Korbowod crf250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: POmocy co to moze byc ?

Post autor: omen » czw, 30 lip 2009, 11:14

wlasnie liczymy to teraz szukamy jeszcze w polsce ,jak sie nieuda to ebay atakuje 2tyg przesylka i moze jeszcze uda sie polatac w wakacje :cry:

najlepsze jest to ze gosciu w crf wymienil tloki i inne wszystko bylo w extra stanie tylko korby nie zmienil i poszlo wszystko mimo ze jeszcze mialo troche do zrobienia motogodzin

jak mi sie uda odłozyc cos to napewno kupie licznik po takim remoncie :roll:

i tak frycowe zapłace a podobno korbe stan mozna sprawdzic po oleju jak sie zmienia , a korby nie sprawdzalismy a powinno sie rozebrac do srubki i złozyc...
Ostatnio zmieniony czw, 30 lip 2009, 11:27 przez omen, łącznie zmieniany 1 raz.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: POmocy co to moze byc ?

Post autor: Mateusz_MX » czw, 30 lip 2009, 13:02

Nie martw się omen. Taka część jak korbowód może się zajechać w każdej chwili. Nigdy nie ma 100% pewności, że wytrzyma tyle ile powinna.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: POmocy co to moze byc ?

Post autor: piotrek20060 » ndz, 11 paź 2009, 12:02

omen pisze:Witam ,potrzebuje rady jechałem CRF na torze i nagle zaczeło cos przerywac usłyszałęm klekot jakby łańcuch i motor zgasł odpaliłem z trudem i po 20metrach przerwało znowu i beret kopka jakby zabetonowana ....jeszcze nie rozkrecalem bo dopiero wrocilem troche sie upchałem i nie rozkrecałem crf

mozliwy tłok? czy cos innego jeszcze motor miał olej płyny filtr wszystko sprawdzone przygotowany do jazdy a tu taka klapa
wał czy co to moze być ?

jak pech to pech srodek sezonu

?/?
z gory dzieki za podpowiedzi
Dzis do mnie znajomy przyprowadzil CRF 450 04'
Wieczorem ide ja rozlozyc....Ciekawe co bedzie w tym przypadku....bo stalo sie podobno to samo- przerywanie halas i zablokowanie kopki...
Okazało się że zatarł sie korbowód...Powodem mogł być zapchany smok oleju(po zdjeciu osłony przy smoku bylo pełno opiłków i gestej mazi- prawdopodobnie nikt nigdy wczesniej tam nie zaglądał)
Ogólnie korba do wymiany, więc koszty dość duże(wiąże się to przecież z wyważaniem wału)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”