Parę pytań dot. moto Suzuki DRZ 400S 2001

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Lionix
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: pn, 11 sie 2008, 23:05
Motocykl: Husaberg FE 450, Yamaha FJ 1.2
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Parę pytań dot. moto Suzuki DRZ 400S 2001

Post autor: Lionix » czw, 16 lip 2009, 23:08

Witam :P

Więc tak, mam kilka spraw związanych z Suzuki DRZ 400S 2001... xP Po wymianie łańcucha rozrzadu i regulacji zaworów

1. Wydaje mi się, że lekko dymi po dodaniu gazu i wejściu na wysokie obroty....dym jest taki czarnawy, czy bierze olej?

2. W ogólę nie mogę go odpalić z rozrusznika (nie ma kopniaka), po prostu mogę kręcić, kręcić i nic...nie łapie, i tak od 3 dni, zrobiło się tak nagle, tzn. w poniedziałek latałem normalnie, a we wtorek nihoooia nie odpala. Zarówno na ciepło, jak i na zimno. Pali tylko na popych. Jak już odpali, to zapier***la :finga: . Co to może być?

3. Ta sprawa dotyczy strzelania z wydechu (jest oryginalny). Objawia się to tym, że jak hamuję silnikiem, to jak już zejdzie z wysokich obrotów na niskie, to głośno strzela. Jak w tym czasie będę hamował jeszcze tylnim hamulcem, to strzał będzie słychać w całym mieście :P I nie wiem czy tak ma być, czy co? U kumpli w WR/EXC/YZ-F/KLX tak nie ma... i strzela tylko podczas hamowania, podczas normalnej jazdy nie.

4. Ma ktoś jakiś sposób na wykręcenie świecy? Nie mogę tam włożyć żadnego klucza :/ ta dziura w głowicy jest masakrycznie mała, jaki klucz tam pasuje? Próbowałem juz kilku do świec, i żadnego nie mogę wsadzić :/ jaka tam jest świeca?

Słyszałem, że może mi się kończyć tłok, stąd te objawy...nie wiem jaki motor ma przebieg (tzn. na liczniku ma 12000) ale z tego co wiem to licznik był zdejmowany i nie wiadomo jak długo jeździł bez...pewno ma z 30000

Pomocy :(

apex
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: czw, 15 sty 2009, 10:00
Motocykl: WRF 250 '05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Parę pytań dot. moto Suzuki DRZ 400S 2001

Post autor: apex » pt, 17 lip 2009, 08:49

Na poczatek wymien swiece i sprawdz kompresje.
PS jesli tutaj nie uzyskasz odpowiedzi to zapraszam na http://suzukidr.pl/forum/index.php?

Autor tematu
Lionix
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: pn, 11 sie 2008, 23:05
Motocykl: Husaberg FE 450, Yamaha FJ 1.2
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Parę pytań dot. moto Suzuki DRZ 400S 2001

Post autor: Lionix » pt, 17 lip 2009, 15:54

No wlasie chcialem to zrobic, i za nic nie moge tam zadnego klucza wsadzic...czy pokrywe zaworowa trzeba zdejmowac?

Paweł YZ125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: śr, 21 sty 2009, 21:24
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: tor
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Parę pytań dot. moto Suzuki DRZ 400S 2001

Post autor: Paweł YZ125 » sob, 18 lip 2009, 22:15

O ile dobrze pamiętam jak znajomy dostawal się do świecy w drz to ściągal bak z owiewkami bocznymi i dochodzi kluczem 16 z "przegubem" i tyle świeca wyciągnięta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”