NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?  [ROZWIĄZANY]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
lukasz_eu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 23:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: lukasz_eu » pt, 8 maja 2009, 10:49

kfuck pisze:z terminami lipa straszna, też mnie czeka tuleja motor-tech 3 min tygodnie, martin-motocykle z Będzina też min 3 tygodnie,
terminy straszne, może ktoś na jakies inne firmy spcejalizujace się w tym fachu?
O ile mi wiadomo martin też nie robi sam tulei tylko śle do motor techu stąd zbliżone terminy. Ps. Mój cylinder już zrobiony czekam aż przyjdzie paczuszka z motor techu trwało to od wysłania ok miesiąca jak dostanę przetestuję i napisze opinię. Mam nadzieję że bardzo dobrą.

kfuck
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: wt, 14 kwie 2009, 13:46
Motocykl: EXC 250 '98
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: kfuck » pt, 8 maja 2009, 18:15

ja dzis odebrałem paczke z cylindrem, który robiłem u gocia z Białegostoku (bardzo sympatyczny gosc) całoć trwała 3 tygodnie, opóźnieniespowodowane przez sklep który opóźnił wysyłke tłoka (tak było by max 2 tyg) cena tuleji za 250cc 2T 400zł +przesyłka ubezp.
tuleja wykonana przyzwoicie, zobaczymy jak bedzie sie sprawdzac.
mała ciekawostka na koniec nowy tłok sel. A wossnera ma duzo mniej luzu niż stary tłok Proxa sel B który nie był jakos strasznie zużyty, można było na nim jeszcze poalatać
wiecej info podam jak troche posmigam ewentualnie jakis dodatkowe info na priva

apropo
O ile mi wiadomo martin też nie robi sam tulei tylko śle do motor techu stąd zbliżone terminy. Ps. Mój cylinder już zrobiony czekam aż przyjdzie paczuszka z motor techu trwało to od wysłania ok miesiąca jak dostanę przetestuję i napisze opinię. Mam nadzieję że bardzo dobrą.
to martin robi tuleje za 400zł a motor tech za 450 - dotyczy 250cc 2T, wiec chyba robi gdzie indziej, albo maja jakis dobry układ
pozdr
od transu..piękniejsza jest tylko cisza..

juniorSP
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 17 mar 2009, 17:39
Motocykl: CR 250, GSXR SRAD
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: juniorSP » pt, 29 maja 2009, 12:31

Ja wysłałem cylinder do Martin Motocykle i zrobiłem to ostatni raz. Pan z którym rozmawiałem przed wysyłką zapewniał mnie, że okres oczekiwania to 2-3 tygodnie maksymalnie ponieważ otworzyli drugą szlifiernię. Cylinder wysłałem rankiem 5 maja- u nich był 7 maja. Do tej pory nie powrócił do nich ze szlifierni- żenada. Pan mnie zapewnia telefonicznie ze za tydzień będzie. Jeśli dostanę za tydzień tzn. usługa trwała miesiąc czasu!!! Aaa, jeszcze nie wiadomo jakie będzie wykonanie. Aż się boję:( Napisze o tym w następnym poście.

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: wardzioch » pt, 29 maja 2009, 17:27

Jeden miesiąc w sezonie to i tak szybko, 2-3 tygodnie po za sezonem , no nie czarujmy sie taka jest prawda.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

kfuck
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: wt, 14 kwie 2009, 13:46
Motocykl: EXC 250 '98
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: kfuck » pt, 29 maja 2009, 19:12

w białymstoku jest mała firma która ma dobre terminy, jazeli nie ma za wiele roboty to max 10 dni i tuleja gotowa
od transu..piękniejsza jest tylko cisza..

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: pytlar » pn, 1 cze 2009, 08:25

lukasz_eu pisze:
Ma ktoś może doświadczenie z: http://allegro.pl/my_page.php?uid=628253
robi tuleje za 300zł a i terminy na allegro ma podane expresowe.
Omijaj tą firme szeeeerokim łukiem!! skusiłem sie na ich tuleje i chcialo mi sie płakać jak zobaczyłem cylinder...:/ później jak znajde zdjęcia to wrzucę, ale najogólniej straszna amatorka!! miałem wrażenie, ze pan to robiący robił to pierwszy raz w życiu i po kilku głębszych na odwage!! kanały strasznie krzywe i nie trafiają na kanały w cylindrze, powycinane chyba wiertarką, bo widac ze otwór przy otworze, przy okazji zakleszczyl mi gosciu tuleją prowadnice zaworu wydechowego i nie dało sie ich wyciagnąć, a co najgorsze tak je zakleszczyl, ze zawór wydechowy się blokował po zamknięciu!! :evil: poprostu porażka jednym słowem...
:)

blackmaverick
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: pt, 12 gru 2008, 22:20
Motocykl: honda cr 250/suzuki RMZ 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: blackmaverick » pn, 1 cze 2009, 21:04

