Suzuki TS 125 - nie odpala

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ArEsGoD
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 20 sie 2009, 11:23
Motocykl: Suzuki TS 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Suzuki TS 125 - nie odpala

Post autor: ArEsGoD » wt, 25 sie 2009, 22:56

Witam
Jestem nie tylko nowy na forum, ale też i nowicjuszem w sprawach dotyczących motocykli...
Mam taki oto problem :
W piątek zakupiłem motorek Suzuki TS 125, podobno z początku lat '80ch (sprzedający nie miał papierów).
Moto po remoncie - wymienione w silniku wszystko poza tłokiem (podobno nie było takiej potrzeby).
Jazda próbna - wszystko cacy, zero problemu z odpalaniem, duża moc - przejechane około 1km bez jakichkolwiek problemów, poza tym motor chodził około 1,5h.
Zakupiłem i zapakowałem do autka - niestety z braku Vana, musiałem zmieścić moto do osobówki i trzeba było odkręcić koło.
Po powrocie do domu (około 150km) wypakowałem, założyłem koło - niestety wyszedł 1y problem...przedni hamulec nie odbija całkowicie :?
Odpaliłem bezproblemowo, poczekałem około 20min aby silnik się rozgrzał i jeżdziłem delikatnie około 1h, po czym paliwko się skończyło i motor zgasł.
Jako że pora była już dość późna (około 22ej) postanowiłem zostawić na jutro dolanie paliwka.
Następnego dnia dolałem (mieszanka 1:40 olej STIHL do 2T) i....WIELKIE NIC - motorek nie odpala!!! :cry:
Próbowałem na różne sposoby :
1. Z kopniaka
- na ssaniu i bez
- bez dodawania gazu i lekko/dużo gazu (na ssaniu i bez)
Silnik nawet nie załapał troszeczkę...
2. Z popychu i z dużej górki (200 metrów)
- metody takie same jak przy próbach z kopki
Silnik jakby troszkę łapał, ale dodawanie gazu nic nie dawało, a jak wciskałem spowrotem sprzęgło - silnik przestawał natychmiast chodzić...

Sprawdziłem świecę - zalana, wyczściłem i wypaliłem, sprawdziłem iskrę (na oko dość dobra) założyłem ponownie....dalej nic (to samo co napisałem powyżej) - wykręciłem ją ponownie, znowu zalana - także paliwo dostaje.
Jako że na świecy kończy się moja znajomość mechaniki - zadzwoniłem po znajomego, przyszedł i posprawdzał to samo co ja plus sprawdził gaźnik...wszystko OK.
W końcu stwierdził, że jest to zapłon, a dokładniej że się rozregulował i trzeba go ponownie ustawić, alo on nie umie.
I taraz pytanie co mam zrobić lub wymienić, ewentualnie spróbować?
Wymienić świece - jeżeli tak to na jaką?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki TS 125 - nie odpala

Post autor: pytlar » śr, 26 sie 2009, 00:10

może najprościej w świecie świeca padła od zalania :] wymien na nową i wtedy zobacz!! tylko pierw na wykręconej swiecy pokop go troche, żeby mieszanke wypłukać z komory ;)
:)

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki TS 125 - nie odpala

Post autor: Mateusz_MX » śr, 26 sie 2009, 10:12

Zapłon sam z siebie nie ma prawa się przestawić. Pojedź do sklepu i kup nową świecę. Jeżeli gaźnik podaje paliwo, to ten problem odpada.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
ArEsGoD
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 20 sie 2009, 11:23
Motocykl: Suzuki TS 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki TS 125 - nie odpala

Post autor: ArEsGoD » śr, 26 sie 2009, 12:56

OK zaraz pojadę do sklepu zakupić świece - jaką polecacie?
Jeszcze jedno - pisałem wcześniej o nie odbijającym przednim hamulcu - jak sobie z tym poradzić?
Zauważyłem dzisiaj wyciek z baku - co chwilę leci kropelka...spuścić paliwo, zdemontować bak i uszczelnić (to sam wiem) ale czego do tego najlepiej użyć??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”