wyciek płynu chłodzącego z pompy wody

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: wyciek płynu chłodzącego z pompy wody

Post autor: amator » ndz, 27 mar 2011, 23:48

ToR_GT pisze:Witam,
Mam ten sam problem z YZ 250 tylko łożysko wymieniłem 2 simeringi wymieniłme i wałek był regnerowany bo w servisie nowy kosztuje 350zł tyle mi powiedzieli. I mam takie pytanko jak powinien być włożony simering ten uszczelniający pompe wody za wirnikiem bo może poprzedni właściciel źle włożył i ja tak samo źle założyłem? Włożony mam płasą stroną do zewnątrz a niektórzy mi mówią że powinien być włozony odrwotnie tzn tym wpustem gzie widać spręzynkę wewnątz niego powinien być do wewnątrz?
Jak odkręcisz wirnik z osi to powinieneś zobaczyć simmering załozony sprężynka do ciebie(wirnika) .

ToR_GT
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 3 lut 2011, 22:35
Motocykl: Yamaha YZ250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyciek płynu chłodzącego z pompy wody

Post autor: ToR_GT » pn, 28 mar 2011, 22:39

rozebrałem to i okazało się że simering ktoś źle założył i ja niestety założyłem tak samo jak ktoś źle dzieki kolego za info teraz wiem, że spręzyną musi być do mnie, ale mało tego nie wiem jakim cudem na wałku od pompy przesunęła się zembatka wypchnęło mi trochę wirnik i wytarł pokrywe wirnika i sam też sie przytarł łopatki się przytarły troche musze kupić wirnik i pokrywe simeringi zamówie nowe w serwisie i założe je tak jak powinny być wałek się zrobi i będzie git. Ma ktoś może w dobrej cenie na zbyciu taką pokrywkę pompy i wirnik do YZ 250 2000r?
Pozdro

murek35
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 23 lip 2014, 19:48
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyciek płynu chłodzącego z pompy wody

Post autor: murek35 » śr, 17 wrz 2014, 15:26

:o Czesc kolego
Czytałem ten wątek.Mam podobny problem,,wyciek płynu z tej dziurki na dole.(Yamacha YZ250)
Jak do tego się dobrac?Czy trzeba zwalac kartery?Zdązyłem złozyc,i tego niedopatrzyłem.
pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Krxzysztof

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: wyciek płynu chłodzącego z pompy wody

Post autor: kris514 » śr, 17 wrz 2014, 22:45

No powinieneś dostać złotą łopatę :D , a tak do rzeczy karterów nie trzeba, trzeba duży dekiel z prawej strony i dekielek od pompy, wirnik się odkręca (zazwyczaj ta nakrętka przy łopatkach to jedność z łopatkami) więc musisz trzymać wałek a nie łopatki, wymieniasz 2x łożyska i 2 x uszczelniacze składasz i gotowe.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”