dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: rydzyk673 » pt, 10 lip 2009, 20:45

witam.

Zakłądam ten watek bo nie znalazłem nic podobnego.
Jakie macie doswiadczenia z tarczami sprzegłowymi firmy NHC ? bo takie własnie kupicłem do swojej crf 250. najtansze bo najtansze ale podobno nie takie złe. były też EBS ale drozsze o pół bani. :? Lucas to wogole inna półka. droższe o conajmniej stówke od tych NHC.

piterq1991
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: czw, 27 wrz 2007, 21:44
Motocykl: Yamaha YZ 250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Końskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: piterq1991 » sob, 11 lip 2009, 09:01

Mnie też właśnie zastanawia ten temat, jakiej firmy są lepsze. Mam teraz do wymiany przekładki. Do kupienia mam od znajomego mechanika PROX'a za 90zł. Dobre będą czy nie bardzo? :)
KAWASAKI KDX 125 > KTM EXC 125 SIX DAYS Edition > YAMAHA YZ250F

http://bikepics.com/members/piterq1991/

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: Mateusz_MX » sob, 11 lip 2009, 17:59

Do mojej sety kupiłem EBS, za które zapłaciłem 145zł w serwisie Yamahowskim. Do tego sprężyny za 30zł oraz przekładki za 100zł. Cały komplet ma się na razie bardzo dobrze, więc polecam EBS. Co do NHC, to jakość porównywalna do EBS. EBC, to zupelnie inna półka.
Ostatnio zmieniony śr, 15 lip 2009, 15:43 przez Mateusz_MX, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: rydzyk673 » sob, 11 lip 2009, 19:56

no własnie :D skoro jakosc porównywalna to po co przepłacac :))
zdecydowałem sie na wymiane tarcz bo mi sprzegło delikatnie ciagnie.... poprostu nie wysprzegla mi do konca. leje olej 10w40 tak jak w serwisówce. nalałem na próbe ATF II taki rzadki do automatów. ale to nic nie pomogło. zobaczymy jaki bedzie efekt jak wyminie tarcze :)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: amator » sob, 11 lip 2009, 23:37

rydzyk673 pisze:witam.

Zakłądam ten watek bo nie znalazłem nic podobnego.
Jakie macie doswiadczenia z tarczami sprzegłowymi firmy NHC ? bo takie własnie kupicłem do swojej crf 250. najtansze bo najtansze ale podobno nie takie złe. były też EBS ale drozsze o pół bani. :? Lucas to wogole inna półka. droższe o conajmniej stówke od tych NHC.
piterq1991 pisze:Mnie też właśnie zastanawia ten temat, jakiej firmy są lepsze. Mam teraz do wymiany przekładki. Do kupienia mam od znajomego mechanika PROX'a za 90zł. Dobre będą czy nie bardzo? :)
Mateusz_MX pisze:Do mojej sety kupiłem EBS, za które zapłaciłem 145zł w serwisie Yamahowskim. Do tego sprężyny za 30zł oraz przekładki za 100zł. Cały komplet ma się na razie bardzo dobrze, więc polecam EBS. Co do NHC, to jakość porównywalna do EBS.
Wszystkie firmy sa dobre. tylko piszcie prawidłowe nazwy EBC a nie EBS, chyba ze ktos wam podsunął jakąs podróbe o nazwie EBS.
Ja osobiście od lat stosuje sprzęgła i hamulce EBC. -Przystępna cena , dobra jakość i żywotność,możliwośc reklamacji (tarcze ham), łatwa dostępność, dobra cena na komplety (tarcze+przekładki+sprężyny), komplety racingowe(wzmocnione sprężyny), klocki ham.-tańsze dobre , droższe MXS - bardzo dobre.

Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: rydzyk673 » ndz, 12 lip 2009, 08:19

amator pisze:
rydzyk673 pisze:witam.

tylko piszcie prawidłowe nazwy EBC a nie EBS, chyba ze ktos wam podsunął jakąs podróbe o nazwie EBS.
Ja osobiście od lat stosuje sprzęgła i hamulce EBC. -Przystępna cena , dobra jakość i żywotność,możliwośc reklamacji (tarcze ham), łatwa dostępność, dobra cena na komplety (tarcze+przekładki+sprężyny), komplety racingowe(wzmocnione sprężyny), klocki ham.-tańsze dobre , droższe MXS - bardzo dobre.
no niewiem czy to podruba czy nie ale na allegro jest duzo tarcz np do CRF i YZ firmy EBS. sam sprawdz :D

Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: rydzyk673 » wt, 14 lip 2009, 21:03

a wiec przyszły mi te tarcze NHC, po załozeniu moto smiga elegancko. zero problemów ze sprzegłęm. ani nie slizga ani nie ciagnie. dodam ze zalałem skrzynie olejem 10w40 lotos. olej do aut :))

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: amator » śr, 15 lip 2009, 01:54

rydzyk673 pisze:

no niewiem czy to podruba czy nie ale na allegro jest duzo tarcz np do CRF i YZ firmy EBS. sam sprawdz :D
Sprawdzałem , rzeczywiście EBS , Nie porównujmy ich do Lucasa i EBC, bez komentarza

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: bandogge1980 » śr, 15 lip 2009, 11:39

Jak bedziecie zalewac olej do aut to sprzegło chocby było i ze złota to i tak bedzie wpadac w mikrouslizgi a co za tym idzie bedzie sie szybko zuzywac.
Cała koncepcja olei motocyklowych jest taka ze mają dodatki redukujce poslizg i nie zawierają jak wiekszosc olei samochodowych dwusiarczku molibdenu który niszczy mineralne okładziny mokrych sprzegieł.

Olej ma byc tylko motocyklowy z normą JASO MA lub jeszcze lepsza dla sprzegła i skrzyni JASO MA2!

Do dwusuwowych skrzyni polecma ELF 4XT tech z normą JASO MA2 (jest to olej do 4suwów i sprawdza sie znakomicie w skrzyniach) i wszystkie inne oleje typu Castrol Power 1 Racing 4T, Shell Advance Ultra 4T , Motul 5100, Motorex CrossPower 4T itp.
Z doswiadczenia swojego i moich klientów wiem ze olej polecany przez Motula jako specjalny do skrzyn dwusuwów - Transoil nie jest cudownie dobrym produktem. Sprzegło jak zimne to sie zbyt "klei" i nie rozsprzegla do konca a jak gorące to potrafi sie usliznąc.
Tel: 792 808 123

Autor tematu
rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dyskusja na temat tarcz sprzęgłowych NHC EBS LUCAS .....

Post autor: rydzyk673 » śr, 15 lip 2009, 13:37

bandogge1980 pisze:Jak bedziecie zalewac olej do aut to sprzegło chocby było i ze złota to i tak bedzie wpadac w mikrouslizgi a co za tym idzie bedzie sie szybko zuzywac.
Cała koncepcja olei motocyklowych jest taka ze mają dodatki redukujce poslizg i nie zawierają jak wiekszosc olei samochodowych dwusiarczku molibdenu który niszczy mineralne okładziny mokrych sprzegieł.

Olej ma byc tylko motocyklowy z normą JASO MA lub jeszcze lepsza dla sprzegła i skrzyni JASO MA2!

Do dwusuwowych skrzyni polecma ELF 4XT tech z normą JASO MA2 (jest to olej do 4suwów i sprawdza sie znakomicie w skrzyniach) i wszystkie inne oleje typu Castrol Power 1 Racing 4T, Shell Advance Ultra 4T , Motul 5100, Motorex CrossPower 4T itp.
Z doswiadczenia swojego i moich klientów wiem ze olej polecany przez Motula jako specjalny do skrzyn dwusuwów - Transoil nie jest cudownie dobrym produktem. Sprzegło jak zimne to sie zbyt "klei" i nie rozsprzegla do konca a jak gorące to potrafi sie usliznąc.
pewnie masz i racje co do tego ze lepiej dla sprzegła jest jak olej ma norme JASO MA/MA2.
ale raz czy dwa jak sie zaleje taki olej 10w40 bez tej normy mysle ze nie powinno sie nic złego stac. obecnie przejechałem juz pare godzin na tym oleju i wszystkio jest ok. Koledzy którym robiłem koło maszynek tez smigaja na takim oleju jak ja i wszystko gra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”