Montaż stacyjki. Co sądzicie?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
much@
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: pt, 14 sie 2009, 09:33
Motocykl: Husaberg FE501 93`
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Montaż stacyjki. Co sądzicie?

Post autor: much@ » ndz, 23 sie 2009, 22:49

Jako że mój husaberg fe501 z 93r nie posiada stacyjki a że często poruszam się po mieście to jest ryzyko że znajdzie się jakiś spec co będzie umiał go odpalić. Jest tylko blokada kiery do której nie mam kluczyków(narazie). Wolał bym stacyjkę mieć na wszelki wypadek. A więc mam tylko przycisk w lewej manetce na który jak przycisnę to silnik gaśnie(przerywa zapłon chyba). Czy jest jakaś prosta opcja zamontowania stacyjki do tego przycisku może lub gdzieś indziej jeszcze prościej, ale oczywiście bezpiecznie żeby nie było później żadnych zwarć itp. Proszę o wypowiedzi i propozycje. I jeszcze od czego podpasuje mi korek wlewu paliwa na kluczyk? Da rade coś takiego na zwykły gwinty?

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Montaż stacyjki. Co sądzicie?

Post autor: Mateusz_MX » pn, 24 sie 2009, 12:33

Myślę że z zamontowaniem stacyjki zamiast dławika nie będzie problemu. Wyczyny mają gwint, a te zamykane tylko ząbek, który po przekręceniu się wysuwa. Może być problem.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
much@
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: pt, 14 sie 2009, 09:33
Motocykl: Husaberg FE501 93`
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Montaż stacyjki. Co sądzicie?

Post autor: much@ » pn, 24 sie 2009, 22:34

A macie jakieś rozwiązanie na problem który mnie nurtuje co do montażu stacyjki.
A więc:
Dławik działa tak iż jego naciśnięcie powoduje przerwę zapłonu, a stacyjki gównie działają tak że jak kluczyk jest przekręcony to wtedy obwód jest zamykany więc po przekręceniu kluczyka będzie dławił a nie dział tak jak powinien. Chcę żeby gdy nie ma w stacyjce kluczyka lub gdy nie jest przekręcony nie szło go odpalić, tak jak bym cały czas trzymał za ten przycisk który teraz mam. Macie jakieś pomysły?

rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Montaż stacyjki. Co sądzicie?

Post autor: rydzyk673 » ndz, 30 sie 2009, 06:40

stacyjki maja zazwyczaj kilka przewpdów... i napewno pomiedzy którymis dwoma przewodami obwód bedzie zamykany po wyłaczeniu stacyjki (kluczyk w lewo). wszystko zalezy od modelu stacyjki. np stacyjki skuterów kingway tak maja :))

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Montaż stacyjki. Co sądzicie?

Post autor: spartan » ndz, 30 sie 2009, 21:17

Wszystko się da zrobić.W moim husabergu też nie było stacyjki a teraz jest:)Masz schemat instalacji do Husa czy nie??pewnie nie,mając schemat ktoś kto ma pojęcie o elektryce zrobi ci to bez problemu,a stacyjkę możesz założyć od chińskiego quada bądź innych wynalazków:)
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”