponieważ mój problem powrócił.
Zrobiłem remont ,początkowo wszystko było ok ,ale po kilku wyjazdach przez odpowietrzenie chłodnicy znowu zaczęło mi wybijać płyn.Wymieniłem tłoczek, głowice oddałem do splanowania,uszczelka pod głowicą nowa, głowica dokręcona równomiernie a mimo to wybija płyn. Po odpaleniu i przygazowanie w węzach ciśnienie mocno się podnosi, gdy odkręcam korek chłodnicy po zgaszeniu moto słuchać ze było tam duże ciśnienie i przez odpowietrzenie wylatuje troche płynu i powietrza.
Czy za duże ciśnienie w chłodnicy może się tworzyć z innego powodu niż przez uszczelkę pod głowicą? bo jeśli to przez nią to nawet nie wiem co jeszcze można by zrobić zeby to naprawić.
Proszę o pomoc :?
1). Jak planowałeś głowicę trzeba było również sprawdzic powierzchnie cylindra
2). Nie podałes rocznika hondy ale zdejmij cylinder i sprawdz uszczelkę pod cylindrem czy nie jest uszkodzona w przedniej części . do rocznika 2000 cylinder miał w dolnej części na płaszczyźnie styku cylindra z karterami 2 zaślepki technologiczne połączone z obiegiem płynu chłodzącego i jeżeli te zaslepki puszzcaja i dodatkowo uszczelka w tym miejscu jest uszkodzona to kompresja będzie wchodzić tamtedy do układu
3) jaką uszczeklę zakupiłeś Konkretnie: firma ,cena, gdzie ?
4). Sprawdz dokładnie cylinder i tłok bo te nie wchodzenie na wysokie obroty może być spowodowane jzadą bez płynu i przytarciem się tloka .
5) jaki olej lejesz do benzyny i w jakim stosunku?
6). czy nie zauważyłeś ze z rury wychodzi jakby biały dym i czy spaliny nie smierdzą jakoś dziwnie?

Autor tematu
Pawelek9133
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: pt, 19 cze 2009, 13:52
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Super Enduro
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: Pawelek9133 » pt, 12 mar 2010, 14:29

Motor dobrze wkręca się na obroty i chodzi normalnie. Jedyny porblem to to ,że tworzy się zbyt duże ciśnienie w chłodnicy. Tłok ma ok 1 mth , uszczelki firmy namura za ok 100zł kupiona w Martin motocykle ,pod cylindrem również była nowa. Nie jeździłem bez płynu, często go kontroluje. Olej leje castrol power 1 racing w stosunku 1:30. Płyn nie przedostaje się do cylindra, dym jest taki jak zawsze ,spalin nie wąchałem :P
Rocznik motocykla to 1988 czyli cylinder jeszcze z tą puszką od zaworu z przodu

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Wywala płyn chłodzący cr 125

Post autor: amator » pt, 12 mar 2010, 21:09

Pawelek9133 pisze:Motor dobrze wkręca się na obroty i chodzi normalnie. Jedyny porblem to to ,że tworzy się zbyt duże ciśnienie w chłodnicy. Tłok ma ok 1 mth , uszczelki firmy namura za ok 100zł kupiona w Martin motocykle ,pod cylindrem również była nowa. Nie jeździłem bez płynu, często go kontroluje. Olej leje castrol power 1 racing w stosunku 1:30. Płyn nie przedostaje się do cylindra, dym jest taki jak zawsze ,spalin nie wąchałem :P
Rocznik motocykla to 1988 czyli cylinder jeszcze z tą puszką od zaworu z przodu
Odkręć dekielek od pompy wody i zobacz czy wirnik od pompy obraca sie i czy obraca sie pod obciążeniem(przytrzymaj wirnik kluczem 10 i spróbuj pokręcić kopniakiem. w starszych modelach koło napędowe wirnika poz 10 było plastikowe http://www.ronniesmailorder.com/fiche_s ... &fveh=3228 (mozliwośc uszkodzenia zębów albo przesunięcia sie koła zębatego na wąłku napędowym).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”