Honda CR 125 problem iskry z wydechu niechce odpalic itp.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 125 problem iskry z wydechu niechce odpalic itp.

Post autor: PakaL » pn, 22 cze 2009, 22:18

Witam! Dzisiaj stałem sie nabywca ceerki 125 2003r.
I pojechalem drugi raz na niej (wczoraj u sprzedawcy tak na test) i gdy chcialem wejsc w zakret zeszlem na niskie obroty bo jeszcze nie czuje zabardzo motorka i zgasl:/ Probowalem na kopa nie dalo rady, ssanie właczylem nic, kranik odkrecony i wszystko dobrze ale niepalil, nawet jak chcialem na popych to ciezko niedalem rady sam. A tak wogole daje 3 i probuje na popych ale nawet na sprzegle kolko ciezko sie kreci niewiem co to jest?. No i dobra poszlem do znajomego z motorkiem i na popych dal rade ale i tak na poczatku go mulilo potem zaskoczyl juz dobrze i chcialem go troche przegazowac i zaczely leciec iskry z koncowki wydechu. W tlumiku bylo pieklo caly czerwony tlumik no i te iskry niewiem co to jest? I niechce odpalic z kopa, wogole tak latwo chodzi kopka chocby kompresja slaba, ale zbiera sie dobrze.

Prosze o pomoc pojezdzilem tylko 25min na niej;(
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

Autor tematu
PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 problem iskry z wydechu niechce odpalic itp.

Post autor: PakaL » czw, 25 cze 2009, 13:20

Jak narazie wszystko dobrze.. Na następny dzień odpaliła bez gadania. Ale i tak czekam na odpowiedź. Z góry thx
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CR 125 problem iskry z wydechu niechce odpalic itp.

Post autor: amator » pt, 26 cze 2009, 12:11

PakaL pisze:Witam! Dzisiaj stałem sie nabywca ceerki 125 2003r.
I pojechalem drugi raz na niej (wczoraj u sprzedawcy tak na test) i gdy chcialem wejsc w zakret zeszlem na niskie obroty bo jeszcze nie czuje zabardzo motorka i zgasl:/ Probowalem na kopa nie dalo rady, ssanie właczylem nic, kranik odkrecony i wszystko dobrze ale niepalil, nawet jak chcialem na popych to ciezko niedalem rady sam. A tak wogole daje 3 i probuje na popych ale nawet na sprzegle kolko ciezko sie kreci niewiem co to jest?. No i dobra poszlem do znajomego z motorkiem i na popych dal rade ale i tak na poczatku go mulilo potem zaskoczyl juz dobrze i chcialem go troche przegazowac i zaczely leciec iskry z koncowki wydechu. W tlumiku bylo pieklo caly czerwony tlumik no i te iskry niewiem co to jest? I niechce odpalic z kopa, wogole tak latwo chodzi kopka chocby kompresja slaba, ale zbiera sie dobrze.

Prosze o pomoc pojezdzilem tylko 25min na niej;(
PakaL pisze:Jak narazie wszystko dobrze.. Na następny dzień odpaliła bez gadania. Ale i tak czekam na odpowiedź. Z góry thx
To że zbiera sie dobrze to jest twoje odczucie, mnie sie wydaje ze tam kompresja jednak sie skończyła. trzeba zapytać sprzedawcy czy i kiedy oraz co wymieniał w silniku ?
oczywiście ze będzie mówił że wszystko mieniał, ale poproś o pudełka, stare częsci , itp .
a te iskry z tłumika to może być że ktoś do wyciszacza włożył zamiast waty do tłumików waty budowlanej i efekt będzie wlasnie taki jak u ciebie .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”