pytlar pisze:
lukasz_eu pisze:
Ma ktoś może doświadczenie z: http://allegro.pl/my_page.php?uid=628253
robi tuleje za 300zł a i terminy na allegro ma podane expresowe.
Omijaj tą firme szeeeerokim łukiem!! skusiłem sie na ich tuleje i chcialo mi sie płakać jak zobaczyłem cylinder...:/ później jak znajde zdjęcia to wrzucę, ale najogólniej straszna amatorka!! miałem wrażenie, ze pan to robiący robił to pierwszy raz w życiu i po kilku głębszych na odwage!! kanały strasznie krzywe i nie trafiają na kanały w cylindrze, powycinane chyba wiertarką, bo widac ze otwór przy otworze, przy okazji zakleszczyl mi gosciu tuleją prowadnice zaworu wydechowego i nie dało sie ich wyciagnąć, a co najgorsze tak je zakleszczyl, ze zawór wydechowy się blokował po zamknięciu!! :evil: poprostu porażka jednym słowem...
pytlar Zgadzam się z twoją opinią na temat tej tulei w 100% też robiłem u niego
żenada

michal_h
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: czw, 30 kwie 2009, 13:44
Motocykl: czarno-pomarańczowe bydle
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pod Warszawą
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: michal_h » ndz, 7 cze 2009, 23:28

26.05 wyslalem cylinder do Motor-Tech zeby wstawili tuleje i dobrali tlok 4.06 dostalem maila ze cylinder razem z nowym tlokiem zostal odeslany do mnie. Termin biorac pod uwage ze sezon w pelni to nie naj gorszy. Zanim wyslalem do nich ten cylinder to poprosili mnie zebym poodkrecal wszysdko co mozna od niego odkrecic, znacznie ulatwia to im prace = przyspieszenie terminu.

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: MXrlz » pn, 8 cze 2009, 10:33

moje zdanie na temat nicasilu czy wbijanjia tuleji w POLSCE !! jest takie ze poprostu magicy ktorzy to robia nie wiedza kompletnie o co chodzi. Ja robie wszsytko w holandi ceny sa takie same a jakosc bez porownania.

pepi1977
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 2 kwie 2009, 23:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: pepi1977 » wt, 9 cze 2009, 22:52

ja wstawialem nowa tuleje do Kx 125 z 91r. sred.cyl. 56 i zaplacilem za to 260 PLN jak widze ze placicie po 400 i nazekacie to po co przeplacac podam wam namiar na firme a i jeszcze jedno oni mi to zrobili w 5 dni .

www.auto-szlif.pl

kfuck
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: wt, 14 kwie 2009, 13:46
Motocykl: EXC 250 '98
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: NIKASIL CZY TULEJA, wady i zalety, co wybrać?

Post autor: kfuck » śr, 10 cze 2009, 09:39

za 125 2T biora po 250 zł, a 250 2T biorą <400 zł (poza sezonem mozna za 350 gdzies trafić), wiec nikt nie przeplaca, cena jest normalna
od transu..piękniejsza jest tylko cisza..

RoGoS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: pn, 2 cze 2008, 14:13
Motocykl: Będzie coś pomarańczowego ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulęcin/Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Nicasil, Tuleja, Firma... Kilka prostych pytań...

Post autor: RoGoS » pt, 19 cze 2009, 16:42

Siemanko...

Czeka mnie remont Kata, więc zacząłem poszukiwania części itp. Tak się składa, że jakieś 50km ode mnie jest warsztat, który zajmuje się naprawą CROSS'ów w ŚWIEBODZINIE...

Pewnie oddałbym tam do remontu, gdyby nie to, że tata ma kolegę w Niemczech u którego pracuje gościu, którego syn robi KTM'y.
Dzisiaj byliśmy nie daleko więc podjechaliśmy i Tata się wypytał co nie co...

W pewnym momencie zgłupiałem, gdyż ten gość coś zaczął mówić do ojca, że wyjeździ się kilka tłoków i szlif cyla. Potem coś mi ojciec tłumaczył, że za każdą wymianą tłoka trzeba robić szlif. Ja tłumaczyłem, że to jest ALU i nie da rady zrobić tzw. szlifa. Nakłada się na to nicasil, lub daje do tulejowania...

Teraz do rzeczy... Czytałem, że Niemcy robią dobry nicasil i chciałbym w swoim Kacie też mieć nicasil... Tulei raczej nie biorę pod uwagę.

Powiedzcie mi jak mam powiedzieć Tacie by wytłumaczył kolesiowi, że chcę mieć NICASIL ? On mi mówił, że u nich nowy cylinder kosztuje 500€.

Pytałem także o tłok i powiedział, że kosztuje w granicach 50€, więc wydaje mi się, że nie dużo... Zapytałem także jakiej firmy, lecz on się w tym tak nie orientuje i powiedział mi tylko, że jest to jakaś AUSTRALIJSKA firma tuningowa czy coś tam..

Z góry dzięki za pomoc ;)
Było...
Suzuki RM 250 94'
KTM SX 125 04'
Będzie..
...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”